Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Petnek
Nejspíš trochu OT, za které se omlouvám, ale nemohli byste mě prosím nakopnout co znamenají všechny zmiňované zkratky v prvním příspěvku? Nejspíš tuším o čem je řeč a co se řeší, ale rád bych měl úplné jasno... :oops: Aspoň nějaké nasměrování, Junction Style Guide? ...
Petnek
Posts: 32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Honor 20Pro @ Waze 4.73.0.3
Cars: Volvo S60 D5 2003
https://images.spritmonitor.de/900753_2.png

Post by Petnek
Takovou záludnost jsem v tom opravdu nehledal :lol: Díky :)
Petnek
Posts: 32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Honor 20Pro @ Waze 4.73.0.3
Cars: Volvo S60 D5 2003
https://images.spritmonitor.de/900753_2.png

Post by Petnek
petk0 wrote:
petnek wrote:co znamenají všechny zmiňované zkratky
Cast skratiek sa podarilo sustredit do prveho prispevku rubriky Základní informace pro nováčky
Díky za nasměrování, to si počtu :shock: . Na další strany "našeho" fóra jsem nešel, tak jsem to neviděl.
Petnek
Posts: 32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Honor 20Pro @ Waze 4.73.0.3
Cars: Volvo S60 D5 2003
https://images.spritmonitor.de/900753_2.png

Post by vargosz
Napadá mě ještě jedno řešení, které je hodně jednoduché, ale má nevýhodu, že hlášky z jednoho směru příjdou o těch cca 50m později než by měly (pokud je délka segmentů 50m), ale je otázka co je horší jestli toto, nebo překopání křižovatky na klasické T.

Nechtěl jsem znásilňovat nějakou existující křižovatku, takže jsem narychlo udělal modelovou v polích tady je:

http://www.imghosting.cz/images/94T.jpg

Při jízdě ze segmetu B přijde hláška pozdě, v ostatních směrech by to předpokládám mělo hlásit normálně...

Edit: nahradil jsem permalink screen shotem, abych mohl tuto modelovou křižovatku smazat...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
Last edited by vargosz on Fri Mar 15, 2013 9:59 am, edited 1 time in total.
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
petnek wrote:Nejspíš trochu OT, za které se omlouvám, ale nemohli byste mě prosím nakopnout co znamenají všechny zmiňované zkratky v prvním příspěvku? Nejspíš tuším o čem je řeč a co se řeší, ale rád bych měl úplné jasno... :oops: Aspoň nějaké nasměrování, Junction Style Guide? ...
Pokud myslíš tyto - DSVP / DSVL / OVP / OVL, tak v tom žádnou velkou záhadu nehledej, znamená to hlášení při navigování - Držte Se V Pravo / Držte Se V Levo / Odbočte V Pravo / Odbočte V Levo :)

waze použije při navigování hlášku podle toho jaký úhel svírají jednotlivé segmenty které se setkávají v junction (křižovatce)
Při úhlu 180° (prostě se jede rovně) waze mlčí, při úhlu 90° zahlásí OVL nebo OVP a při ostrém úhlu DSVP nebo DSVL. Ty úhly nemusí být samozřejmě úplně přesně je tam tolernace (zkušenější mě případně doplní nebo opraví pokud plácám :) )
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
Last edited by vargosz on Wed Mar 13, 2013 12:38 am, edited 2 times in total.
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
foxitrot wrote: Odbocenie pod uhlom 180° by som skor nazval "celom vzad" ;) a "jede se rovne" radsej oznacim 0°
180° i 0° je na pohled stejný úhel, jen v případě 0° leží úsečky (segmenty....) přes sebe a vlastně žádný úhel nesvírají. Čelem vzad by bylo 360° ale to už se šťourám v nepodstatnostech, které vůbec nesouvisí s tématem :-)...
foxitrot wrote: Pockame si este taky den a otestujeme v LiveMap. Lenze...

Obavam sa, ze pri jazde v smere B->A pridu hlasenia DSV*+OV*
Nevím, nemám to vyzkoušené, je to možné...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
vlado_s wrote:Pre istotu si mal ešte tieto pomenovať B.
přejmenováno...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vargosz
Mimochodem řešení které jsem v tomto vlákně navrhoval opravdu nefunguje.
Upravil jsem tuhle křižovatku a dnes jsem se tam byl projet všemi směry. Waze tam vytrvale hlásí nadvakrát...
vargosz
Area Manager
Area Manager
Posts: 744
Has thanked: 258 times
Been thanked: 200 times
Send a message
[L4] Android 12 - One Plus Nord

Post by vlado_s
Pre istotu si mal ešte tieto pomenovať B.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
vargosz wrote:Pokud myslíš tyto - DSVP / DSVL / OVP / OVL, tak v tom žádnou velkou záhadu nehledej, znamená to hlášení při navigování - Držte Se V Pravo / Držte Se V Levo / Odbočte V Pravo / Odbočte V Levo :)

waze použije při navigování hlášku podle toho jaký úhel svírají jednotlivé segmenty které se setkávají v junction (křižovatce)
Při úhlu 180° (prostě se jede rovně) waze mlčí, při úhlu 90° zahlásí OVL nebo OVP a při ostrém úhlu DSVP nebo DSVL. Ty úhly nemusí být samozřejmě úplně přesně je tam tolernace (zkušenější mě případně doplní nebo opraví pokud plácám :) )
Tie uhly by si mohol merať vždy rovnako ;)
Žiaľ pre veľmi malý uhol (do +-15°) v minulosti platilo pokračuj rovno TICHO, ale dnes tam dáva DSVP/DSVL, závisí to od pomenovania segmentov (a už sme videli aj DSVP mínusovom uhle :twisted: ).
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message