Post by drocan
baranica wrote:
drocan wrote:a nałożenie się czerwonych i białych niedawno wprowadzonych nie koluduje ze sobą przy obliczaniu drogi w nawigacji?
Czerwone w telefonie nie mają wpływu na nic, są tylko po to żeby nie walcować 2x tego samego. Nie przejmuj się nimi, znikną niedługo
Dzięki,

Jeszcze jedno pytanko. Na nowo powstałych drogach na mapie w kliencie pojawiły się kropki. Zauważyłem, że można je pożerać :D! Co to daje ? Co oznacza?
drocan
Posts: 17
Send a message

Post by drocan
Jeszcze dręczy mnie jedna sprawa.
Kiedy wybudujemy drogę walcem, i nikt jej nie zedytuje , czy ona pojawi się na mapie po update'cie?
drocan
Posts: 17
Send a message

Post by drocan
Krzysztof1964 wrote:To wątek o aktualizacjach więc może tutaj podam, że od dziś na amerykańskim serwerze mapa będzie się aktualizować codziennie. Wszyscy, którzy pamiętają miesięczne opóźnienia w updatach wiedzą jaka to kolosalna różnica. Pewnie wkrótce to samo będzie na serwerze INTL.
waze ‏@waze
RT @WazeMapping Big news. Are you ready for this? North America (NA) map tiles updates are going to start running DAILY!
Czekamy więc z niecierpliwością :)
drocan
Posts: 17
Send a message

Post by farmerrr
Problem z aktualizacją LiveMapy na stronie jest taki, że nie uaktualniają się obrazki mapy a dane o drogach są jak najbardziej aktualne. Także nawet jeśli nie widać drogi utworzonej w edytorze to po kliknięciu w "puste" miejsce normalnie powinien się wyświetlić dymek z info o drodze.
Support dobrze wie o tym błędzie lecz nie uznał tego za najwyższy priorytet i na razie zajmuje się ważniejszymi rzeczami.
farmerrr
Posts: 62
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by Krzysztof1964
To wątek o aktualizacjach więc może tutaj podam, że od dziś na amerykańskim serwerze mapa będzie się aktualizować codziennie. Wszyscy, którzy pamiętają miesięczne opóźnienia w updatach wiedzą jaka to kolosalna różnica. Pewnie wkrótce to samo będzie na serwerze INTL.
waze ‏@waze
RT @WazeMapping Big news. Are you ready for this? North America (NA) map tiles updates are going to start running DAILY!
Krzysztof1964
Country Manager
Country Manager
Posts: 209
Has thanked: 39 times
Been thanked: 38 times
Send a message

Post by mousepl
Pojawi się, ale jest nieprzejezdna, ponieważ nikt jej prawidłowo nie podłączył - kierunek jazdy, zakazy skrętu itp.
Jeszcze jakiś czas temu jak droga była czerwona i podłączona to nią nawigował (czerwona=brak miejscowości i ulicy)
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by noobek
drocan wrote:Jeszcze dręczy mnie jedna sprawa.
Kiedy wybudujemy drogę walcem, i nikt jej nie zedytuje , czy ona pojawi się na mapie po update'cie?
Cześć,
Z tego co zauważyłem, to czasami się pojawia, ale bardziej wiązałbym to z sytuacją, gdzie przejedzie po takim czerwonym śladzie kilku wazerów i system włączy taki fragment drogi. Ale to są moje obserwacje, nic na pewno.
Pozdrawiam
noobek
Posts: 691
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times
Send a message
CM-Polska
Strona Startowa Polskiej Społeczności Waze
http://www.waze.com.pl

Post by oscarek
Nie widziałem jeszcze czerwonej drogi, która sama by się połączyła z inną drogą. Może na serwerach Waze pracuje jakiś automat do dodatkowej weryfikacji tego, ale jakoś zawsze szybciej ktoś to wyedytuje ręcznie dociągając ją do skrzyżowania. Napewno nadanie nazwy ulicy powoduje automatyczne zakwalifikowanie jej jako poprawnej i przeistoczy ją na wersję białą przy następnej aktualizacji map. Czerwone drogi też pojawią się na mapie same i będą z kropkami zachęcającymi do przejazdu nimi po punkty, ale czy nawigacja je uzwględnia to inna sprawa.
oscarek
Posts: 18
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Poland - Warsaw & Radom
Area Manager: Radom

Post by Rewizor
Nawet teraz gdy update'y wchodzą w ciągu 3 dni to i tak już niesamowity postęp, w porównaniu do tego gdy w skrajnych przypadkach trzeba było czekać ponad miesiąc na update.
Moje poprawki niestety nie pojawiają się w ciągu 3 dni. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie wreszcie w ciągu jednego dnia, bo czekanie w nieskończoność bywa mocno frustrujące ;)
Rewizor
Posts: 15
Send a message

Post by rlpl
Kiedyś tak właśnie było, że drogi same się łączyły i poprawiały na podstawie obserwowanego ruchu, czyli śladów GPS, i to nie tylko czerwone. Na tym polegała, albo miała polegać, przewaga waze'a. Między innymi do tego pierwotnie służyły levele drogi (żeby drogi na różnych levelach same się nie łączyły) i lockowanie (żeby automat tych dróg nie ruszał). Ale automat był nadgorliwy i został wyłączony, a właściwie ograniczony. W tej chwili drogi czerwone nadal łączą się automatycznie, ale chyba tylko z innymi czerwonymi drogami. Co najmniej jeden taki przypadek widziałem ostatnio. Ale żeby drogi same się poprawnie połączyły, to trzeba by ich skrzyżowanie kilkakrotnie przejechać we wszystkich dozwolonych kierunkach. Tak że faktycznie, normalną akcją jest ręczne poprawne połączenie drogi, ale też nie jest tak, że jak się nic nie zrobi ręcznie, to droga zostaje nienaruszona.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.