Post by Sanicko
guri211 wrote: Uz sme tento problem nahlasili, dnes rano to posunuli na R&D.
Takze je to uz v rieseni?
Mne dnes prisiel zo supportu mail, ze potrebuju permalinky dotknutych CS... Pricom som jasne pisal, ze sa jedna o genericky problem :D Tak im to este raz zduplujem, nech to maju z viacerych zdrojov... Je to neprijemne, ked to vypadlo hned po spusteni... Vela ludi, co nechodia na tieto stranky, jednoducho pumpy vyskusa, nepojde to, tak to uz skusat dalej nebudu :-(
A stracame dalsi zdroj informacii....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
porubcan wrote:Vyzerá, že by to mohlo už zase fungovať. Aspoň search uz zobrazuje vsetky
Potvrdzujem... startujem Fake GPS a co viem nahodim.... :)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
Neviem ci z toho nejdeme robit az prilis komplexny (= pre uzivatela komplikovany) gulas... Zvlast v situacii, ked su ceny pump zadavane skutocne "poriedko" (konkretne v KE snad s vynimkou jednej, som vsetky ceny zadaval ja)...
Myslim ze by sme sa mali drzat jednoduchosti... A ta jednoduchost na nas svieti vacsinou z cenovych totemov. Kazda pumpa ponuka zaklad 95-ku a diesel... A potom tam je niecie vyssie oktanove, pripadne este LPG... V Pripade ze je tam okrem 95-ky este aj nejaky 95+ ,tak sa pouzije 95, ak je na vyber z vyssieoktanovych druhov, tak sa uvedie ten zaklad, rovnako ako diesel...
Neviem, mozno som v tomto zhycakany Agipom, ktory preferujem... tam je vzdy 95-ka, 98-ka a Diesel... aj ked ich "aditivuju" a menia im nazvy (Supertech 95, DieselTech)... Ale napr. Shell by som tiez nevidel problem - FuelSave 95, V-Power a FuelSave Diesel... Vela napovie aj cena, kde odpovedajuci druh sa lisi znacku od znacky (v danej lokalite) max. cca o 0.5 Centa...
Dnes vidim hlavne problemy (a nasledne v podstate nepouzitelnost funkcionality):
- nevidno v prehlade znacku CS (o nemoznosti filtrovat podla brandu ani nehovoriac)
- nasledne zobrazenie cien deformuje (hadze vsetko ostatne do cervena) niektora zo supermarketovych CS (Metro. Tesco, Careffour) ktore vela ludi (vratane mna) skratka ignoruje, aj keby zadarmo capovali

Ak k tomu vsetkemu este pridame nejake "sofistikovane" pravidlo, vymykajuce sa z prvotneho "intuitivneho ramca", o ktorom bude vediet zopar ludi z fora... budeme sa bavit zadavanim cien, ale prakticky to bude nepouzitelne a ak, tak len velmi tazko

