Post by mr_baja
Pozdrav svima,

Od skoro sam korisnik Waze i oduševljen sam idejom koja stoji iza ovoga, toliko da sam se prijavio za Area manager-a za Beograd i dobio sam to pravo.

Hoću da dam svoj doprinos koliko je to moguće. Za sva pitanja, korekcije, dopune, tu sam ;)

Poz!
mr_baja
Posts: 7
Send a message

Post by muvacc
Pozz iz Zrenjanina;)
muvacc
Posts: 3
Send a message

Post by piroman
Ako ti smeta sto fale ulice, ucrtaj ih, to je najbolja reakcija koju mozes da izvedes. Ja sam se smorio sto Zemun NIJE ucrtan pre 2 godine i seo sam i ucrtao prakticno sve sto je tada bilo moguce, tako da sada mozes da waze-ujes po Zemunu...
piroman
Posts: 3
Send a message

Post by raleks
Još jedan pozz iz Zrenjanina.;-)

TT
raleks
Posts: 1
Send a message


Post by ShuleSunny
Slazem se sa tobom da je ceo program odlicno osmisljen, ali takodje mislim da bi punu funkcionalnost dobio sa vecim brojem aktivnih korisnika. Ja waze koristim nekih mesec dana tako da sam jos uvek nov. Editovanje i mapiranje novih puteva nije previse komplikovano. Krenes polako, kad negde zapne imas par upustva na samom sajtu i cak i par klipova na youtube sa prakticnim demonstraijama kako se ucrtavaju putevi, kruzni tokovi...
Da sad previse ne detaljisem procedura je sledeca. Ako naidjes na neki put koji nije ucrtan ukljucis snimanje. Snimanje iskljuci tek kad se put postane crven, deonica koja je jos uvek plava nece biti snimljena. Na forumu takodje postoje neki saveti da nije neophodno da se ukljucuje snimanje zato sto je mogucie snimiti parce puta preko vec postojeceg sto pravi dodatnu konfuziju. Svaki put koji se "odvoza" moze da se pretvori u put u editoru.
Ukratko: ides na live map - > update map, u view panelu otvois Archive i ti nadjes rutu koju hoces da pretvoris u put. Sa strane kliknes na show da se ta ruta pojavi na mapi. Izaberes parce puta i Create new road from this segment. To parce puta ponovo izaberes i podesis njegove karakteristike u edit panelu, ime ulice, grad, jednosmerna/dvosmena....
i to je to.
E sad sto se cekanja tice, negde 5.oktobra izgleda je doslo do nekih problema na serverima tako da su se tek danas pojavile rute koje sam vozio od tada do danas, ali kad nema tako velikih kasnjenja obicno se ceka dan - dva (nekad i manje) da se rute pojave u dashboardu.
Prilikom ucrtavnja puteva trebalo bi (bar ja tako radim) voditi racuna da novi putevi budu povezani sa postojecim koristeci opciju Add Junction. Tu moze da postoji problem sa pravima, posto cev postojece puteve neces moci da editujes dok nekoliko puta ne prodjes njima.
Spajanjem segmenata nekog novog puta nekad ima i previse "Jucntion"-a koje se aj trudim da brisem. Neka ti uvek bude ukljucena opcija "Highlight connectivity" preko koje mozes da vidis da li su i kako neka dva puta povezana. Ako dva segmenta pravog puta treba povezati ja koristim "Connect roads by order of selection" ...........
E sad ono sto se izedituje u "Update Map" ide na "Live Map" u proseku za dan dva. U dnu Live mape imas datum koji pokazuje kada je Live mapa poslednji put updateovana. Tek kada se neki put pojavi na Live mapi mozes da ocekujes da ce se pojaviti na uredjaju koji koristis za navigaciju.
Krenes polako i vezbas na par ulica u tvom kosiluku.
Ima dosta uputstva kako se to radi na Supportu, i forumu...
E sad kod nas nema dovoljno ljudi koji ovo koriste pa da je neko napravio neka generalna pravila, kako oznacavati puteve, autoputeve...... sta raditi, sta ne raditi.
I da naoruzaj se strpljenjem, map editor "Cartouche" zna da bude vrlo spor, i nekad srediti par ulica zna da oduzme previse vremena.
ShuleSunny
Posts: 2
Send a message

Post by simicbosko
Jedan mali savet za one koji ne znaju, gledajte da prijavljujete greške na mapi u vožnji kako bi mogli da ih ispravljamo. čim kliknete donje desno dugme aplikacija pamti tu poziciju tako da ne morate odmah žuriti da ukucate sve do kraja (ukoliko vozite),zatim kliknete map issue pa ukoliko imate mogućnosti dodate opis problema.ja lično to koristim da sam sebi postavim problem koji kasnije rešim u editoru.Pozdrav svima,ipak ima napretka.Pre godinu dana sam bio sam u Novom Sadu,a sad se skoro svaki dan pojavi neko nov bar na kratko.Valjda će se neko i "zapatiti" :)
simicbosko
Posts: 6
Send a message

Post by simicbosko
Još jedan savet,gledajte da dodajete benzinske pumpe zato što je potrebno dostići 70% unetih pumpi da bi aktivirali punu funkcionalnost aplikacije (unošenje cena goriva,kuponi za popuste...) mislim da nikom u evropi još nisu aktivirali za sad.
simicbosko
Posts: 6
Send a message

Post by topoljak
Здраво свима, нов сам овде и тек проваљујем ствари. Ипак приметио сам да у неким деловима Србије недостају мапе путева, а нема их ни у едитору. У чему је цака?
topoljak
Posts: 1
Send a message

Post by ZikaP
Nije polumrtav vec mrtav. A wazera skoro i da nema. Mozda kad neko isproba novi app na smartfonu dan-dva i onda zaboravi da ga je uopste i koristio. Vecina isproba waze kao obicnu navigaciju i kad shvati da 60% ulica u Beogradu i 95% puteva u Srbiji nisu ucrtani taj isti i deinstalira.
A koliko ih dolazi na forum vidis i sam 1-2 posete godisnje.
Po meni je najverovatniji razlo sto niko jos nije preveo (bar meni nije poznato) uputstvo na srpski da bi vise ljudi shvatilo i saznalo kako uopste waze funkcionise i kako oni tome mogu doprineti.
Dok se to ne desi ne verujem da ce se waze moci prosiriti u Srbiji.
Pozdrav svima i svako dobro
ZikaP
Posts: 6
Send a message