Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Black Box

Post by
Předem se omlouvám za topic který s waze v podstatě nesouvisí, pokud sem nepatří tak ho klidně zamkněte nebo smažte...

Nepoužíváte někdo na androidu aplikaci která nahrává video/rychlost podle GPS/zvuk při jízdě a umí fungovat i na pozadí, abych při jejím používání mohl současně mít v popředí waze?

Zatím se mi nejvíc líbí AutoGuard, který by měl umět běžet na pozadí v placené verzi (zatím jsem si jí ještě nekoupil). Jen mi trochu vadí, že funguje jen v Portraid mode, nebo jsem alespoň nikde nenašel možnost přehodit to do Landscape.

Děkuju za jekékoli rady.

POSTER_ID:7472731

1

Send a message

Post by audis
hledal jsem program: na pozadí, autodetect Gsenzor, spolehlivý, autostart, autostop.

Vyzkoušel sjem:
- Dailyroads: nahodile nenahrával klidně celé hodiny, ačkoliv nahrávání indikoval. Odinstalace.
- Mycar recorder: neumí pohodlně na pozadí + neumí Gsenzor
- Autogui black box nebo jak se to jmenuje: padal.
- dalších mnoho: padaly nebo neuměly většinu zadání nebo měly moc velké časové přechody mezi jednotlivými soubory.
- zatím jsem skončil u: Caroo

Závěr: spolehlivé to není, pohodlné také ne, občas někdo volá, s 1A nabíječkou občas mobil zahlásí že se nestíhá dobíjet, moje videa jsou povětšinou tmavá. Už mi dochází trpělivost s hledáním sw pro onboard v mobilu. Řešením bude jednoúčelová malá DVR kamerka do auta trvale připevněná.
audis
Posts: 323
Been thanked: 8 times
Send a message
S Waze od roku 2010. Bývalý area manager.

Post by Bajzik268
Pridám sa,

a niečo pre iOS (iPad) nemáte ? Tiež by som si rád svoje routy nahrával, ale popritom mal ako hlavnú aplikáciu Waze. Po skončení cesty len vypol Waze a druhý program na natáčanie. Nemusí byť nič extra, poloha atď, stačí video.

Jailbreak mám, každé nápady beriem :roll:
Bajzik268
Posts: 103
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Bajzik268
:D

Btw. som si pomohol sám. Viacero celkom overených tvorcov tvrdí že v iOS 6 stále kvôli restrikciám Apple nefunguje natáčanie na pozadí :? ... Takže nič :)
Bajzik268
Posts: 103
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by duky5
Tiež som s týmto koketoval, aj som si kúpil na to program a nakoniec som skončil práve u free DRV.

Avšak stroskotal som na inej veci. Som zvyknutý mať navigáciu na výšku a video má zmysel nahrávať na šírku. Tak som si dal mobil na šírku a po pár jazdách som to vzdal. Video mám nahraté, ale čo z toho keď takmer polovicu obrazovky v navigácii zakrývajú nezmyselné lišty. Nepotrebujem vidieť kilometer naľavo a napravo, ale chcem vidieť čo ma čaká "hore"...

Takže ja idem do riešenia waze+ kamera zvlášť
duky5
Posts: 213
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by foxitrot
porubcan wrote:moj mobil pri full HD dokaze spravit 16 GB za zhruba nieco cez 2 hodiny zaznamu (5 min zaznam ma zhruba terabajt)
teraz ho pouzivam s rozlisenim 720p, vysokym bitrate aj framerate, 5 min = 200+ GB, takze na tych 16 GB, co som pre video rezervoval, spravim takych 70 hodin zaznamu, to je tak na tri tyzdne intenzivneho vyuzivania.
Pista, tvoja matematika mi nejako nevychadza :? megagigatera ti len tak lietaju...
1080p = 700 MB/5 min?
720p = 20 MB/5 min?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
porubcan wrote:
foxitrot wrote:
porubcan wrote:moj mobil pri full HD dokaze spravit 16 GB za zhruba nieco cez 2 hodiny zaznamu (5 min zaznam ma zhruba terabajt)
teraz ho pouzivam s rozlisenim 720p, vysokym bitrate aj framerate, 5 min = 200+ GB, takze na tych 16 GB, co som pre video rezervoval, spravim takych 70 hodin zaznamu, to je tak na tri tyzdne intenzivneho vyuzivania.
Pista, tvoja matematika mi nejako nevychadza :? megagigatera ti len tak lietaju...
1080p = 700 MB/5 min?
720p = 20 MB/5 min?
som to nejako doplietol, takze:
1080p = cca 900-1000 MB/5 min
720p = cca 200-250 MB/5 min
to mam za to, ze tie videa sekam po 5 minutach, keby som ich sekal po hodine, nemusel by som tolko ratat.
Ale potom na 720p spravis asi 7 hodin, nie ~70 :?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by gorolgorly
porubcan wrote:pouzivam Daily Roads Voyager
okrem toho, ze bezi na pozadi, tak sa daju nakonfigurovat overlay buttony (ja pouzivam dva, jeden na start/stop nahravania na pozadi a druhy na vypnutie blackboxu beziaceho v pozadi)

faktom je, ze to dava hodne zabrat mobilu (vid podpis), telefon sa zohreje na teploty nad 50°C (bezi Waze na popredi, display svieti naplno, blackbox na pozadi, zapnute su GPS, 3G data, pushmail na exchange aj gmail, zapnuty BT sparovany s handsfree, nabija sa) a ze sa nestiha dobijat (ani s 2,1 A nabijackou) a za hodinu jazdy ide baterka zo 100% na cca 80% (pri 2.1 A nabijacke alebo na cca 60% pri 0.9 A nabijacke)

so slabsim telefonom si vsak nechaj zajst chut.
S dobijanim resp. vybijanim problem nemam, ani s teplotou (na telefon fuka klima), ale napriek nastavenym Formating & display / Display on recorded video / Speed, Timestamp, atd sa mi tieto udaje nezobrazuju v nahratom videu, iba na obrazovke, t.j. neukladaju sa - nenahravaju. Inak spokojnost, robi presne co ma robit. Obcas kvoli zapnutemu Daily Roads Voyager vypadava GPS signal, ale po chvili nabehne a uz sa drzi.
gorolgorly
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message
Waze 3.7.2.0 on LG-P760 OPTIMUS L9 Android 4.1.2 Jelly Bean, grey Toyota Yaris https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png

Post by gorolgorly
Aha, tak to som netusil. Funguje to s MX Playerom, ten si hned nacita aj titulky. Kazdopadne, raz, davnejsie sa mi pri prehrati nahrateho videa zobrazovali tieto udaje a nemal som zapnute vytvaranie tituliek.

A potom : preco ponuka vo Formatting & display v kolonke Display on recorded video moznost zvolit si font a pozadie ? No nic to, tie titulky to riesia.
gorolgorly
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message
Waze 3.7.2.0 on LG-P760 OPTIMUS L9 Android 4.1.2 Jelly Bean, grey Toyota Yaris https://www.waze.com/wiki/images/1/13/Monster.png

Post by hnupik
Ja pouzivam Autoguard a slape paradne...

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
hnupik
Posts: 58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by MagicOfLA
Ja osobne paralelne k founu s Waze bezim toto:
http://www.prijimace.cz/kamery-do-auta/ ... -carcam-hd

Ale to nie je presne odpoved na otazku... :)
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message