Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Uservoice?

Post by porubcan
Funguje vôbec vývoj nových funkcionalit na základe uservoice? Berie to Waze vôbec vazne? Ak ano, tak tu je poziadavka na nočný režim, za ktorú sa oplatí hlasovať:
http://waze.uservoice.com/forums/59223- ... e-elements

if it looks strange, it's my phone's fault
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times

POSTER_ID:4884994

1

Send a message
Last edited by porubcan on Wed Feb 06, 2013 7:19 am, edited 1 time in total.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by GinBook
Asi takto..... já je docela chápu. Proč?
Aby mne kecali uživatelé do plánů a investic určitě není v zájmu vývojáře či samotné firmy.

Vytvořila se struktura managementů v jednotlivých zemích, tady komunita pracuje stejně, jen to prostě teče přes LC -> GC -> HQ. A navíc není jen ten kanál který zmiňuješ, kanálů je více. Je forum LC, GC, Beta editor, Beta klient které nevidíš a ty nápady tam tečou ne, že ne. A tam HQ reaguje v pohodě.
Prostě kanál Uservoice už neřeší.

Nemysli si, že by jsme nekřičeli nahoru co komunita požaduje, to křičíme. Ale také filtrujeme věci, že ten chce modrou barvu tečky a ten červenou a další zelenou. Jako sorry, klient je pro všechny na světě a prostě je takový jaký je.

V mnoha případech se některé funkce nevyvíjí/nezlepšují protože je plán je předělat, no leží někde ve spodním šuplíku.
Co Waze chybí dnes proti konkurenci? Funkce tunely a navádění do pruhů, to ostatní jsou jen uživatelské nepodstatné zbytečnosti.
A pokud chce Waze zůstat na špici mezi konkurencí, prostě vymýšlejí další funkce, které se buď náhodou shodují s potřebami uživatelů, nebo také ne. Ale určitě si nenechají diktovat podmínky od komunity.

Komunitní je to proto, že komunita kreslí mapy a věci okolo v dané zemi. Neplést si to s vývojem. :)

Tedy, HQ komunikuje a můžu vyhodnotit, že za 3 roky se komunikace mezi HQ a GC, LC, managementem strašlivě moc zlepšila.
Už jenom to, jak nyní funguje rychloměr, že máme železnice, že jde vypnout upozornění na události atd... není rozhodnutí HQ, ale jsou to žádosti uživatelů, betatesterů LC a GC kteří křičeli, aby to tam bylo.

Jeden zážitek z Izraele který ve mne nechal dojem... železnice se požadovala 2 roky a když se na GC meeetupu vývojář zeptal, zda to opravdu chceme, 60 lidí zařvalo YES!!! a bylo rozhodnuto.

Takže neboj,HQ slyší na požadavky, jen jdou jinou cestou.

A ještě jedna věc, je ještě jeden Web na požadavky. Na prvním místě je od samotných Izraelců požadavek v zastoupení 50.000 lidí že chtějí upozornění na cyklisty a? NIC. :) Prostě to v plánu není a asi ani nebude.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Opravdu to chces vedet o te zeleznici?
Mas dost silnou dubovou fosnu, aby to bolelo jak budes mlatit hlavou o ni a rikat "Proc, Proc mi to delaji!"

:-)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by libora
Já myslím, že bez přihlášení hlasovat nemůžeš :(
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by libora
porubcan wrote:
LiborA wrote:Já myslím, že bez přihlášení hlasovat nemůžeš :(
mne to islo i bez prihlasenia a pocet hlasov sa zvysil...
po mně to chtělo zadat jméno a mail, s tím, že přijde pokyn na změnu hesla, tak jsem to už dál neodklikával.
libora
Area Manager
Area Manager
Posts: 665
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times
Send a message
HTC EVO 3D a Waze 3.6.0 for Android
Informace pro editory, Přehledné video v angličtině

Post by pavelnop
Snad se nebudete zlobit, že oživuji toto zaprášené téma.

