Wazekonsulter
Hej alla.
Jag stöter ibland på problem som jag inte har kunskaper att lösa så jag tänkte att jag öppnar en tråd dit vi kan skicka det vi behöver en andra åsikt om.
Själv stötte jag idag på en oval rondell kopplad till en del enkelriktat och Waze verkar ha navigerat användaren runt det hela istället för att köra igenom på Riksväg 70.
Kikade vägarna på andra kartor och lade till ytterliggare enkelriktat som tydligen ska vara där.
Jag länkar inte gatorna det gäller utan man får själv klicka på requesten och kika.
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
Jag stöter ibland på problem som jag inte har kunskaper att lösa så jag tänkte att jag öppnar en tråd dit vi kan skicka det vi behöver en andra åsikt om.
Själv stötte jag idag på en oval rondell kopplad till en del enkelriktat och Waze verkar ha navigerat användaren runt det hela istället för att köra igenom på Riksväg 70.
Kikade vägarna på andra kartor och lade till ytterliggare enkelriktat som tydligen ska vara där.
Jag länkar inte gatorna det gäller utan man får själv klicka på requesten och kika.
https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT
Re: Wazekonsulter