Post by Darija
Ja bih samo dodala nesto o bodovima... dugo sam u svemu tome i znam kako ih je tesko dobiti i koliko se mora raditi da bi ih se dobilo, pa mi stvarno smijesno da se proziva Danilo na bilo koji nacin, zapravo Danilo i ja se cesto pitamo kako je moguce dobiti tjedno izmedju 50.000 i 100.000 bodova koliko uredno dobivaju wejzeri iz naseg evropskog okruzeinja! Zamidlite, za sedam tjedana dobiti 700.000 bidova, Danilu je trebalo 2 godine ili 100 tjedana svakodnevnog editiranja i voznje!
Mene recimo uzasno smeta ( ja sam strastvena igracica :))) zasto imamo samo jednog kralja u cijeloj RH i po kojim to pravilima to postajes?! Onih 1 % svih wejzera u regiji kako objasnjava waze nije mi jasno! Imamo primjer kolege Dario Hr koji se prije par mjeseci preselio u Mjemacku i sad je tamo postao jedan od mnogobrojnih kraljeva, a ovdje je bio negdje u sredini nase tablice! Gdje je tu logika?! Vidim po Italiji ljude s 50.000 bodova i imaju krunu na glavi, a meni fali 50.000 bodova da bih je dobila! Kao da nista nisam ni radila ove dvije godine! A jos kad citam ovakve primjedbe( u vezi dobivanja bodova) sve manje imam zelje i volje da se trudim,
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
Kad sam ja otkrila waze ( a nedugo poslije mene ukljucio se i Danilo) Hrvatska je bila prazna slika s nesto ulica u Rijeci i malo vise u Zagrebu. Danas imamo vise od 4000 wejzera, stalnih i povremenih, imamo i dovoljno area managera i ostalih editora, vecina cesta je ucrtana. Sjecam se nase kave u Kastvu mr Linc, tada te nisu zanimali bodovi, ja sam ti pokazivala gdje se to uopce gleda! Jos jednom ponavljamo, za dobivanje bodova treba puno editirati, doma, na kompu, voznja sama po sebi ne donosi puno, pogotovo ne ako se vozis vec ucrtanim cestama. Ako napravis 500 do 1000 edita dnevno ( ili citaj 3-4 sata, ponekad i vise dnevno, onda ces i ti imati tjedno 5000-10000 bodova! Probaj!
Sto se tice cesta koje je netko ucrtao voznjom, cak i kad nema gps pointsa, tu cestu editiramo u dobroj vjeri da je tocno i ucrtana, ono sto pokusavamo pojasniti je samo to da kad crtate ceste samo po satelitskoj slici, treba pripaziti i bolje pricekati dok netko ne prodje njima s ukljucenim wejzom, a ne je crtati napamet! U Istri je satelitska slika POMAKNUTA!
I dalje cemo editirati ceste koje su vec masu puta editirane ako primijetimo da nam auto 'skace', s ceste na cestu, znaci da nije dobro ucrtana!!! mozda tebe to ne smeta, nas DA!
Pozdrav iz Zagreba
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
da, jedan edit 1,5 bodova, 500 edita 750 bodova! S time da se posebno nagradjuju nove ceste i ono papanje po cestama dok vozis!
Sto se tice kucnih brojeva, cudi me da nisi u toku, vec par mjeseci se mogu upisivati, polako ih upisujemo, ukljuci se i ti pa ces dobiti puno bodova i vise se neces pitati kako je moguce.....
I da, nitko te ne tjera da satima editiras, ali onda se vise nemoj pitati kako drugi imaju TOLIKO bodova! A nemoj ni nas!
:)
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
P.S . Mr Linc je zato sto ne znam ime, a ljude ne prozivam po prezimenima bez titule! :)
I da, nitko nikome ne nabija na nos koliko vremena poklanja wazeu, vec ti se pokusava objasniti kako se dobivaju bodovi, dakle jednostavno je, ne moras se truditi, ali nemoj onda ocekivati bodove kraj svog imena i nemoj se iscudjavati na bodovima kraj drugih imena!
(baci pogled na ostale zemlje, pogledaj koliko oni imaju TJEDNO bodova, mislim prvih 50 koje mozemo vidjeti! Pitaj i njih kako su uspjeli doci do cifri od 50.000-100.000 tjedno, i mene zanima!!! )
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
ImageUploadedByTapatalk1360315977.151404.jpg
(82.49 KiB) Downloaded 792 times
.
dakle, kliknes na cestu i lijevo gore plavim slovima pise house numbers, to je sto se toga tice...
Drugo, ono sto si ti primijetio, tocno je, ali to je do wazea, ne editora, njih trebas pitati zasto pise da je nesto updatano, a masu puta je to tek kreirano, odn. netko je vozeci se, napravio cestu, i nije je poslije doma, na kompu 'sredio' povezao itd, to sam primijetila i ja, zapravo, imamo mi s wazeom podosta problema i upita, pa bi bilo dobro da o tome pricamo, a ne da se prepucavamo oko bodova, nismo djeca!
U Zagrebu se nesto cudno dogadja, navigacija jednostavno ne radi kako treba unazad jedno mjesec dana, kad gledas na kompu, sve stima, ulice su povezane, smjerovi tocni, a on te vodi okolo naokolo, kad ukljucis navigaciju! Ne znam kakva je situacija drugdje, ali ovo je uzas!
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by Darija
m_linc wrote:https://world.waze.com/editor/?lon=14.2 ... =176252573

