Post by guri211
tex232 wrote:Kdo testoval? Resp. je to někde na netu?
Dlhý príbeh... V skratke: Na začiatku apríla sme tlačovou správou vyzvali novinárov na nezávislý test navigácii v skutočnej premávke. Z viacerých novinárov sa nakoniec testovania zúčastnili dvaja. Reálne sa spravilo tuším cez 20 jázd s Waze, Google Navi, TomTom, Sygic a Garmin, avšak počas testovania keď boli výsledky dvoch z uvedených totálne mimo, jeden z novinárov poznamenal že to nemôžu zverejniť, lebo to je ich inzerent, sponzor akcii a podobne. Tak sme sa dohodli, že test bude pokračovať iba s online navigáciami - Waze a Google Maps. Testy sa dokončili, Waze vyhral, ale potom prišla akvizícia a teda zverejnenie by nemalo zmysel. Paralelne s nami robili testovanie aj v HN, tiež vyhral Waze, ale zverejnené výsledky boli veľmi strohé - bez konkrétnych dát že prečo vyhral.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Zároveň musím dodať že to tak nefunguje všade a stále existujú úplne nezávislé média ktoré neváhajú napísať články o Waze aj keď má u nich reklamu konkurencia, pozývajú nás na akcie a otvorene s nami komunikujú. Týmto sa im chcem poďakovať.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
ma5jkl wrote:Neviete niekto o scripte ktory by prave toto ukazal? Aspon tie najjednoduchsie, teda jeden segment bez akehokolvek pripojenia na akykolvek iny segment.
Pracujeme na tom :)
ma5jkl wrote:Urcovanie nepripojenych viac-segmentovych usekov by bolo skriptom asi dost narocne no tie jednosegmenty by az taky problem nemuseli byt.
Aj na tomto pracujeme - nebude to userscript ako rozsirenie do prehliadaca, ale back-endovy scanner na serveri. Potrebne je este vymysliet algoritmus: Do akej hlbky konektivitu prehladavat? Aky typ segmentu sa povazuje za spolahlivo pripojeny, t.j. v momente ked sa dostanem na neho uz nemusim pokracovat? Co vsetko a ako casto prehladavat? A podobne.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by harweyko
vlado_s wrote:Predpokladám harweyko(2) už raz dostal do "nosa", ale asi sa nepoučil... a nejedná sa o žiadneho nováčika (Joined:28 Nov 2010).
Bratislava, Austria tu a tu. Tu nepripojil segmenty na okolitú sieť, len neviem ktoré cesty po zaniknutej ČSPH zanikli a úplne bežne neukončuje segmenty nodom.
priznavam do nosa som nedostal ani prvy krat lebo ziadne upozornenie na nejaku svoju cinnost som nedostal, a aj tuto som sa ocitol nahodou po PM ohladne nodov od rst193.. a toto je presne o tej komunikacii ktora sa spomina vyssie, ak vidite nieco piste tym ludom aby si zacali viac citat forum resp. navody a nerobili vam pracu navyse. Povodne som sa zacal len tak obsmietat okolo domu a dokreslovat nejake chybajuce ulice, cakal som ze minimalne tie nody program vyhodnotit vie, dnes som dostal PM a uz viem ze to takto nefunguje, ucime sa vsetci. Priznavam velmi sa mi nechcelo citat vsetky navody kde co ako koncit a nastavovat kedze v plane bolo upravit tak 1-2 dediny okolo stareho bydliska, takze mam este medzery a uz je teda nacase si to zacat studovat ak este bude niekedy nalada pokracovat v updatoch. Tymto sa ospravedlnujem ak som vam narobil pracu navyse :oops:
Co sa tyka novacika, ano su to skoro 3 roky co som waze nainstaloval, presiel 500km a odinstaloval, a teraz asi pred dvoma mesiacmi slo waze zasa do telefonu, takze skor stale novacik...
harweyko
Posts: 2
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by hawkinsj
Pernstein wrote:Zná někdo uživatele behooo (1)? Dnes jsem potřeboval do OC Chodov a navigovalo mě to nesmyslnou oklikou přes D1 a sjezd na Kunratice. Kouknu teď do editoru a vidím, že po uživateli behooo zbyla spousta červených šipek na tom velkém kruháku pod OC Chodov a jedna i na rampě z dálnice. Vzhledem k tomu, o jak frekventované místo se jedná, a že uživatel behooo nic jiného v okolí needitoval, smrdí mi to trochu atentátem:-D

Místo jsem už opravil a zamknul pro jistotu na L3.
A ja dnes jak blbec v editoru hledam proc me to na chodove tak divne naviguje do/z prace. S opravou si byl tedy znacne rychlejsi.
hawkinsj
Posts: 5
Send a message

Post by hummel999
Tohle sem právě objevil, proč to se do toho hrabou. Totálně zavřenej Karlák :(
A hlavně i ta ulice byla dnes opět vytvořena? Proč?
hummel999
Posts: 96
Has thanked: 9 times
Send a message
Attachments

Post by hummel999
Poslední dobou nestačím žasnout co se v mapách děje, s každou aktualizací někde něco přestane fungovat. Nešlo by stejně jako se musí žádat o AM nějak zamezit úpravy map nováčkům? Třeba že do 30.000 bodů nemůžou měnit již hotové úseky? A můžou jen válcovat třeba.

Například naposled u sjezdu na Satalice někdo prostě smazal ulici, znovu si jí nakreslil a zapomněl jaksi otevřít směry. A já čumim jak puk, proč na plně funkčním a správně nakresleném úseku mi to říká, že nesmím unnout a pak najednou baštím bodíky.

Co se týče nahlášených chyb o tom ani nemluvím, to je ztráta času tady. Všechny bez popisu jsou do hodiny vyřešené bez řešení :D
Aspon, že mi příjde email a já si můžu kliknout na místo kde sem ho hlásil, vzpomenout si a opravit si sám :D
Zajímavá věc, když napíšu do popisu "nešahej na to" tak jich tam tak 50% zůstane :D

PS: L4 bych bral, pomalu bych zamknul vše funkční. Nejhorší je, že když si to nainstaluje někdo novej, dá si navigovat a ono ho to provede o 10km delší cestou, protože půlka cesty je posr.. od těchto lidí už to znovu nepoužije :(((
hummel999
Posts: 96
Has thanked: 9 times
Send a message

Post by hummel999
foxitrot wrote:Obávam sa, že sa to netýka len poslednej doby, ale "odjakživa".
V tom případě na to teď mnohem víc narážím :)
hummel999
Posts: 96
Has thanked: 9 times
Send a message

Post by Kamil-Pardubice
Může někdo kontaktovat uživatele GuyDeere a napsat mu, ať nezadává ceny paliva od stolu (fake GPS???), ale pěkně poctivě na dané benzínce?

Dneska jsem byl na některých benzínkách tady v Pardubicích, všude zadané ceny z dneška od GuyDeere a většina cen zadaných špatně. Takže to nemohl zadávat, když byl na benzince.

Zkoušel jsem psát PM, ale forum píše, že uživatel neex. Prosím o reakci, co s tím.
Kamil-Pardubice
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by Kamil-Pardubice
Aha, ok, díky za info.

Netušil jsem, že nick na foru je jiný, než v klientovi. Myslel jsem, že je to stejné. Každopádně ať pleswi tedy nastaví správný ceny :-) Že Víťu zdravím
Kamil-Pardubice
Posts: 5
Has thanked: 1 time
Send a message