Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Android Beta 3.5.3.904 - nova funkcionalita

Post by Sanicko
Vyraznejsie oznacenie ulic na trase ma svoje caro a ocenujem ho... V nasich realiach, som vsak rychlo narazil na jednu "neprijemnost":
Zobrazuje sa zasadne street name (co je v celku logicke a nenapada mi zatial ako inac by sa to dalo robit). Vo velkych mestach a jazde po meste je to OK... Avsak na dlhsej trase, pri prechadzani cez male obce je tam v nasom pripade stale cislo cesty (neriesim vacsie obce, kde ta ulica ma svoje meno). Samozrejme obec sa na mape zobrazuje, ale nie vzdy v pozicii, kde je hned a dobre citatelna, pricom do oci svieti nie velmi potrebne cislo cesty, v danom okamziku s minimalnou informacnou hodnotou.
Tak mi napadlo, ci by nestalo za uvahu v malych obciach, ulice ktore nemaju vlastny nazov a su sucastou cesty vyssiej kategorie, oznacovat v street name nazvom obce a cislo cesty dat az do alteru...
Viem, bolo by toho vela a riadna pakaren, tak ma hned nekamenujte ;) Je to len uvaha, ako zmysluplne vyuzit prichadzajucu funkcionalitu...
Na druhej strane by mohol pomoct Waze, keby zvyraznil aj obec/mesto, ku ktorej viditelne segmenty trasy patria a toto vyrazne oznacenie rozumne zobrazoval vzdy na vidtelnej pozicii...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times

POSTER_ID:6670802

1

Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by shalafi
Sanicko wrote: Tak mi napadlo, ci by nestalo za uvahu v malych obciach, ulice ktore nemaju vlastny nazov a su sucastou cesty vyssiej kategorie, oznacovat v street name nazvom obce a cislo cesty dat az do alteru...
Viem, bolo by toho vela a riadna pakaren, tak ma hned nekamenujte ;) Je to len uvaha, ako zmysluplne vyuzit prichadzajucu funkcionalitu...
Na druhej strane by mohol pomoct Waze, keby zvyraznil aj obec/mesto, ku ktorej viditelne segmenty trasy patria a toto vyrazne oznacenie rozumne zobrazoval vzdy na vidtelnej pozicii...
to sa myslim preberalo este v zaciatkoch .. blbo to vyzera hlavne v instrukciach, keby sa kazda ulica napriklad v obci Vinné volala Vinné:
Depart from Vinné
Turn left onto Vinné
Keep right onto Vinné
atd atd Vinné
Arrive at Vinné
:oops:

pripadne vo vyhladavani - Vinné, Vinné.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by Sanicko
foxitrot wrote: Ale veď si tam nespomínal žiadne zátarasy na mape.
Nie, ziadne neboli, ale tiež sa mi nechce veriť, že to bola náhoda... Na reálnej uzavere....


Odoslané zo Sony Ericsson Xperia Neo V cez Tapatalk 2
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
foxitrot wrote: http://db.tt/ImXqeBN8
No, ja tam mam Foursquare... takze asi preto som si nevsimol, skratka to tam nemam :-) Preinstalovat na cisto?
foxitrot wrote:Obmedzenia sa zadať dajú (aj keď veľmi nešikovne), ale zmenu trasy zatiaľ nespôsobia.
Nemoze byt vysledkom prave toto :?:
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
foxitrot wrote:A vsimli ste si, ze funguje zadavanie hlasenia uzavierok na ceste? ;)
Nevšimol :-o Ako?


Odoslané zo Sony Ericsson Xperia Neo V cez Tapatalk 2
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
280 km, prevládajú pozitívne pocity. Hlášky s udanim smeru sú super. Tie mesta a obce sú už tiež čiastočne riešené, zobrazujú sa pri trase, nie v centre obce. Prehľadnosť bez nepodstatnych nápisov je tiež dobrá...
Zatiaľ ma vyrusilo len zobrazenie ulíc na trase, v nočnom móde. Biela na fialovej, to celé na tmavom podklade... nem dobre :-(

Odoslané zo Sony Ericsson Xperia Neo V cez Tapatalk 2
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
shalafi wrote: to sa myslim preberalo este v zaciatkoch .. blbo to vyzera hlavne v instrukciach, keby sa kazda ulica napriklad v obci Vinné volala Vinné:
Depart from Vinné
Turn left onto Vinné
Keep right onto Vinné
atd atd Vinné
Arrive at Vinné
:oops:

pripadne vo vyhladavani - Vinné, Vinné.
Jasne, niet o com... bola to rychla uvaha, dosledy su jasne...

Plati teda:
Sanicko wrote: by mohol pomoct Waze, keby zvyraznil aj obec/mesto, ku ktorej viditelne segmenty trasy patria a toto vyrazne oznacenie rozumne zobrazoval vzdy na vidtelnej pozicii...
:-D
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
porubcan wrote: mne osobne sa tie oznacenia ulic v aktualnom stave nepacia. napad fajn, no realizacia po grafickej stranke hnus.
Vec vkusu :-) Ja som s tym v celku OK, mozno by to chcelo trosku "zjemnit", aby to az tak "nekricalo"
porubcan wrote: prekryvanie nazvu obce je iba jedna z veci, dalej je to okrem samotnej fialovej grafiky aj to, ze niekedy je label v krizovatke a nie je vidno kde treba odbocit. mozno s tym nieco urobia.
Toto je uz vaznejsi problem a ten algoritmus umiestnovania, by este mali doladit...

Ja som to zatial testol len pocas rannej rutiny, ale popoludni vyrazam na cestu... Som zvedavy hlavne na tie upozornenia... Tie ma pred par dnami v aktualne ostrejj verzii pekne stvali... Tak som cely zeravy, ako je to po novom :-)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by porubcan
je to prvy nastrel novej funkcionality, dal som do beta feedbacku:
street label should not overlay city name.

mne osobne sa tie oznacenia ulic v aktualnom stave nepacia. napad fajn, no realizacia po grafickej stranke hnus. hlavne v day rezime. prekryvanie nazvu obce je iba jedna z veci, dalej je to okrem samotnej fialovej grafiky aj to, ze niekedy je label v krizovatke a nie je vidno kde treba odbocit. mozno s tym nieco urobia.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester