Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Železnice

Post by Elwar
Tohle jsou moje dosavadní poznatky o železnici ve WAZE. Pokud se někde pletu, tak mě prosím opravte.

Na mobilu se železnice zatím nezobrazují. V editoru je ukládáme jako typ "Railroad". Návrhy zaznamenávat je jako jiný typ, aby byly vidět v klientovi většina lidí zavrhla (i když v jiných zemích to zkoušejí).

Do názvu se vyplňuje číslo tratě. Já ho zjišťuju třeba tady: http://www.cd.cz/mapa/

Trať je obousměrná. Na routování ve spojích asi nezáleží (mašinfírové stejně nejezdí podle WAZE ;) ) Já mačkám ze zvyku stejně klávesy Q W.

Přejezdy (silnice × trať): Nedělám křižovatky. Když je křížení mimoúrovňové, tak jen změním level jednoho segmentu.
Elwar
Posts: 15

POSTER_ID:14415314

1

Send a message
Blackberry 9320, Waze 2.0.2.304
Nokia 5230, Waze 2.0.0.0

Post by Elwar
Další otázka je jak podrobně to kreslit. Na některých místech tratě chybí, jinde je nakreslená skoro každá kolejnice zvlášť. Vypadá to dobře. Až se budu nudit, tak to začnu rozkreslovat taky tak. :lol:

https://world.waze.com/editor/?zoom=3&l ... FFTFTTTTFT
Elwar
Posts: 15
Send a message
Blackberry 9320, Waze 2.0.2.304
Nokia 5230, Waze 2.0.0.0

Post by foxitrot
Pridal som to do Pravidiel.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Od začiatku som v "opozícii" (v krídle, presadzujúcom spojenia). Stále tvrdím, že ak ten routing zblbne, treba ho konečne opraviť :evil:
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Hmm penalizace....
Preci penalizace je uz snizeny prumer prujezdu na danem segmentu pres koleje. Proto tam snad nebudu delat junction.

Jiny pripad-
To by jsme museli na kazdem semaforu ktery neni na krizovatce, ale na prubezne ceste delat taky junction aby jsme penalizovali. A na to je snad prumerna rychlost v danem segmente.

Neco mi tu nesedi...
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Už mi to pomalu dává smysl. Ten junction těsně u křížení železnice ze silnicí se mi hodně zamlouvá. Ale spojovat segment s železnicí je dle mne nesmysl.

Jen se zase vrátím k semaforu na silnici bez křižovatky (většinou přechod pro chodce).
Je to to samé, nebo se pletu?

Navíc semafor má červenou daleko častěji než průjezd vlaku přes silnici.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
petnek wrote:Koukám teď do editoru v Německu kde jsem (Buxtehude) a tam mají přejezdy řešeny tak, že silnice a železnice je prostě překřížená, bez junction a na stejném levelu... :roll: ... :lol:
Ja mam dojem, ze zeleznice v Nemecku ma mit -6. Ale to uz odbocujem.

Mne zajima jak to resit u nas Cesko- Slovensko
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by milo12
Tato debata tu uz bola cca. pred rokom (neviem ju dohladat), dohodlo sa, ze v mieste krizenia sa budu davat junction.
Bude to treba dat jednoznacne do pravidiel, zatial to z nich vyplyva len nepriamo, navyse sucasna formulacia je dost komplikovana. :D Milo

Pravidla: "Je vhodné robiť aj križovatky na úrovňových kríženiach cestnej a železničnej siete (konektivita cesta<-->železnica zakázaná)."
Navrh formulácie: "Na železničných priecestiach sa robí prepojenie medzi cestou a železnicou vložením junction so zákazaným odbočením z cesty na železnicu a opačne. Na mimoúrovňových kríženiach (mosty, podjazdy) sa junction nepridáva, len sa nastaví správny Level." + plus obrázok aby to bolo jednoznačné. :D
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by milo12
Su dve strany mince, na jednej strane suhlasim, ze je vhodne mat junction z dovodu pripadneho cakania na rampach, navyse junction vlozi malu penalizaciu co je v poriadku nakolko na priecesti aj tak musis znizit rychlost. Urcite bude na segmente pred a za priecestim ina rychlost, takze z tohto pohladu je to v poriadku.
Na druhej strane vidim dost velky problem v novacikoch, ktori lahko povolia konetivitu, to by ale mal vediet osetrit samotny Waze nakolko je to iny typ siete a v tomto pripade moze odbocenie automaticky natvrdo zakazat. :D
Milo
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by petk0
ak nerobis krizovatky, tak po spusteni zeleznic v klientovi to nic nezmeni. ak tam das krizovatku, tak je aspon sanca ze to bude prejazd zeleznicou nejako penalizovat.

na Slovensku davame na vsetky krizenia krizovatky so zakazanym odbocenim:

http://img11.imageshack.us/img11/8452/zeleznice.jpg
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2