Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Hromadna nehoda D1 - spatny routing

Post by
Prave je na D1 u Měřína hromadná nehoda. Waze routuje přes ní ačkoliv je vidět zpomalení v dlouhém úseku. Klient v mobilu nenabízí alternativní trasu, tak ani není možné ručně vybrat jinou cestu. Asi by stálo zato nahlásit to na support. Přidávám screenshoty.

2013-03-29 09.23.14.png
2013-03-29 09.23.27.png

POSTER_ID:874634

1

Send a message

Post by Bajzik268
Mne klient pravidelne moju pravidelnú cestu do práce predlzi o 3-4 min. Vždy odchádzam o 6:00, 6:28 som v práci. Waze ukazuje pri štarte 6:31, a este minútu pred prácou 6:30. Aj ked je napríklad 6:27 a od práce ma delí možno 300 metrov :)
Bajzik268
Posts: 103
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by dzajro
Modelova situacia, dvaja wazeri, jeden z NR, druhy z PP chcu ist cez BA do Viedne. V BA je totalne zapchaty obchvat. Toho z NR to posle inou cestou, lebo menej ako 200km, ale ten z PP ma proste smolu a zostava na obchvate? Uhm, nie je to trosku krepe?
dzajro
Posts: 21
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by fotrik
Alternativni trasa za normalnich okolnosti je, ale koukam do livemap, ze cesta od D1 na Velky Beranov je hlasena jako uzavrena. To by mohl byt duvod, proc Waze nenabizi alternativu. Nehlede na to, ze i na paralelni silnici jsou hlasene zacpy.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by fotrik
Tak znova, pisu, ze na sjezdu na alternativni trasu u Velkeho Beranova je hlasena UZAVRENA silnice a ne zacpa.
fotrik
Posts: 1751
Has thanked: 98 times
Been thanked: 145 times
Send a message
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by foxitrot
GinBook wrote:V tom propade i pres problemy na jine trase bych ocekaval nabidku vice tras tak aby si mohl Wazerak vybrat a rozhodnout se podle sebe.
To by bolo vhodné, ideálne vsetky tri. Support slubuje nápravu. Momentálne je kritizovaný za to, že ak má niekto spoplatnené cesty zakázané a bezplatná obchádzka by bola "príliš dlhá", Waze ju nielen že neponúkne ako prvú v poradí, ale dokonca vôbec! Ako keby ani neexistovala.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
GinBook wrote:Bohuzel ja stim bojuji neustale. Bydlim kousek od dalnice. Mam zaple povoleni na placene useky i dalnice.
Moje trasa do prace je:
1. Dalnice asi 19km
2. Po stare soubezne silnici 17,5km
Cas cesty je prakticky stejny asi 16 min.

Kazdy den do prace jezdim po stare. A presto mi to ani nahodou nenabidne cestu po stare silnici, ale tlaci mne to na dalnici. A ikdyz jedu 100x po stare silnici porad mi to tlaci jako oblibenou trasu pres dalnici. JA TO NECHCI. Jestlize to ma byt moje oblibena trasa tak si ma klient pamatovst starou silnici!

A dalsi vec.
Ocekaval bych tedy od toho aby mi to nabidlo cestu po dalnici ( mam to povolene v nastaveni) , ale zaroven aby mi to jako alternativni trasy vypocitalo i cesty mimo dalnici pokud takove existuji ( a existuji - kolikrat je to po stare ceste rychlejsi )

[...]
No tady neco hnije.
Waze tady hnije, stale a nadale :roll:
Problem je v tom, ze (pri dlhsich usekoch) routing logic kladie vacsi doraz na kategoriu cesty ako na jej rychlost (historicke casy). Support pred dvoma tyzdnami zacal slubovat napravu. (Uvidime kolko rokov to este ostane na urovni slubov.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
GinBook wrote:Specifikuj "dlouhe useky" - od jake vzdalenosti?

Tak nejak bych bral do ~50km aby to navrhlo vsechny varianty.
Samozrejme podle momentalni situace na silnicich.
Len tak orientačne, pre predstavu: Streets prestanú byť zaujímavé od 10 km, Primaries od 20, Minor od 30...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
foxitrot wrote:
GinBook wrote:Specifikuj "dlouhe useky" - od jake vzdalenosti?
Tak nejak bych bral do ~50km aby to navrhlo vsechny varianty.
Samozrejme podle momentalni situace na silnicich.
Len tak orientačne, pre predstavu: Streets prestanú byť zaujímavé od 10 km, Primaries od 20, Minor od 30...
Mrkol som si detaily - nanorep help pise:
nanoRep wrote:Long Distances:
• 0-15 km - All road types are allows for routing.
• 15-20 km - All road types except Streets.
• 20-30 km - All road types except Streets and Primary streets.
• 30-200 km - Only Minor, Major, and Freeways.
• more than 200 km - only Freeways.
Robi to tym stylom, ze na zaciatku alebo konci trasy sa segmenty nizsej kategorie pouziju, ale uprostred trasy sa proste odignoruju, ako keby neboli na mape.
vitj wrote:Podle mych zkusenosti trasu pres street oproti Freeway nenabidne nikdy. Pokud jsem ji povysil na Primary street, prestoze je kratsi, tak je aspon mezi alternativnimi cestami.
Zrejme to pomohlo pri kratsej trase?
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Pekny priklad. Znova pripomenie, ze "nie vsetci su si rovni" :D
dzajro wrote:Uhm, nie je to trosku krepe?
Uhm, je. A ani nie len trosku. Sorry, wole, ale Waze.

Ale vraj su prave v procese prerabania routovacieho algoritmu, aby bola dolezitejsia rychlost cesty a nie jej typ. No ved uvidime (snad do letnych prazdnin).
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
Otazka.
Je zrovna v tomto miste moznost jine adekvatni alternativy? Nebo je to i pres zpomaleni furt ta nejrychlejsi trasa.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message