Ale nešlo by nějak podnítit aby se Waze HQ více věnovalo stránkám UserVoice?

Aby uzavřeli již splněné návrhy, které již do aplikace Waze byly přidány,
uzavřeli nebo spojili duplicitní návrhy,
a hlavně aby alespoň napsali nějakou jejich reakci, zda s návrhem souhlasí a uvažují o něm nebo se jim zdá nereálný.

K dnešnímu datu ja na Waze UserVoice založeno 7664 návrhů a jen 66 z nich má u sebe přiřazen nějaký status.
Návrhy jsou nyní roztahány na 384 stranách, mnohé jsou duplicitní a není vůbec zřejmé, zda se jimi někdo zabývá.
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by pavelnop
To je opravdu velká škoda.
UserVoice mi přijde jako dobrý způsob, jak mohli získávat zpětnou vazbu nebo jej mohli použít jako studnici nápadů na zlepšení.

Takže jestli to chápu správně, forum nečtou, to je jen pro uživatele, aby si mohli radit navzájem
a UserVoice se nezabývají, neudržují.

Můžeme tedy jen doufat, že si odvážejí v paměti alespoň nějakou odezvu ze setkání s vámi Local champs a Global champs.

To je celkem dost smutné,
Waze je komunitní aplikace a oni se odstřihnou od komunity.
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by pavelnop
Děkuji všem za odpovědi.

Musím připustit, že se spíše ztotožňuji s názorem Wazze,
firma by měla mít odezvu od uživatelů a měla by nějakým způsobem reagovat.
Nikdo je koneckonců nenutí k tomu aby všechny návrhy do aplikace zapracovali
a kazili si tak své plány a investice.

Některé věci se týkají jednotlivců, některé oblastí/zemí, některé jsou celosvětový problém.
Něco může být maličkostí, jejiž vyřešení by potěšilo spoustu lidí, něco může být velkým problémem, který však postihuje jen určitou část uživatelů.

Slovo od Local nebo Global Champ bude mít jistě mnohem vyšší váhu,
než od uživatele, který ročně ujede s Waze jen pár tisíc kilometrů a čte fórum.

Pokud ale nějaký návrh, jak píše GinBook, podpořilo přes 50.000 lidí, tak by si snad zasloužili alespoň odpověď,
byť typu: "toto neplánujeme nikdy" nebo "dobře, ale dáváme tomu nízkou prioritu".


Jak tedy postupovat když bych chtěl podpořit cizí nápad na zlepšení nebo podat vlastní?
Je jiný kanál/stránka kam se podívat?
Mám napsat podpůrný komentář k danému tématu zde na fóru, aby byl zaznamenán Local a Global Champs?
Napsat svému Local Champ?
Stát se Beta testerem?
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by pavelnop
pavelnop wrote: Jak tedy postupovat když bych chtěl podpořit cizí nápad na zlepšení nebo podat vlastní?
Je jiný kanál/stránka kam se podívat?
Mám napsat podpůrný komentář k danému tématu zde na fóru, aby byl zaznamenán Local a Global Champs?
Napsat svému Local Champ?
Stát se Beta testerem?
Smím požádat o vyjádření k otázkám z mého předchozího příspěvku?
Jak uživatelé mohou podpořit nápad, který jim příjde přínosný pro zlepšení Waze?
GinBook wrote: Vytvořila se struktura managementů v jednotlivých zemích, tady komunita pracuje stejně, jen to prostě teče přes LC -> GC -> HQ. A navíc není jen ten kanál který zmiňuješ, kanálů je více. Je forum LC, GC, Beta editor, Beta klient které nevidíš a ty nápady tam tečou ne, že ne. A tam HQ reaguje v pohodě.
Prostě kanál Uservoice už neřeší.
Dle uvedeného existují nějaké kanály na které Waze HQ reaguje, či alespoň naslouchá.
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message

Post by pavelnop
Díky moc za obsáhlou odpověď a objasnění stavu.
pavelnop
Posts: 14
Has thanked: 3 times
Send a message