a kako sam ja sad tu cestu uredno spojio??i oznacio zabranu smjerova???a danilo to nije mogao napraviti??ma bas cudno...

sto se tice kucnih brojeva...ako je npr cesta dugacka 100 m....i na toj cesti sa lijeve strane imamo 8 kuca...a sa desne strane imamo 2 kuce...kako oznaciti kucne brojeve??kako waze zna di ce staviti kucni broj...ako je jedna kuca na pocetku ulice...a druga kuca je recimo na sredini ulice...znaci da ce navigacija fulati gdje je tocno taj kucni broj...
točno se sjećam kad je to bilo, išli smo oboje na neku izložbu slika ljetos i cestu smo napravili VOZEĆI se, nismo poslije updejtali, zaboravili smo! Grozno nešto!!!! A kad si ti već to primijetio i evo, pokušao editirati, bilo bi dobro da malo bolje paziš kod označavanja jednosmjernih cesta, za tebe je ovo dvosmjerna sa zabranjenim smjerovima, zanimljivo!!!!

Što se tiče kućnih brojeva, ti si pitao kako se to radi, ja sam ti pokazala, a koja je ideja wazea u svemu tome, pitaj njih, ne nas )))

pozdrav iz Rijeke
Darija
Posts: 66
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by dragstor
Pozdrav svima :)

I mene interesuje o čemu se radi, jer i mi imamo nekoliko ljudi koji su za tjedan skupili preko 20.000 poena, a da ništa nisu menjali!!! :?

Lep pozdrav iz snežnog Beograda
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
E, dragi moj... Ista priča i kod nas. Malo malo, pa se nađe neki "stručnjak" za raskrsnice i sve uništi.

Ja odavno stavljam lock na ceste, za koje sam makar 95% siguran da su tačne, baš da se ne bu uništavale.

Stalno apelujem na Wazere da, ako nađu tačnu cestu, da mi jave da stavim lock. Preporučujem da i vi krenete to da radite :)

Lep pozdrav iz Beograda :)
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
ivanskoko wrote:Jedno pitanje za sve : Kužim da netko napravi i
po 10 ili 20 tk bodova za tjedan ali kako im uspjeva napraviti preko 100tk za 7 dana? jeli se radi o nekom cheat enginu ili što? Kalkulacijom bodova ispada da netko tjedan dana samo da udara mišem po klik svako malo i još uz to i vozi može napraviti tolike bodove??? :)
Editovanje mape, stari :)
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by ivanskoko
Pozdrav svima,
mali komentar na primjedbu od Waze-a.
Ja sam primjetio u ostalim europskim zemljama npr Engleska da izbjegavaju označavanje crvenom bojom kroz gradska središta tj kad glavna cesta uđe u grad i postane gradska prometnica sa semaforima, brze ceste s podvožnjacima i nadvožnjacima ostaju crvene , to bi djelom u Zg bila slavonska tj ljubljanska , možda jednostavno izbaciti "crvenu" iz gradova?? Btw puno je korisnika novih , malo su "dosadni" ali takvi smo i mi bili na počecima pa im treba dati malo vremena da se uhodaju ne ih odmah napadati . Lock cesta je dobar i podržavam ga jer i esencija waze-a je da možete editirati one ceste koje vozite a ne sve redom , bar ja osobno ne editiram ceste koje nisam vozio. Tako da imam editiranih i novih cesta u cijeloj regiji i EU.
ivanskoko
Posts: 39
Been thanked: 1 time
Send a message