La mine se vede corect caracterul dar as putea sa jur ca acum cateva saptamani am observat si eu aceeasi problema.
La mine se vede corect. Si in 2D si in 3D. Cred ca mai degraba e ceva problema de la Android. Stii ca Android a avut ceva probleme cu caracterul ț. Probabil ca atunci cand am avut si eu problema cu acest caracter in Waze aveam alt ROM (le schimb ca pe sosete )
Ce Android ai acum ? Eu am 4.0.4 dar am facut un flash cu fontul Robotic adaptat limbii romane cu diacriticele corecte. Acum nu mai am probleme cu diacriticele.
Atunci de la asta e. Ca 4.0.4 default asa cum vine el de la Google nu are fontul corect romanesc. Eu a trebuit sa fac flash cu un font actualizat. Nici nu stiu daca s-a rezolvat problema in 4.1.2 si versiunile mai actuale.
Timpul dupa care dreptul de editare dispare este conform wiki-ului de 2-3 luni. Din decembrie pana in Martie sunt deja 3 luni deci totul e corect. Nu e o eroare, e ceva normal.
Oare sa mai astept un update mai recent pana sa postez un link catre un segment care nu mai poate fi sters/modificat in editor ?
Mie imi merge ok layerul Bing. Mai greu se incarca Roads decat Bing, cel putin la mine.
Re: Actualizare harta...