Gas Prices feature is now live in Czech Republic

Image Image

Moderators: Unholy, GinBook, guri211

Re: Re: Gas Prices feature is now live in Czech Republic

Postby Zirland » Tue Feb 05, 2013 8:41 am

LiborA wrote:
vitj wrote:Další duvod je kreslit co největší.

Hm, tak to budu muset předělat skoro všechny benzínky :(

Opět se dostáváme do fáze, kdy začneme prasit a ničit mapy kvůli tomu, že Waze něco blbě naimplementovalo? TAK TO MÁM RADOST :-)
"The Wazebrity"
Zirland

Has thanked: 35 times
Been thanked: 275 times

Re: Gas Prices feature is now live in Czech Republic

Postby wazz » Mon Feb 18, 2013 1:44 pm

Nj, sorry, bylo to tím :roll: Přeuložil jsem jí, protože tam nejde zadat cena, tak uvidíme.
wazz

Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times

Postby wazz » Mon Feb 18, 2013 9:15 am

V klientu je zde https://world.waze.com/editor/?zoom=7&lat=50.73434&lon=15.27094&layers=BFTFFTTTFTTFTTTTTTTTTFT benzínka AC Petrol, ale v editoru není, navíc mi přijde i jiný tvar té parking lot road. Kde teda klient ty data bere? Nerad bych to zadal znova a nějak dubloval.
wazz

Postby wazz » Thu Feb 07, 2013 4:28 pm

Jo, jenže už neodfiltruješ, když někdo zadá 28,5 místo 38,5 a to by těch 10% podchytilo, včetně těch 3,5. Jde hlavně o to, aby tam nebyly špatné ceny. Je úplně jedno, jestli tam bude 28,5 nebo 3,5, obojí je nesmysl a pro řidiče stejně neužitečná informace. Dokonce těch 28,5 je horších, protože na to by mohl někdo i skočit a jet tam, u těch 3,5 je každému jasné, že to je překlep. Prostě další věc, o kterou se bude třeba starat, ročně aktualizovat limity atd. Proč to dělat jednoduše, že.
wazz

Postby wazz » Thu Feb 07, 2013 3:53 pm

No nevím, jestli zase Waze nedělá blbost. Když se dá velký rozsah, nebude to kontrola zadávání a když malý, nemusíme se do toho vejít a s přístupem HQ než to upraví tak budeme měsíc bez cen. Asi lepší by bylo, kdyby při změně ceny o více jak 10% vyskočilo okno s upozorněním a nutností to ještě potvrdit. A vůbec nejlepší, kdyby k tomu konečně upravili dialog, aby ty ceny nebyly tím pidi písmem.
wazz

Postby wazz » Fri Jan 18, 2013 10:07 pm

fotrik wrote:...Hlavne kdyz je videt, jak je to stare...

To je právě to, že ta informace je (pokud nezadám opravdu všechna paliva) naprosto nespolehlivá. Vše ostatní z toho pak vychází, takže i to barvení do šedé nebude sedět - respektive šedá sedět bude, ale na to, že to je aktuální (nešedá), nebude absolutně spolehnutí.
wazz

Postby wazz » Fri Jan 18, 2013 9:06 am

LiborA wrote:nj, jenže když už jsi na benzínce, tak proč nezaktualizuješ všechno?

Protože je to přesně tak, jak píše jakudo a jak sis následně ověřil z autobusu - skutečně na benzínce jsem výjimečně. Navíc já nikdy nejsem spolujezdec, takže toho času koukat na totem mám ještě méně. Zvládám přečíst N95, zvládám si zapamatovat 4 pumpy po cestě a zadávám, jakmile zastavím. Focení není řešení, málokdy se trefíš, aby to bylo čitelné a navíc to ani nepovažuji za bezpečné. Z "konkurenční" aplikace, kde se zadává cena paliv vím, že lidi prostě zadají jen to svoje, maximálně N95+Nafta, hodně málo lidí tam ťuká i LPG, nebo naopak plynaři tam nedávají to ostatní. Ta funkce je prostě špatně implementovaná a jakékoliv chování lidí jiné než jedno konkrétní, navíc celkem nepravděpodobné a nezaručitelné, vede k nepravdivým a celou věc znehodnocujícím informacím pro uživatele. Prostě protože Waze.
wazz

Postby wazz » Thu Jan 17, 2013 7:04 pm

fotrik wrote:Ono je totiz asi neresitelne, jak zobrazovat stari aktualizace u kazdeho zvlast na prtavem displeji. A jeste to nechat ridice za jizdy cist.

V okně aktualizace možná, ale při vyhledání benzínek, když to ukazuje jen jedno palivo je to naprosto jednoduché a jen neschopnost Waze držet si info o aktualizaci pro každý druh paliva zvlášť.
wazz

Postby wazz » Thu Jan 17, 2013 6:11 pm

Narazil jsem na takovou drobnost, že když zaktualizuji např. N95 na pumpě, kde byla zadaná cena i nafty, tak klient se tváří, že jsem zaktualizoval obojí - prostě i u nafty píše, že jsem aktualizoval já před X hodinami, přitom ta cena je třeba 8 dní stará. Pak tam někdo přijede a bude nadávat, co jsem za **, že jsem zadal cenu úplně mimo, přičemž já jí vůbec nezadal.
wazz

Postby wazz » Sat Jan 05, 2013 10:13 pm

S oběma souhlas.

Zkusil jsem u jedné pumpy, která se neobjevovala v klientu a nešla vyhledat přes ceny zadat brand a už jde zadat cena (v klientu na mapě se landmark pořád neukazuje). Na pumpě kousek vedle ale brand není a ceny zadat šly od začátku (v mapě se taky neukazuje). Takže jsem pořád ještě neobjevil nějakou spolehlivou závislost.

Mohla by jít taky dělat editace pumpy (paliva, otvírací hodiny), bylo by pěkné kdyby to vědělo, že sice mám 260 km před sebou super nabídku, ale zároveň že až tam dojedu, bude už zavřeno - protože až tam na ty páry dojedu a dalších X km nebude nic, radost mít nebudu.
wazz

Next

Return to Czech Republic and Slovakia