Post by GinBook
A ještě jeden dotaz.

Budeme zadávat čísla popisné, nebo směrovací ???. Chtělo by to už i pravidla.
Ideální by byly obě dvě. Už jsem zkoušel dát lomítko, to samozřejmě nejde.

Někde se tu psalo o integraci očíslování objektů dle databáze. Nějaké info? Jako že si nedělám iluze.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Kde jsou čísla popisné se dozvím, až po kliknutí na ulici a otevření editace čísel popisných.
Proč nepřidali vrstvu zobrazení čísel popisných?!
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
A další problém. V dědinách kde není napsaná ulice nejdou zadat čísla popisné. hmm....


Edit: A koukám, že Porubcan už napsal do příslušného topicu.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Věci k zapamatování (výhrady / varování)

Čísla popisná nelze aktivovat, pokud nejsou uložené ostatní úpravy.
Domovní čísla lze upravovat,přidívat pouze 100m od označené ulice.
Domovní čísla nemohou být přidány do segmentů bez jména. Proč???
Domovní čísla nesmí obsahovat nic, kromě čísel. Proč???
Segment nemůže být odstraněn, pokud jsou čísla domů k němu připojené.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Zirland wrote:
GinBook wrote:A ještě jeden dotaz.

Budeme zadávat čísla popisné, nebo směrovací ???. Chtělo by to už i pravidla.
Ideální by byly obě dvě. Už jsem zkoušel dát lomítko, to samozřejmě nejde.

Někde se tu psalo o integraci očíslování objektů dle databáze. Nějaké info? Jako že si nedělám iluze.
No je jasné, že ani jedna varianta není funkční.
Z dosavadních poznatků vyplývá, že Waze s číslem pracuje jako s číslem orientačním, tj. vazba na ulici, lichá strana a sudá strana. Problém je v tom, že orientační čísla mohou obsahovat písmena.

Popisná čísla sice jsou pouze numerická, ale nemají logické uspořádání v rámci ulice, nemluvě o nemožnosti zadat číslo v sídle bez po jmenovaných ulic.
Připadá mi to z těch paskvilů jako nejlépe funkční. Ovšem pro naši krajinu celkem nedotažené do konce.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
MagicOfLA wrote:
Pernstein wrote:Jen takový postřeh, který mě napadl při diskusi na vláknu o chodnících.

Čísla domů mají být umístěny nad daným domem, stoppointy na segmentu. Staré číslování bylo umístěno obvykle na rohu dvou ulic přilepené k segmentu, smažeme, ok. Nicméně se setkávám občas s číslováním, které odpovídá novému způsobu, obvykle made by GinBook nebo MagicOfLA, ale - nebývají od vás smazaná stará nevhodná čísla a nová správná čísla jsou stejně přilepena k segmentu, takže je přetahuju nad dané domy.

Jen jsem se chtěl zeptat, zda je to způsobené např. tím, že jste to dělali v betaverzi, takže to v novém editoru vypadá teď takhle? Nebo je to už dělané v aktuální verzi editoru, a znamená to tak, že si WME stejně ta čísla nakonec nějak přitáhne zpět k segmentu, resp. na místo hned u stoppointu?
To, co nachadzas pod mojim menom, su cisla domov este z Cartouche. Tam sa zadavali cisla domov na dane miesto na ulici s informaciou vlavo/vpravo. Takze ho vidis na spravnom mieste, ale prilepene k ceste.

Jestli u mne vidis nejaka cisla popisna, tak se dobrovolne priznavam, ze jsem je nespachal. Zatim jsem ocisloval asi 20 cisel na moji ulici a to je vse. Vubec se č.p. neobtezuji.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by hnupik
nevim co opravili, ale od rana me nejde ulozit pokud dam nazev silnice - bez mesta a bez ulice :(
hnupik
Posts: 58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by hnupik
prepni si na anglickou klavesnici, nevim proc s ceskou me to taky nikde nejde... :(
hnupik
Posts: 58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by MagicOfLA
porubcan wrote:
fotrik wrote:Mozna muj dotaz zapadl - jak je to se segment ranky, uz funguji?
ak by L4 chalani odomkli tieto 2 segmenty, tak by som ti dal vediet ci ich mozem editovat. oba maju segment rank 4 a su aktualne lokcnute L4 editorom. jeden je primary street a druhy freeway.
Skus.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Pernstein wrote:Jen takový postřeh, který mě napadl při diskusi na vláknu o chodnících.

Čísla domů mají být umístěny nad daným domem, stoppointy na segmentu. Staré číslování bylo umístěno obvykle na rohu dvou ulic přilepené k segmentu, smažeme, ok. Nicméně se setkávám občas s číslováním, které odpovídá novému způsobu, obvykle made by GinBook nebo MagicOfLA, ale - nebývají od vás smazaná stará nevhodná čísla a nová správná čísla jsou stejně přilepena k segmentu, takže je přetahuju nad dané domy.

Jen jsem se chtěl zeptat, zda je to způsobené např. tím, že jste to dělali v betaverzi, takže to v novém editoru vypadá teď takhle? Nebo je to už dělané v aktuální verzi editoru, a znamená to tak, že si WME stejně ta čísla nakonec nějak přitáhne zpět k segmentu, resp. na místo hned u stoppointu?
To, co nachadzas pod mojim menom, su cisla domov este z Cartouche. Tam sa zadavali cisla domov na dane miesto na ulici s informaciou vlavo/vpravo. Takze ho vidis na spravnom mieste, ale prilepene k ceste.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message