EDIT: musim tie nedostatky skorigovat - brand nevidno v mape (ktoru pre orientaciu preferujem) a filtrovat sa samozrejme da, ale len tak, ze si zvolim jednu znacku... Ja by som rad videl vsetky "spolahlivejsie" a rozsirenejsie brandy a schoval noname a hypermarkety...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
petk0 wrote:Ako oznacovat cestu cez pumpu? raz vidim street, potom parking loat, service road, alebo uplne bez cesty..
Zislo by sa to hodit do uvodu tohto vlakna, lebo uz neviem najst diskusiu kde sme to preberali naposledy... :)
Co viem, prevazuju "service road"... Onehda sa riesila zmienka z UK vlakna, kde vsetko davali na parking lots (z nejakeho dovodu...), ale zaver bol taky, ze to prekopavat nebudeme...
Opravte ma niekto ak sa mylim, alebo su nejake novsie "zavery"....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
guri211 wrote:
vlado_s wrote:chýba podstatná informácia - kde sa ČS nachádza.
Uz sme to reportovali, pracuju na tom.
Na nejakych (demo?) screenshotoch (NA?) som videl listing CS-iek kompletne aj s adresami... Zvlastne, ze u nas je to vo finale taketo "polovicate", az "stvrtinkove"....
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
shalafi wrote:
guri211 wrote:Rozhodne Private road. Service road nema dostatocnu penaltu a potom navigacia robi taketo sialenosti a musime to opravovat.
no moment, kedy sme sa kde dohodli na "rozhodne Private road"? :o Podla navodu na editaciu blabla je to Service road, potom sa tu uvazuje nad Parking Lot a zrazu je to rozhodne Private?
Tiez sa cudujem... myslel som, ze som nieco prehliadol...
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
foxitrot wrote:
petk0 wrote:Ale ako pozeram v uvode tohto vlakna sa prejazdova cesta stale nespomina, takze bude vznikat stale dost benziniek uplne bez.
Amici sa na prejazdove trasy cez benzinky a parkoviska pozeraju ako cert na svatenu vodu - zasadne len cez strbinky medzi prstami. Najradsej ich mazu sta by svata inkvizicia. Ze "map clutter".
Tu by ma zaujimalo, ako klient zobrazuje moju polohu na takej benzinke bez prejazdovej cesty?
V poslednom case mam to stastie len na pumpy s prejazdom, no mari sa mi, ze ked som davnejsie tankoval na pumpe bez ciest, tak chcel klient reportovat zapchy na hlavnej ceste, pri ktorej pumpa stala...
EDIT: Podla mojho (skromneho) nazoru, by prioritou mala byt funkcnost... "Monkovske predstavy o poriadku" v mape az na poslednom mieste ;)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
foxitrot wrote:[Ak by tie landmarky Parkovisko, Benzinka, atd. boli co k comu, tak nielen ze by potlacali hlasenie zapch, ale by aj rusili funkciu "snap to the nearest road segment" a vzdy by zobrazovali auticko na aktualnej GPS pozicii. Potom by naozaj nebolo treba kreslit cesty cez landmarky, aby nevznikali zapchy na prilahlych cestach. (Samozrejme by sa tam ale nedalo aktivne navigovat, mozno ani odtial. Waze by musel zobrazit aspon smerovy sipku na najblizsi vhodny segment.)
Zhrnute podciarknute: za sucasneho stavu veci, je GS bez prejazdoveho segmentu... "pitchovina" :D
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
foxitrot wrote:Waze v zakulisi uz dlhsie pouziva nejaky bug tracking system a tlacime na nich, aby wazeri a editori mohli hlasit a vyhladavat chyby pomocou bug tracking systemu - idealne toho isteho. HQ zanovito mlci.

Ale nemlcia ohladom toho, ze vazne zvazuju prechod z phpBB na inu platformu (z obrovskeho mnozstva dovodov). Uz nam aj dali ich horuci tip, ale sprdli sme ich, takze dufam ze na ten zabudnu.
Co chyba foru (z pohladu becneho uzivatela)? NIC!
Pristup cez WEB, Tapatalk, rozumne clenenie, da sa v tom orientovat...

Co chyba komunikacii betatesterov? Vsetko!!!
Uprimne, ani uz nemam velmi chut sucasnym sposobom riesit veci v betaverziach... Tam prispevkov pribuda kvantum a stale to prechadzat ci sa nebudem opakovat a nasledne ci sa niekto unuval k mojmu "objavu" vyjadrit...

Takze prosim, kto ma paky, nech tlaci na funkcnost (a spokojnost ;-) )
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by shalafi
Bod do diskusie: niekde na EN wiki som cital, ze landmark benzinky by mal pokryvat celu plochu, nie iba samotnu budovu (priklad mnou zvacsenej benzinky: https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... ks=1051993) - asi preto, aby sa male benzinky vobec zobrazovali v klientovi. Co my na to?
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message