Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Image

Moderators: MapSir, zCougar

Re: Kas kaardil olevad rohealad on häirivad?

Postby zCougar » Tue Oct 30, 2012 10:27 pm

Citandro wrote:Probleem oligi selles, et kaardile tuleb kanda METSAD, aga mitte mingid suvalised põõsajupikesed mis igal pool laiali on.

Aga põhjenda, et miks üldse tuleb.

Waze esilehel on endiselt kirjas "Waze - a fun, community-based GPS traffic and navigation app."

Kas metsade joonistamine on fun, tekitab nende joonistamine mingit suuremat community tunnet, või liigitub see GPS traffic and navigation kategooriasse? Seenel käimist pole siin millegipärast mainitud ;-)

"Me siin teeme Waze'st mingi hoopis oma kaardirakenduse" pole eriti hea põhjendus. :-)

Ja kohe ennetavalt ütlen, et mina pole kunagi öelnud, et neid maamärkide tüüpe ei võiks kasutada, kui selleks on vajadus eelpool loetletud eesmärkide täitmiseks.

--
Cougar
Image
Waze 3.9.5.3: Nexus 4 | Nexus 5 | Nexus 7
CM@Estonia / WME beta tester / Android beta tester
PALUN LOE: Waze eestikeelne juhend wikis
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Has thanked: 207 times
Been thanked: 100 times

Postby meelisxxx » Sat Jan 19, 2013 4:43 am

Üks palve metsa joonistajatele. Kui vähegi võimalik, siis võiks 20 väikese laigu asemel ehk suure rohelise ala teha, kui seda üldse vaja on? Autoga teel sõites ei näe niikuinii neid 5 m² lagedaid alasid, mis asuvad 1 km sügavusel metsas nt.
Image
meelisxxx
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 62 times
Been thanked: 44 times

Postby FoxTime » Fri Jan 25, 2013 7:59 am

zCougar wrote:"Waze - a fun, community-based GPS traffic and navigation app."
Cougar

Ei tahaks väga nokkida, kuid vaatamata sellele et asi on toiminud juba aastaid, on see navigatsioon tänasel päeval ikka väga vaevaline. Tänava leiame kuidagi ehk isegi üles (otsinguga isegi mitte alati), aga maja nr või siis mingi rahvale tuntud nimi (nt tahan TÜ raamatukokku minna)? Seega ei täida Waze isegi enesele pandud ülesandeid. Kuigi jah, mingis mõttes ta on fun ja üldsuse poolt sisestatakse vahel ka liiklusalast infot.
Kui mõttekal määral lisada "sihtkohta jõudmist" lihtsustavaid objekte, siis on vähemalt täna see ok (tulevikus võib kõik muutuda).
Kindlasti ei ole mõtekas igat puud metsas eraldi märkida.
FoxTime

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby zCougar » Fri Jan 25, 2013 9:01 pm

FoxTime wrote:
zCougar wrote:"Waze - a fun, community-based GPS traffic and navigation app."
Cougar

Ei tahaks väga nokkida, kuid vaatamata sellele et asi on toiminud juba aastaid, on see navigatsioon tänasel päeval ikka väga vaevaline. Tänava leiame kuidagi ehk isegi üles (otsinguga isegi mitte alati), aga maja nr või siis mingi rahvale tuntud nimi (nt tahan TÜ raamatukokku minna)? Seega ei täida Waze isegi enesele pandud ülesandeid. Kuigi jah, mingis mõttes ta on fun ja üldsuse poolt sisestatakse vahel ka liiklusalast infot.
Kui mõttekal määral lisada "sihtkohta jõudmist" lihtsustavaid objekte, siis on vähemalt täna see ok (tulevikus võib kõik muutuda).
Kindlasti ei ole mõtekas igat puud metsas eraldi märkida.

Pole päris selle teema post aga ma praegu kuhugi mujale seda ka tõsta ei oska. Muidu aga vaidlen vastu. Waze täidab oma (algse) ülesande väga hästi. Töötab nii automaatne kui ka käsitsi teeoludest informeerimine ja sõiduaja arvestus. Ka kiireima tee otsing on üldjuhul korras kuigi kuna eelistatakse tee tüüpi mitte liiga palju vahetada, siis minut siia-sinna võib ka vahest kehvema valida. See ongi Waze funktsioon ning selle koha pealt küll eriti kurta ei saa.

