Post Reply

Resolved Update Requests

Post by wignaczewski
Cześć

Wiem, że jest 500 punktów za zdobycie odznaki Resolve 50 map problems ale do diaska nie róbcie sobie jaj. Nie po to zgłasza się błędy by były one oznaczone jako rozwiązane bez tknięcia drogi.

Nie znacz rozwiązania problemu to nie ruszaj go, za chwile może przyjdzie ktoś kto go rozwiąże.

Samemu zgłaszam często błędy z nadzieją, że ktoś je poprawi lub zrobię to ja gdy wejdę do edytora. W ostatnim czasie w błyskawicznym tempie dostaje informacje o rozwiązaniu sprawy. Myślę: super jaka prężnie działająca społeczność. Po wejściu w edytor dostrzegam, że problem już nie jest wyświetlany (Solved), a mapa nawet nie tknięta.

Ostatnie przykłady:

Przy stadionie we Wrocławiu nawigacja ewidentnie prowadzi mnie źle. Zgłaszam problem z węzłem. Po chwili już dostaje informacje, że problem został rozwiązany przez użytkownika wroSlaw (1). Dziś zaglądam do edytora, żadna z dróg wokół miejsca przeze mnie zgłaszanego nie była edytowana przez w/w użytkownika. Ponadto zaraz następne skrzyżowanie kolo zgłaszanego ma brak uprawnień do wjazdu na rondo, co pewnie było przyczyną błędu w nawigacji. Poprawiłem samemu.

Przy szpitalu na Borowskiej na parkingu jest pełno czerwonych nie opisanych dróg. Ktoś nawet zgłosił, że trzeba zrobić z tym porządek (dał opis z prośbą). Widziałem błąd ale z racji tego, ze nie wiem jak go poprawić nie ruszałem go. Teraz widzę, że błąd znikł (Solved), a syf w drogach pozostał. Jedyne pole edytowane w ostatnim czasie do wroSlaw (1) w opisie POI w polu CITY wpisał pełny adres szpitala (kod, ulica itp). Ulice w nazwie mają podany numer lokalu.
https://world.waze.com/editor/?lon=17.0 ... TTTFTTTTFT
wignaczewski
Posts: 48
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:86753

1

Send a message

Post by mousepl
To zostawiłem po to, żebyś sobie poczytał i zajrzał na forum do tego wątku. Poczytaj go od początku to zrozumiesz, jak inni userzy, po co ten wątek, po co to zgłoszenie, po co w ogóle zawracać głowę.
Wyczytasz między innymi, że NIKT, słownie: ZERO osób nie pisze dokładnie w zgłoszeniu co jest nie tak bo... bo PROWADZI SAMOCHÓD ;) Ja zaznaczam tyle ile mogę, jak ktoś zrobi przede mną to OK, ale jeśli ktoś zamyka, bo jest dla niego za mało informacji to należałoby najpierw pomyśleć a potem poczekać/wyjaśnić, niż bezmyślnie zamknąć z adnotacją "brak danych".
mousepl
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 3166
Has thanked: 1 time
Been thanked: 676 times
Send a message

Post by Pescan
pprucia wrote:" The map problem you reported on Waze on 15-Jan-2013, (ossowa!) has been reviewed by Pescan but wasn't resolved, most likely due to insufficient information or non-exact location."

Ehh... Minęła może godzina od zgłoszenia. Jest literówka w nazwie miejscowości. Jak jadę nie mam zamiaru opisywać ze szczegółami co jest źle.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
Nazwa Osowa (województwo świętokrzyskie) jest według mnie w porządku, Ossowa położona jest w województwie lubelskim...aczkolwiek mogę sie mylić.

Pozdrawiam, Pescan
Pescan
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 60
Has thanked: 20 times
Been thanked: 21 times
Send a message
waze DOTRZYJMY SPRYTNIEJ, RAZEM.

Post by pprucia
Z drugiej strony. Ostatnio jechałem do Kielc 7 i zgłosiłem kilka błędów, zgiązanych głównie z początkiem i końcem miejscowości. Chciałem je później poprawić ale ktoś nadgorliwy oznaczył je jako not identified. Ja jak nie rozumiem na czym polega błąd zostawiam go w spokoju, przynajmniej na jakiś czas. Teraz ich nie poprawie bo zniknęły.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
pprucia
Posts: 8
Send a message

Post by pprucia
" The map problem you reported on Waze on 15-Jan-2013, (ossowa!) has been reviewed by Pescan but wasn't resolved, most likely due to insufficient information or non-exact location."

