myslim, ze k tomuto nepadlo finalne rozhodnutie a akceptovane su obi-tri moznosti. mozno to rozluskneme na najblizsom stretnuti...porubcan wrote:4a5-miestne vs. 6-miestne číslo...
Sent from my HTC One using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
hned na uvod msuim povedat, ze to co napisem je aktualne platny dohodnuty stav, v pripade potreby sa da diskutovat o zmene.
na SK teda oznacujeme obce a casti obci podla ZDZ. ak cast nema vlastnu znacku, tak nema vlastny nazov.
vynimocne situacie, kedy miestna cast ma ZDZ ako samostatna obec (bez prislusnosti k nadradenej obci) riesime vytvorenim spravneho pomenovania miestnej casti - toto je prave pripad miestnej casti Obsolovce (teraz som to opravil)
streetview https://www.google.com/maps/@48.500677, ... vKRBnQ!2e0
WME https://www.waze.com/editor/?zoom=4&lat ... 33&env=row
Cermianska domovina - toto bolo predtym spravene ako samostatne city, no nechcel som ten nazov uplne vyhodit z mapy, tak som ho pouzil ako street name... nie je to v sulade spravidlom pre oznacovanie ulic... lebo Horne Obdokovce nemaju oficialne pomenovane ulice... nie je to ani oficialny nazov miestnej casti... spravil som to pocitovo... ine mapove podklady v nejakej forme ten nazov uvadzaju...
http://www.hobdokovce.sk/htm/_map.htm
na SK teda oznacujeme obce a casti obci podla ZDZ. ak cast nema vlastnu znacku, tak nema vlastny nazov.
vynimocne situacie, kedy miestna cast ma ZDZ ako samostatna obec (bez prislusnosti k nadradenej obci) riesime vytvorenim spravneho pomenovania miestnej casti - toto je prave pripad miestnej casti Obsolovce (teraz som to opravil)
streetview https://www.google.com/maps/@48.500677, ... vKRBnQ!2e0
WME https://www.waze.com/editor/?zoom=4&lat ... 33&env=row
Cermianska domovina - toto bolo predtym spravene ako samostatne city, no nechcel som ten nazov uplne vyhodit z mapy, tak som ho pouzil ako street name... nie je to v sulade spravidlom pre oznacovanie ulic... lebo Horne Obdokovce nemaju oficialne pomenovane ulice... nie je to ani oficialny nazov miestnej casti... spravil som to pocitovo... ine mapove podklady v nejakej forme ten nazov uvadzaju...
http://www.hobdokovce.sk/htm/_map.htm
Dnešné územie Horných Obdokoviec tvorí osada Bodok, vzdialená od obce 1 km, osada Dolina vzdialená od obce asi 2 km. Čermianska a Kamanovská domovina vznikli po roku 1926 parceláciou Stummerovského veľkostatku. Západne od obce vo vzdialenosti asi 2 km leží miestna časť Obsolovce.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
wiki nie je oficialny zoznam. ja osobne by som, kvoli vyhladatelnosti takychto nazvov, pouzil taky nazov ako street v pripade, ze nema vlastnu tabulu zaciatok/koniec miestnej casti...
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
vratil by som sa opat k teme Patince - termalne kupalisko...
strasne mi to bije do oci, ked to vidim v mape...
strasne mi to bije do oci, ked to vidim v mape...
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
ahoj. diskutujeme uz par tyzdnov tuto zalezitost na urovni SK local champs (mimo forum)
idealne by bolo, keby zmenu cislovania spravil Support.
pri manualnom precislovani totiz prideme o informaciu o poslednom (v tom momente uz predoslom) update segmentu (kto?)
idealne by bolo, keby zmenu cislovania spravil Support.
pri manualnom precislovani totiz prideme o informaciu o poslednom (v tom momente uz predoslom) update segmentu (kto?)
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
ano. o tej tabulke vieme.
v zasade:
v tabulke su stare cisla v 6-miestnom formate
vo Waze mape mame stare cisla v 4-, 5- a 6- miestnych formatoch
vo Waze mape cisla ciest III. triedy pouzivame mimo obci a v obciach bez pomenovanych ulic ako nazov ulice, v obciach s pomenovanymi ulicami ako alt. nazov
stare cisla nechceme v prvom kroku zahodit (predpokladame, ze este chvilu potrva, kym si vsetky institucie osvoja cisla nove), takze tie povodne budeme chciet zachovat ako alt.
v zasade:
v tabulke su stare cisla v 6-miestnom formate
vo Waze mape mame stare cisla v 4-, 5- a 6- miestnych formatoch
vo Waze mape cisla ciest III. triedy pouzivame mimo obci a v obciach bez pomenovanych ulic ako nazov ulice, v obciach s pomenovanymi ulicami ako alt. nazov
stare cisla nechceme v prvom kroku zahodit (predpokladame, ze este chvilu potrva, kym si vsetky institucie osvoja cisla nove), takze tie povodne budeme chciet zachovat ako alt.
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Manuálne popri MPR. nové číslo ako street, staré ako alt.
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester
Haha.... teraz sme vsetko davali na service road, tak mozeme masovo na ine. Ako to bude pri benzinkach na dialniciach, ani tam nebudu rampy?foxitrot wrote:Subject: Adding new gas stations - manual
Pockame si este na manual, ale mozno budeme musiet chciet prehodnotit typ ciest na benzinkach.Unholy wrote:Hi,WeeeZer14 wrote:If you need to use roads in/to/from a gas station, use parking lot roads. Do NOT use Ramps or Service Roads; those are for other very different things.
Just like WeeeZer14 wrote, the best types of segment to use in this matter are parking lot or private road.
These types are basically avoided - so it will reduce the chance of unnecessary detours.
We will update the wiki page later today.
Thanks!
Ori
Last edited by rad2222 on Wed Sep 12, 2012 11:20 am, edited 1 time in total.
Pre teba par rokov pre mna 5 mesfoxitrot wrote:To tvoje "teraz" trvalo par rokov.
Kedy asi budeme vediet co a ako?foxitrot wrote:^o^ Nebola rec o dialniciach, ale o segmentoch cez benzinku. Takze zrejme aj+aj.
foxitrot wrote:Wezmi si Waze budik (synchronizowany na Waze cas) a nastaw ho na "onedlho".rad2222 wrote:Kedy asi budeme vediet co a ako?
Re: SK: Pravidlá označovania ciest na Slovensku