Post by hidegandras
4.0.4 am și eu, cu TimeScape sau cum îi zice de la Sony.
hidegandras
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Send a message
Waze on iPhone 5s on Digi.Mobil
Area manager - Târgu-Mureș

Post by mismomoho
Salutare, am încercat să fac o corectură pe hartă și am constatat ca nu am drepturi în acea zonă (sunt în afara zonei de editare) deși m-am plimbat pe acolo... Am constatat că, deși există în listă, traseele călătoriilor mai vechi de 18 decembrie au fost rătăcite (în editor se afișează permanent "loading") - prin urmare și aria editabilă s-a micșorat.

Am încercat să caut detalii în forumul general, dar după 30 de minute, am considerat ca puținul timp pe care îl pot oferi comunității Waze să fie folosit mai cu folos. Dacă cineva știe detalii, am rugămintea să mă lămurească și pe mine.
Mulțam fain
mismomoho
Posts: 61
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times
Send a message
Waze + Gabriela pe un telefon nou

Post by Scootie
Cat de des se actualizeaza harta live? Ei zic ca au facut in 16.07 o actualizare dar ultima actualizare la harta live arata data de 07.07, data de dinainte era cu o luna mai devreme. Sa inteleg ca doar odata pe luna fac actualizari?
Scootie
Posts: 47
Send a message
Area manager: Satu Mare, Carei, Tasnad, Negresti-Oas, Viseu.

Post by spookyx
alephan wrote:Cum se noteaza pe harta orasele / satele? Ma refer in special la editorul nou.

@g
Prin editarea strazilor ce fac parte din respectiva localitate.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Daca nu sunt probleme, săptămânal.

Mai mult pe status.waze.com

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Nu stiu daca ati observat, dar in ultima saptamana au existat, aproape, actualizari zilnici si ele includ modificarile de pana la mai putin de 24 de ore.

Chiar si azi s-a efectuat un update si includ modificarile de pana la 25 februarie 2013, 11:39.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Zilnic e ok, asa iti permite sa depistezi rapid o problema si sa o repari rapid, iar repararea sa se reflecte imediat. Iti dai seama ca un utilizator care raporteaza o strada lipsa de exemplu sau o ruta gresita din cauza unei permisiuni proaste, azi sa o raporteze si in 48 de ore sa fie deja rezolvata problema. Altfel, la 2-3 zile poate dura 4-6 zile pana apare rezolvarea pe harta.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Sunt convins ca nici utilizatorii nu prea stiu ca pot sa raporteze o problema pe harta.

Uneori gasesc UR-uri cu comentarii in limba engleza, ei nestiind ca cei ca ei rezolva problemele. Zilele trecute cineva cerea in limba engleza adaugarea unei strazi ce nu exista pe Waze, dar el a scris in engleza. Dar cu noul soft ei vor primi si notificarea pe telefon direct cand o problema le-a fost rezolvata si, cand vor vedea ca e facuta un roman si nu de cine stie ce angajat dintr-un birou de pe un alt continent, probabil ca vor avea o alta perspectiva asupra acestui soft.

Eu personal l-am invatat pe un prieten, dealtfel priceput in alte mobilelor si softurilor, ca poate sa raporteze din soft o problema. El fie ma suna sa imi zica de o problema, fie imi dadea email :)

Oricum, virusul l-a prins si acum nu numai ca foloseste Waze zilnic, dar vrea un telefon cu ecran mai mare. :))
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Au inceput sa apara UR-urile de ieri si drumurile rosii...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Am observat si eu problema asta, cred, cand a aparut versiunea 3.5... sau poate o versiune mai anterioara. Dar s-a rezolvat. Sincer, nu stiu cum. Eu oricum, fac update-uri regulat la versiunea de Android. Momentan sunt pe 4.1.2 si o sa migrez curand catre 4.2.2
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]