Ehh... Minęła może godzina od zgłoszenia. Jest literówka w nazwie miejscowości. Jak jadę nie mam zamiaru opisywać ze szczegółami co jest źle.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
pprucia
Posts: 8
Send a message

Post by pprucia
rlpl wrote: Z której strony jechałeś? Większość granic miejscowości jest ustalona zgodnie z tablicami, więc raczej nic nie trzeba poprawiać. Chociaż ostatnio widziałem, że niektóre tablice zostały przesunięte albo pojawiły się, konkretnie mam na myśli powiat miechowski.
Od Jędrzejowa. Miałem wrażenie, że na mapce są poprzesuwane granice. Niektóre ze zgłoszeń były celem weryfikacji.
rlpl wrote: W mailu dostajesz link, w którym są współrzędne punktu tego zgłoszenia. Jak klikasz w ten link, to otwiera Ci się edytor wypozycjonowany tak, że Twoje zgłoszenie jest na środku mapy. Trudno na oko wyczuć gdzie jest dokładnie ten środek okna, ale w prawym dolnym rogu masz współrzędne punktu wskazywanego przez myszkę, a w adresie - współrzędne szukanego punktu. Lepszej rady nie mam.
Wiem ale w moim przypadku to trochę za mało.
pprucia
Posts: 8
Send a message

Post by rlpl
pprucia wrote:" The map problem you reported on Waze on 15-Jan-2013, (ossowa!) [...]"

[...] Jest literówka w nazwie miejscowości.
Hej! Chyba wiem, o które miejsce Ci chodzi i proszę o ostrożność w poprawianiu. Ta miejscowość naprawdę nazywa się Osowa - sprawdź: http://pl.wikipedia.org/wiki/Osowa_%28w ... rzyskie%29. Wiem, bo sam poprawiałem. Literówka jest na drogowskazie, dlatego mogłeś tak pomyśleć. Poprawnie jest na tablicy miejscowości, mapach Google, Wikipedii, też na mapie Waze, jeśli nie zmieniłeś. Cóż, takie rzeczy też się zdarzają.
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by rlpl
pprucia wrote:Ostatnio jechałem do Kielc 7 i zgłosiłem kilka błędów, zgiązanych głównie z początkiem i końcem miejscowości.
Z której strony jechałeś? Większość granic miejscowości jest ustalona zgodnie z tablicami, więc raczej nic nie trzeba poprawiać. Chociaż ostatnio widziałem, że niektóre tablice zostały przesunięte albo pojawiły się, konkretnie mam na myśli powiat miechowski.
Teraz ich nie poprawie bo zniknęły.
W mailu dostajesz link, w którym są współrzędne punktu tego zgłoszenia. Jak klikasz w ten link, to otwiera Ci się edytor wypozycjonowany tak, że Twoje zgłoszenie jest na środku mapy. Trudno na oko wyczuć gdzie jest dokładnie ten środek okna, ale w prawym dolnym rogu masz współrzędne punktu wskazywanego przez myszkę, a w adresie - współrzędne szukanego punktu. Lepszej rady nie mam.
wignaczewski wrote:Jeśli widzimy zgłoszenie użytkownika, który często zagląda do edytora,
Niestety, tak było w Cartouche, ale teraz już nie widać autora zgłoszenia. Ktoś ma inaczej?
rlpl
Posts: 495
Been thanked: 1 time
Send a message
My previous login name was rl_pl.

Post by theblackzork
Ten brak komunikacji zgłaszający - poprawiający powoduje, że zgłaszanie czegokolwiek ma średni sens.

W starym edytorze można było przynajmniej podać w opisie rozwiązania email do kontaktu - dzięki temu udawało się rozwiązać większość problemów.

Wiecie może, czy to kiedyś wróci?
Łukasz
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--

Post by theblackzork
Super, tylko że to nie ma połączenia z raportowaniem z waze chyba?

Ja mam wrażenie, że większość zgłoszeń z telefonów jest od ludzi którzy nawet nie są świadomi istnienia tego forum.... a co dopiero taki flyspray....
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--