Napady na nove funkcionality Waze
Editor:
Zaviest rozsirene nastavenia pre kazdy usek cesty. Doplnit nasledovne info:
- maximalny povoleny rychlostny limit, ako standard 50, 90, 130 pre kazdy usek s moznostou zmeny
- zadat pocet jazdnych pruhov, default 1
- doplnit zvlastny typ cesty (napr. spojovacka) kde bude davat hlasku len na zaciatku useku ale nie na konci, takto sa mozu presne zakreslit prejazdy krizovatkou a nerobit zalomenia na konci koli hlaske,
- doplnit navigacne (smerove) tabule k usekom, prioritne zobrazovat pri navigacii navigacne tabule, ak nie su tak nazov cesty a alternativny nazov. Takto by suhlasila aj vizualna navigacia a vodic by sa riadil aj podla navigacnych tabul. Tieto tabule sa zobrazia len pri navigacii.
- dalej napr. zadat moznosti zakazania odbocenia pre nakladne auta, autobusy, atd. Niekde mozu napr. odbocit len osobne auta
- s tymto bodom suvisi aj zmena typu planovania pre rozne typy aut ako napr. osobne, nakladne, autobus, atd.
Moznost zadat priamo z aplikacie uzavierky, t.j. nemenit mapu, ale upozornit z aplikacie na uzavierku a po schvaleni AM ju potvrdit aby ta navigacia neviedla touto cestou (samozrejme zadat aj cas platnosti od-do) aby sa automaticky mohla skoncit a nemusela sa sledovat. Pripadne schvalenie ked ju potvrdia dvaja wazeri. Z aplikacie z dovodu pruznosti aby sa nemuselo cakat na update.
Povolit aj navigaciu do pesej zony s tym, ze waze upozorni ze ciel je v pesej zone a tuto cast trasy vyznaci inou farbou, pripadne ponuknut ako alternativu najblizsie parkovisko. Mne sa stalo, ze som mal hotel v pesej zone a iGo ma tam v pohode odnavigoval a spraval sa ako som popisal, pricom pre hotelovych hosti bol vjazd autom do pesej zony povoleny.
Ako default nastavit, ze cisla ciest budu pisane len v alternativnych nazvoch pricom na mape sa budu zobrazovat aj alt. nazvy. Takto zostane zachovana kontinuita cesty aj v mestach (nazov ulice+cislo cesty). Najlepsie asi premenovat alt. nazov na cislo cesty a k urcitemu datumu skriptom prehodit vsetky cisla ciest do alt. nazvov.
Rovnako zaviest alternativne nazvy aj pre mesta a tieto pouzit pre sidliska a lokalne usadlosti, ktore nie su mesto (napr. Petrzalka, Cerveny Majer, atd.)
Zaviest aj vyhladavanie podla typu landmarku napr. Ubytovanie, Benzinka, Zeleznicna stanica, teraz to sanujeme nazvami ŽST, atd. a nepouzivaju sa typy. Skontrolovat vyhladavaci algoritmus landmarkov. Mne napr. nenaslo Ikeu a letisko v Bratislave, obcas je problem pri hladani zlozeneho nazvu ako napr. OC MAX, letisko bratislava, atd.
Naimportovat z verejnych DB adresy uradov, alebo napr. mat moznost doplnit tento landmark nielen zakreslenim na mape ale len napr. len zadanim plnej adresy. Takto sa rychlo doplnia rozne landmarky do waze.
V aplikacii doplnit moznost zapnutia upozornenia pri prekroceni povolenej rychlosti.
Zjednotenie nazvoslovia:
- pre OC sa pouzivaju nazvy ako OC Avion, atd. (waze ma niekedy problem vyhladat takyto nazov, mne napr. nevyhladalo OC Max v Trencine ani ked som zadal Max, musel som vyslovene zadat OC Max, to iste bola Ikea v Bratislave, tu som zmazal a vytvoril nanovo, tak sa uvidi po update (3.5.2012), nevyhladalo ani nemocnicu v Trencine (Fakultná nemocnica) ked som zadal nemocnica, letisko Bratislava, atd.
- casto sa pouzivaju nazvy ČS Shell, atd. podla mna staci len Shell nakolko priznak je typ landmarku a nemusi tam ČS, OC, rovnako aj z dovodu, ze pripadny waze cudzinec nevie co je ČS, OC, atď.
- pouzivaju sa tiez nazvy Slovnaft Zelenec, Lidl Trnava podla mna staci len Slovnaft, Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku
- niekto pise tieto nazvy velkymi pismenami napr. TESCO, LIDL, podla mna ich treba pisat normalne ako Tesco, Lidl, atd., TESCO ma velkymi pismenami len logo, ale ked sa pozries na ich stranku tak v texte uz pouzivaju Tesco (www.itesco.sk), to iste je Lidl (www.lidl.sk). Toto nam zjednodusi nazvoslovie aj pre dalsie oznacenia.
