Post by bzalex
PS: Eu zic sa o urcam deocamdata pe server asa cum e acum, ca daca nu, iarasi iese o versiune de waze fara limba romana. Putem apoi sa o schimbam pe server cu una mai buna.
Eu zic ca varianta asta chiar daca nu e perfecta, e acceptabila, si putem castiga utilizatori suplimentari.
Intre timp putem sa mai facem inregistrari, sau poate sa apelam la un studio profesional pentru asa ceva.
bzalex
Posts: 64
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message
Area manager for Braşov

Post by bzalex
spookyx wrote:dintre cele prezentate mai sus în cazul în care avem „la giratoriu” aș opta pentru „ia-o pe a doua ieșire”.
O sa incerc sa fac o varianta dar momentan "vocea" are guturai si cred ca o sa mai dureze ceva timp ...
bzalex
Posts: 64
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Send a message
Area manager for Braşov

Post by costingh
Salut, nu se poate totusi face pauza mai mica intre "intrati in sensul giratoriu si" si instructiunea de iesire? Dupa ce am condus de cateva ori cu varianta veche, imi sta un nod in gat de fiecare data cand aud instructiunea asta, acum, dupa update :?. Si suna si nenatural. Ar trebui sa fie "intrati in sensul giratoriu si parasiti-l la a x-a iesire", nu "intrati in sensul giratoriu si ...... :? :cry: :evil: ..... parasiti-l la a x-a iesire"
costingh
Posts: 29
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by costingh
Eu n-am observat nici o diferenta. Cum puteau rezolva asta fara sa faca update la aplicatie?
costingh
Posts: 29
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by costingh
Am inteles... Eu unul as fi pus si un fisier text pe server care sa contina versiunea curenta a fisierelor de voce astfel incat aplicatia sa stie ca este vorba despre o actualizare fara sa fie nevoie de manevre gen stersul fisierelor voce din telefon care naiba stie unde se afla... Apropo, unde se afla?
costingh
Posts: 29
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by dacianova
Din punctul meu de vedere varianta a 2-a suna mai bine ;)
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
E interesantă și propunerea cu 2 variante de voce. Astfel fiecare ar putea să-și aleagă varianta dorită..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
Cel mai corect mi se pare " virați la stânga". "Fă", în Moldova se spune la țară la femeie, asta ca să fie mulțumit Twist3r :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
Mie mi se pare ca cel mai romaneste si mai corect suna ”La giratoriu foloseste a doua iesire.” ;)
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dani_el_01
bzalex wrote: Am stat destul de mult să mă gândesc cum ar sună mai natural.
Cred ca "virati la stanga"
dani_el_01
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Been thanked: 1 time
Send a message