Myslim si, ze toto je rozumnejsia cesta... Pokusit sa ziskat moznost korigovat data uz existujucej siete POI (s podstatne vacsim poctom "aktivnych userov"), ako budovat tu siet nanovo...Suik wrote:Skusil som si tam requestnut superusera a pripadne editovat aj tam, ak sa bude dat. Ked chcete a mate chut, skuste aj vy.
http://support.foursquare.com/entries/2 ... -superuser
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Je to pristupne (dnes) len cez vyhladavanie... Ked das nieco hladat, tak standardne hlada medzi Waze objektami (segmenty, landmarky) no a ty mozes prepnut zalozku a potom ten isty retazec hlada vo 4sq databaze... Dostupne su este Google a Bing... Tusim aj kontakty v telefone - telefon mam teraz v nabijacke, uplne vymlateny, tak ked tak screenshot neskor...petk0 wrote:Ako vlastne 4sq vyzera v mobile? Je to aspon integrovane do waze mapy? ci je to len zoznam poi? Zisiel by sa screenshot.
Tak to je dnes problem, v mape to nie je... Ale ked tak, radsej ich tlacit do zobrazovania 4sq v mape, ako vlastne (Waze) POI....petk0 wrote:Ja si najcastejsie ciel vyberam pomocou zoom na mape a tak presne viem kam sa dam navigovat. Na vyhladavanie sa v symbiane neda spolahnut.
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W
Tuto najprv original info
pozmenil som to zatial aspon na "Farmland" a nazov "pole" zrusil.
Podla mna taketo veci su zatial vo waze zbytocne (kedze Landmark = orientačný bod, medzník, pamiatka, míľnik, rozhranie, hraničný kameň - co z toho je pole? hm? ), tak ako aj foursquarove venues....
cize osobne sa priklanam aj k zmazaniu vzhladom k okolitym podmienkam vo waze mape...ale pockam si na pripadnu diskusiu...tak 4 dni maxx.
Code: Select all
Type: Park
name: pole
Details:
Locked
Created By: mathev(0)
Updated By: metatronikos(0)
Update Time: Tue Mar 27 2012
ID: 270931
Podla mna taketo veci su zatial vo waze zbytocne (kedze Landmark = orientačný bod, medzník, pamiatka, míľnik, rozhranie, hraničný kameň - co z toho je pole? hm? ), tak ako aj foursquarove venues....
cize osobne sa priklanam aj k zmazaniu vzhladom k okolitym podmienkam vo waze mape...ale pockam si na pripadnu diskusiu...tak 4 dni maxx.
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Poprosim kolegov map editorov, aby sa v ramci zachovania waze goals: 1. usability, 2. simplicity, 3. retention zdrzali zakreslovania kazdeho jedneho obytneho domu/panelaku/bytovky ako samostatneho landmarku.
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Beriem este, ze sa povedzme nejake konkretne retail landmarky ako obchody, centra, hotely a podobne veci zaznacuju kvoli lahsej "orientacii" na mape, ale aj tie sa riesia (mali by sa oficialne - ak sa nemylim) cez foursquare (zatial).
Ale baraky a obytne domy je na mna uz trosku hardcore. To uz vidim nejakeho iniciativneho cloviecika, co si "nefunkcne" house numbers nahradi landmarkami s polickom Name: "20", "22", "24" kazdych 10 metrov
EDIT: a vobec tuto panelakovu iniciativu neocakavam od AM, aj ked uz som na par prikladov narazil
Ale baraky a obytne domy je na mna uz trosku hardcore. To uz vidim nejakeho iniciativneho cloviecika, co si "nefunkcne" house numbers nahradi landmarkami s polickom Name: "20", "22", "24" kazdych 10 metrov
EDIT: a vobec tuto panelakovu iniciativu neocakavam od AM, aj ked uz som na par prikladov narazil
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
No vidim, ze sa pocas sviatkov pustim do prekladu uk landmark navodu, na ktorom sme sa viac menej zhodli. Respektive posluzi ako dobry zaklad
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Nuz su aj taki, co sa paraju s hocicim aj s panelakmi...zas a znova na to natrafim v poslednej dobe .
Posielam pozdrav kartografovi maoooo76(1)
https://dl.dropbox.com/u/96852852/Scree ... 000.27.jpg
Posielam pozdrav kartografovi maoooo76(1)
https://dl.dropbox.com/u/96852852/Scree ... 000.27.jpg
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
pokial sa ludia na Slovensku nenaucia vo 4sq presne umiestnovat piny jednotlivych venues a zodpovedne vyplnat info, tak to stale bude mat aky taky vyznam aj vo waze. Samozrejme, ziadne take, ze sa teraz zmapuje kazdy jeden obchodik v nakupnych zonach, nebodaj nakupnych centrachSanicko wrote:POI su takmer vsetky, ktore cloveku napadnu uz dnes vo Foursquare... Doteraz som nasiel vsetko, co som kedy hladal... Prave toto spojenie Waze s Foursquare povazujem za velmi silny benefit...
Nevidim dovod tieto informacie duplikovat vo Waze (pretoze pokrytie co len trochu porovnatelne s Fourquare, nebudeme mat ani za par rokov)...
Zmysel maju landmarky umoznujuce vizualnu orientaciu, ci priamo suvisiace s dopravou (parkovisko)...
V takom UK by som sa 4squaru nebal verit
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Skusil som si tam requestnut superusera a pripadne editovat aj tam, ak sa bude dat. Ked chcete a mate chut, skuste aj vy.
http://support.foursquare.com/entries/2 ... -superuser
http://support.foursquare.com/entries/2 ... -superuser
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
tuto priklad z vyhladavanie Kategorie "Parkovisko"petk0 wrote:
Ako vlastne 4sq vyzera v mobile? Je to aspon integrovane do waze mapy? ci je to len zoznam poi? Zisiel by sa screenshot.
https://dl.dropbox.com/u/96852852/2013- ... -25-03.png
mapview je podobny ako pri cerpackach
https://dl.dropbox.com/u/96852852/2013- ... -26-05.png
tuto screen, ktory nabehne pri pokuse o check-in
https://dl.dropbox.com/u/96852852/2013- ... -22-55.png
skoda,ze take detailne info sa netaha aj z waze landmarkov
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Re: Zásady pre landmarky?