Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Hromadna nehoda D1 - spatny routing

Post by vitj
Prave je na D1 u Měřína hromadná nehoda. Waze routuje přes ní ačkoliv je vidět zpomalení v dlouhém úseku. Klient v mobilu nenabízí alternativní trasu, tak ani není možné ručně vybrat jinou cestu. Asi by stálo zato nahlásit to na support. Přidávám screenshoty.

2013-03-29 09.23.14.png
(159.36 KiB) Downloaded 881 times
2013-03-29 09.23.27.png
(46.11 KiB) Downloaded 874 times
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times

POSTER_ID:874634

1

Send a message

Post by vlado_s
Potvrdzujem čo tu uviedol foxitrot a ešte doplním, že pri preferencii najrýchlejšia trasa nie vždy ponúka 3 alternatívy aj keď alternatívy existujú.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vitj
Pro pobaveni, jak dokaze smerovat.

Ono je to tam samozrejme ucpane ze vsech stran, prejezd do Primatorske je stejne pomaly jako prima cesta.
2013-04-03 07.51.48.png
(176.77 KiB) Downloaded 633 times
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Presne tak, trasa je asi 4km dlouhá.

Uz zacinam chapat proc se tak "divne" routing chova. Není to uplne idealni, ale alespon se clovek muze tomuto chovani prizpusobit a pocitat s tim. Vysvetluje to i situace, kdyz je hlavni tah ve meste totalne ucpanej a presto to pres nej naviguje.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vitj
Podle mych zkusenosti trasu pres street oproti Freeway nenabidne nikdy. Pokud jsem ji povysil na Primary street, prestoze je kratsi, tak je aspon mezi alternativnimi cestami.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by GinBook
foxitrot wrote: Waze tady hnije, stale a nadale :roll:
Problem je v tom, ze (pri dlhsich usekoch) routing logic kladie vacsi doraz na kategoriu cesty ako na jej rychlost (historicke casy). Support pred dvoma tyzdnami zacal slubovat napravu. (Uvidime kolko rokov to este ostane na urovni slubov.)
Specifikuj "dlouhe useky" - od jake vzdalenosti?

Tak nejak bych bral do ~50km aby to navrhlo vsechny varianty.
Samozrejme podle momentalni situace na silnicich.

Beru to ted uz jenom filozoficky.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
Bohuzel ja stim bojuji neustale. Bydlim kousek od dalnice. Mam zaple povoleni na placene useky i dalnice.
Moje trasa do prace je:
1. Dalnice asi 19km
2. Po stare soubezne silnici 17,5km
Cas cesty je prakticky stejny asi 16 min.

Kazdy den do prace jezdim po stare. A presto mi to ani nahodou nenabidne cestu po stare silnici, ale tlaci mne to na dalnici. A ikdyz jedu 100x po stare silnici porad mi to tlaci jako oblibenou trasu pres dalnici. JA TO NECHCI. Jestlize to ma byt moje oblibena trasa tak si ma klient pamatovst starou silnici!

A dalsi vec.
Ocekaval bych tedy od toho aby mi to nabidlo cestu po dalnici ( mam to povolene v nastaveni) , ale zaroven aby mi to jako alternativni trasy vypocitalo i cesty mimo dalnici pokud takove existuji ( a existuji - kolikrat je to po stare ceste rychlejsi )

Pukud dam prepocitat trasu, klient proste starou silnici zatlouka az do konce. Az kdyz je nehoda na dalnici se milostive uraci nabidnout jinou trasu.

Chtelo by tuto funkci krapet dotahnout do konce. Navigon mi tyto moznosti nabizi standartne. Takze to jde.

Edit.:

Zrovna jsem odjizdel do prace v 4:40 hod. A u baraku mi to nabidlo 19km-16 minut po dalnici. a pozoooor prijezd v 5 hod. Ty 4 minuty mezitim jsou kde???

Po chvilce se to prepocitalo a opravilo.

ALE.

Samozrejme moje cesta po stare. Prijezd dle klienta 4:52 ale uz v 4:50hod jsem byl na miste a zamykal auto.

No tady neco hnije.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message
Last edited by GinBook on Sat Mar 30, 2013 6:13 am, edited 1 time in total.

Post by GinBook
Stal jsem si na vedeni. Uz jsem to pochopil. :)
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message

Post by GinBook
V tom propade i pres problemy na jine trase bych ocekaval nabidku vice tras tak aby si mohl Wazerak vybrat a rozhodnout se podle sebe.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message