Täiesti teine teema on aadresside otsing. 100% nõus, et tundmatus kohas täpset maja Waze kätte ei juhata. Eriti kehv on lugu pikkade tänavate ning suurte magalarajoonidega, kus asukoht võib ikka väga puusse minna. Foursqare integratsioon veidi aitab aga ka mitte alati. Loodetavasti tuleb varsti üksikute majade aadresside märkimise funktsioon. Millal aga kõik majad kirja saavad, seda ei oska keegi öelda. Kuni Eesti pole Waze jaoks oluline koht ning kaardile ei loeta amatlikest registritest saadavaid andmeid, ei saa see otsing niipea väga hea olema ning sihtpunkti peab endiselt ise üsna hästi teadma.

--
Cougar
Image
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby zCougar » Thu Feb 14, 2013 7:23 pm

Image
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby Telempe » Fri Feb 15, 2013 9:34 am

Täpse kaardi meisterdamise huvilised võivad aidata just selle eesmärgiga kaardiprojektis nimega OpenStreetMap
Telempe

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Postby siilhhhi » Thu Feb 21, 2013 12:46 pm

Cougar, Sa võiks Wikisse kirja panna, et ei ole vaja seda metsa ja jalgradasid, tohutu palju sõidetavaid teid on puudu! Tehke teid inimesed!

Viimasel ajal olen märganud veel ka imelike juhtumeid, kus bensiinijaam on all ja siis peale on joonistatud parkla! Bensiinijaamu, kus parkida ei saa sisuliselt polegi. Mõned kodanikud on omale eramaja juurde ka parkla joonistanud ja tee sinna privaatseks märkinud :D

Veel võiks Wikis tõsta 4x4 jutu kokku (hetkel kaks lõiku Teede tüübid ja Tolmused teed) ja rõhutada, et see 4x4 pole kruusatee! Kui on vilets kruusatee, pangu siis service road. Kui pool eestit on 4x4 märgitud, siis saab üsna lahja navigatsiooni. :| Hakkasin vaatama ja leidsin, et Wikis polegi service road tüüpi kirjeldatud :?:

Ei viitsi õiget kohta nüüd otsida :? , aga LPG, CNG ja elektritanklaid on ka vaja tanklate alla panna!
siilhhhi

Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Postby salatoimikud » Sat Feb 23, 2013 11:28 am

Jah, siin härrad teevad end terve eesti area managerideks aga et ka midagi uuendataks ja joonistataks - ei...

Ma vist juba mingi hea pool maakonda suht üksi joonistanud :?
Teine teema on, et sateliidi pildid on nii kehva resoga, et ega sealt suurt miskit ei joonista (mul siin põlvamaal suht suur ala sedasi), ning arvestades tänapäeva benahindasi, ega eriti ei lähe niisama neid läbi kh sõitma.
Muidugi kui keegi bena kinni maksab siis võiks vabalt nädalavahetustel väheke sõitmas käia.
Image
salatoimikud

Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Postby zCougar » Mon Feb 25, 2013 3:41 pm

Service roadi kohta mul hetkel isiklik arvamus puudbub, et kus ja kuidas neid kasutama peaks. Ok, kui ongi päris selge, et on selline nö service road, siis küll aga nähtavasti tuleks seda kasutada ka muudel jutudel. Ma ei tea täpselt, mis on selle teetüübi eripärad navigatsioonis kui üldse on.

Ma isiklikult võtaks kätte ja kustutaks enamus neid landmarke päevapealt maha. Alles jääksid vaid pargid/metsad/põllud, millel on nimi. Kui on ikka kirjas nt "Lehmja Tammik", siis miks mitte märkida. Samas tervet Matsalu kaitseala ühe tükina kaardile kanda pole mingit pointi.

