Post by dkircali
orbitc wrote:Aliyorlar, bilmiyorum nasil yapiyorlar. Yani tercumeler %98 also bile client'a gonderiliyormu. Onu soracagim.
Siz vakt bulabilirseniz bir kac cumle daha cevirebilirseniz sevinirim.

O zaman ben Waze sizin kullnici isminiz ile sorarim.
Bu forumlara pek ugruyormusunuz?

ortak olarak yol kisalatmalri, sehirlerin eklenisi ile bilgiler almak isterim.

bu arada bir listede yapariz isterseniz. Kisaltmalar icin ilk sayfada bazilarini yazdim eklemek isdedikleriniz varsa ekleyeyim.

Bu arada size PM attim.
Arada girip forumu kontrol ediyorum. Çeviriye de zaman ayırmaya çalışıcam. Şu an ki kısaltmalar, kurallar net ve yeterli bence.
Ancak şöyle bir düşüncem var bilemiyorum sizin fikriniz nedir:
Araç kullanırken çizilmiş yollar mevcut ve bir çoğu birbirine bağlı değil, hatalı yada eksik. İsimleri girilmediği için haritada görülmüyorlardolayısıyla. Ancak bu yollara "no city- no street" dediğiniz anda yolları meşrulaştırmış oluyorsunuz. Bence eğer tekrar çizilmesi veya düzeltilmesi gereken yollar, kırmızı olarak bırakılmalı.
İkinci bir mevzu misal şu örnekte olduğu gibi:
https://world.waze.com/editor/?lon=29.0 ... =186419200
Yolun altında paralel bir yol daha var, nasıl çizmek lazım bu konuda örnek bulamadım.
dkircali
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by dkircali
Levelların bilincindeyim zaten, sormak istediğim yan yana mı çizmemiz lazım yani?
dkircali
Send a message

Post by dkircali
Transifex te "waze map editor" %100 çevrildi
"client strings" %99 da 2050 string ten sadece 13 string kaldı

Bilmediğim nokta şu "review" olayını kim yapıyor, yapılması şart mı, biz yapıyorsak nereden yapıyoruz?
dkircali
Send a message

Post by dkircali
son 2 tane string kaldı, bunları da çeviremiyorum, size kalmış.
dkircali
Send a message

Post by dkircali
orbitc wrote:Hepsi tamalandi. En sondakinden 100% emin degilim ama...
Sona kalan stringlerin orjinalleriyle daha önce karşılaştığımı hatırlamıyorum bile, sorun olmayacaktır. Bundan sonra türkçe vesiyon gelince gördüğümüz hataları girip değiştiririz.
dkircali
Send a message

Post by dkircali
Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Çizilmiş olan mevcut yollar üzerinde program GPS bilgisi topladıkça geometride düzeltme yapıyor mu? yapıyorsa yolların kilitli olması bunu engelliyor mu?
dkircali
Send a message

Post by dkircali
soselamet wrote:Seslendiren arkadaşın ses tonu ve vurguları oldukça başarılı olmuş. Sadece ingilizce seslendirmeye göre biraz daha sesi az çıkıyor gibi geldi :mrgreen:
Kesinlikle ses daha kısık, ingilizce seslendirmede telefonun biraz sesini kısıyordum, Türkçe seslindirmede sonuna kadar açık ama yine de kısık kalıyor. Ses düzeyinin yükseltilmesi için talepte bulunsak süper olur.

Birde seslendirme, insan sesi anladığım kadarıyla bilgisayardan üretilmişe hiç benzemiyor. Seslendiren kişi kimdir, yani bir gönüllümü, seslendirmeyle uğraşan biri mi yoksa gönüllü birinin zorladığı kız arkadaşı mı çok merak ettim :D
dkircali
Send a message

Post by dkircali
Daha önce Karadeniz'i görebiliyordum hatta kıyılarında değişiklik yapmıştım daha iyi olsun diye. Şimdi baktım ancak göremiyorum. Acaba biri sildimi, yoksa bende mi problem?
https://world.waze.com/editor/?zoom=2&l ... TFTFTTTFTT

hatta Marmara da yok?
https://world.waze.com/editor/?zoom=0&l ... TFTFTTTTFT
dkircali
Send a message

Post by dkircali
orbitc wrote:haritadanmi bahsediyorsun yoksa water/sea layer?
Landmark olarak deniz mevcut idi, en azından Karadeniz'den 100% eminim.
dkircali
Send a message

Post by dkircali
Şile tarafındaki kısım silinmiş ancak Ağva tarafındaki parça duruyor, o kısmı Poopstick çizmiş olarak görünüyor, boğaza baktım orayı da o çizmiş, büyük ihtimal silinen kısımlar da ona aitti. Türk olduğunu sanmıyorum kendisinin, Ağva tarafının çizim tarihi Ocak 2011 olarak görülüyor.
dkircali
Send a message