Milo
Zaviest rozsirene nastavenia pre kazdy usek cesty. Doplnit nasledovne info:
- maximalny povoleny rychlostny limit, ako standard 50, 90, 130 pre kazdy usek s moznostou zmeny
- zadat pocet jazdnych pruhov, default 1
- doplnit zvlastny typ cesty (napr. spojovacka) kde bude davat hlasku len na zaciatku useku ale nie na konci, takto sa mozu presne zakreslit prejazdy krizovatkou a nerobit zalomenia na konci koli hlaske,
- doplnit navigacne (smerove) tabule k usekom, prioritne zobrazovat pri navigacii navigacne tabule, ak nie su tak nazov cesty a alternativny nazov. Takto by suhlasila aj vizualna navigacia a vodic by sa riadil aj podla navigacnych tabul. Tieto tabule sa zobrazia len pri navigacii.
- dalej napr. zadat moznosti zakazania odbocenia pre nakladne auta, autobusy, atd. Niekde mozu napr. odbocit len osobne auta
- s tymto bodom suvisi aj zmena typu planovania pre rozne typy aut ako napr. osobne, nakladne, autobus, atd.
Moznost zadat priamo z aplikacie uzavierky, t.j. nemenit mapu, ale upozornit z aplikacie na uzavierku a po schvaleni AM ju potvrdit aby ta navigacia neviedla touto cestou (samozrejme zadat aj cas platnosti od-do) aby sa automaticky mohla skoncit a nemusela sa sledovat. Pripadne schvalenie ked ju potvrdia dvaja wazeri. Z aplikacie z dovodu pruznosti aby sa nemuselo cakat na update.
Povolit aj navigaciu do pesej zony s tym, ze waze upozorni ze ciel je v pesej zone a tuto cast trasy vyznaci inou farbou, pripadne ponuknut ako alternativu najblizsie parkovisko. Mne sa stalo, ze som mal hotel v pesej zone a iGo ma tam v pohode odnavigoval a spraval sa ako som popisal, pricom pre hotelovych hosti bol vjazd autom do pesej zony povoleny.
Ako default nastavit, ze cisla ciest budu pisane len v alternativnych nazvoch pricom na mape sa budu zobrazovat aj alt. nazvy. Takto zostane zachovana kontinuita cesty aj v mestach (nazov ulice+cislo cesty). Najlepsie asi premenovat alt. nazov na cislo cesty a k urcitemu datumu skriptom prehodit vsetky cisla ciest do alt. nazvov.
Rovnako zaviest alternativne nazvy aj pre mesta a tieto pouzit pre sidliska a lokalne usadlosti, ktore nie su mesto (napr. Petrzalka, Cerveny Majer, atd.)
Zaviest aj vyhladavanie podla typu landmarku napr. Ubytovanie, Benzinka, Zeleznicna stanica, teraz to sanujeme nazvami ŽST, atd. a nepouzivaju sa typy. Skontrolovat vyhladavaci algoritmus landmarkov. Mne napr. nenaslo Ikeu a letisko v Bratislave, obcas je problem pri hladani zlozeneho nazvu ako napr. OC MAX, letisko bratislava, atd.
Naimportovat z verejnych DB adresy uradov, alebo napr. mat moznost doplnit tento landmark nielen zakreslenim na mape ale len napr. len zadanim plnej adresy. Takto sa rychlo doplnia rozne landmarky do waze.
V aplikacii doplnit moznost zapnutia upozornenia pri prekroceni povolenej rychlosti.
Zjednotenie nazvoslovia:
- pre OC sa pouzivaju nazvy ako OC Avion, atd. (waze ma niekedy problem vyhladat takyto nazov, mne napr. nevyhladalo OC Max v Trencine ani ked som zadal Max, musel som vyslovene zadat OC Max, to iste bola Ikea v Bratislave, tu som zmazal a vytvoril nanovo, tak sa uvidi po update (3.5.2012), nevyhladalo ani nemocnicu v Trencine (Fakultná nemocnica) ked som zadal nemocnica, letisko Bratislava, atd.
- casto sa pouzivaju nazvy ČS Shell, atd. podla mna staci len Shell nakolko priznak je typ landmarku a nemusi tam ČS, OC, rovnako aj z dovodu, ze pripadny waze cudzinec nevie co je ČS, OC, atď.
- pouzivaju sa tiez nazvy Slovnaft Zelenec, Lidl Trnava podla mna staci len Slovnaft, Lidl bez lokalizacie miesta, pri navigacii je podstatna vzdialenost nie plny nazov landmarku
- niekto pise tieto nazvy velkymi pismenami napr. TESCO, LIDL, podla mna ich treba pisat normalne ako Tesco, Lidl, atd., TESCO ma velkymi pismenami len logo, ale ked sa pozries na ich stranku tak v texte uz pouzivaju Tesco (www.itesco.sk), to iste je Lidl (www.lidl.sk). Toto nam zjednodusi nazvoslovie aj pre dalsie oznacenia.
Milo
Re: Napady na nove funkcionality Waze