Joonistamisega on meil vist üsna kehvasti. Kui vaadata punkte, siis paistab suht vähe joonistajaid välja. Kahjuks mingit joonistamise punktide listi eraldi näha pole võimalik. Kaardid on kehvad tõesti ja ainult kaardi järgi joonistamine ei tohiks olla eesmärk. Ma ise olen väga vähe teid kaardi järgi lisanud. Arvestades, et nendel teedel kiiruseandmed puuduvad, siis võiks sama hästi need ikkagi kohe kaardile rullida. Kahju, et enam ei ole võimalik teiste studest teid tekitada. Selles mõttes on igasugused "Missing road" tüüpi raportid kaardil kasutud. Kui raporteerija pole teed samal ajal rullinud, siis pole teistel sellega midagi peale hakata. Aga see pole enam rohealade teema ;-)

--
Cougar
Image
zCougar
Waze Local Champs
Waze Local Champs

Postby siilhhhi » Thu Feb 28, 2013 1:18 pm

zCougar wrote:Service roadi kohta mul hetkel isiklik arvamus puudbub, et kus ja kuidas neid kasutama peaks. Ok, kui ongi päris selge, et on selline nö service road, siis küll aga nähtavasti tuleks seda kasutada ka muudel jutudel. Ma ei tea täpselt, mis on selle teetüübi eripärad navigatsioonis kui üldse on.
Cougar

Ma pole service roadi osas mingit erikohtlemist tuvastanud, aga võiks kasutada:
Linnas: teed kus kaks autot korraga sõitma ei mahu (2 suunalised), munakiviteed, kruusateed, parklateed mille ääres parkimist ei toimu
Hajaasutusega aladel: vastavalt tee kvaliteedile (4x4 ja street vahel siis)
Täiendage, edasi...

zCougar wrote:Ma isiklikult võtaks kätte ja kustutaks enamus neid landmarke päevapealt maha. Alles jääksid vaid pargid/metsad/põllud, millel on nimi. Kui on ikka kirjas nt "Lehmja Tammik", siis miks mitte märkida. Samas tervet Matsalu kaitseala ühe tükina kaardile kanda pole mingit pointi.
Cougar

Vahel on need plärakad tõesti tüütud, eriti need mis on üksteise otsas, all järv, järve otsas mets, metsa otsas looduskaitsela. Kõigele lisaks katab see plärakas LM ka hulga teid ära! Läbides metsaseid piirkondi on päris jama nigela leviga neid miljoni punkti plärakaid tirida. Võiks kuidagi seda joonistamist ohjeldada küll. Tööd on metsade joonistamisega küll palju tehtud, aga kasutajaid jamaga koormata ka ei saa. Ma olen mõnikord (ei kasuta eriti LM kihti) püüdnud parandada, aga kui on 100m 100punkti, siis ei viitsi :cry: Võib-olla kustutaks ettevaatlikult neid ettejäävaid LM, mis on lohakalt üle teiste objektide joonistatud? :oops:

zCougar wrote:Joonistamisega on meil vist üsna kehvasti. Kui vaadata punkte, siis paistab suht vähe joonistajaid välja. Kahjuks mingit joonistamise punktide listi eraldi näha pole võimalik. Kaardid on kehvad tõesti ja ainult kaardi järgi joonistamine ei tohiks olla eesmärk. Ma ise olen väga vähe teid kaardi järgi lisanud. Arvestades, et nendel teedel kiiruseandmed puuduvad, siis võiks sama hästi need ikkagi kohe kaardile rullida. Kahju, et enam ei ole võimalik teiste studest teid tekitada. Selles mõttes on igasugused "Missing road" tüüpi raportid kaardil kasutud. Kui raporteerija pole teed samal ajal rullinud, siis pole teistel sellega midagi peale hakata. Aga see pole enam rohealade teema ;-)
--
Cougar

Kui ortot pole ja on oluline tee, siis saab ka nii, et joonistad joone ära nii nagu saad, sinna laekub varsti uudishimulik Packman, kelle GPS pointide järgi saab pärast joone paika ajada :roll: Saab isegi parem, sest rullitud teedel on ülearu palju punkte tavaliselt.
siilhhhi

Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

PreviousNext

Return to Estonia