Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Drogi dwupasmowe

Post by Chryzoprazik
Witam!

Chciałbym poddać pod dyskusję sposób oznaczania dwupasmowych dróg krajowych. Zgodnie z sugestią w FAQ oznaczam je jako Major Highway. Ale czy powinny to być dwie jednokierunkowe drogi, czy jedna dwukierunkowa z zaznaczonym "separating line"?

Zacząłem oznaczać drogę nr 8 od Rawy Mazowieckiej w kierunku Warszawy. Mam jeden ślad dwukierunkowy (różne odcinki zresztą nagrane przez różne osoby), ale w pewnych momentach są dwa oddzielne ślady.
I zastanawiam się co zrobić, czy na całej długości zrobić jedną drogę, czy raczej dwie.

Myślę, że dobrze by było robić to w miarę spójnie...

Pozdrawiam
Chryzoprazik
Posts: 20
Has thanked: 1 time

POSTER_ID:116653

1

Send a message
LG X Power, Android

Post by Chryzoprazik
U siebie w mieście też tak robię.
Ale uporządkowanie dłuższej trasy w ten sposób to kupa roboty...
Na dodatek bez Area Managera niektórych śladów nie można pokasować...

Pozdrawiam
Chryzoprazik
Posts: 20
Has thanked: 1 time
Send a message
LG X Power, Android

Post by farmerrr
Tzn ja osobiście robię tak, że jeśli droga jest dwujezdniowa to zaznaczam dwie osobne drogi jednokierunkowe. Natomiast jeśli nie ma żadnego pasa zieleni lub innego oddzielenia zaznaczam jedną drogę dwukierunkową. Typ drogi w zależności od drogi - autostrady Highways , drogi krajowe Major, itd.
farmerrr
Posts: 62
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by farmerrr
No fakt kupa roboty, ale jak się to zrobi raz a porządnie to następni będą mieli łatwiej ;)
farmerrr
Posts: 62
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by farmerrr
Popieram przedmówcę ;)
Tego się trzymajmy i będzie ład i porządek :]
farmerrr
Posts: 62
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by garbatix
Podsumowując :) Musiałem wysłać tłumaczenie tych nazw i trzymając się tych ustaleń trochę uszczegółowiłem Primary streets i Streets. Teraz będzie wiadomo już o co chodzi.

Wynik zamieszczony został tutaj:
http://www.waze.com/wiki/index.php/Kate ... g_w_Polsce
garbatix
Posts: 24
Send a message
iPhone 3GS
Area manager in Warsaw and its southwest surroundings

Post by msylw
To ustalmy od razu wszystko i będzie można wrzucić na wiki. Ostatnio kilka razy wpadałem na inne konwencje od mojej, i było to dość denerwujące...

Z postów wyżej, małej ekstrapolacji wyszło mi tak:
Freeways => autostrady
Major Highways => drogi krajowe ("czerwone")
Minor Highways => drogi wojewódzkie ("żółte")
Primary streets => inne główne, bez numerków
Streets => reszta

4x4 trails => gruntowe/nieutwardzone
Private => prywatne
Parking lot => parkingi

Jeśli są dwie jezdnie odgrodzone fizycznie (pas zieleni, barierka itp) to robimy 2 drogi jednokierunkowe.

Separating line => droga ma po min. 2 pasy w kazdą stronę ale odgrodzone tylko podwójną ciągłą
msylw
Posts: 25
Send a message

Post by msylw
Przestawiłem trochę wpisy na głównej stronie polskiego wiki - mam nadzieję że łatwiej będzie znaleźć to co już jest. Trochę deprymujące jak ktoś na nowo wymyśla kategoryzację dróg i przerabia na nowy system....

Bardzo proszę - trzymajmy się jednego systemu. Inaczej będzie chaos.
msylw
Posts: 25
Send a message