Post by twist3r
La mine se vede corect caracterul dar as putea sa jur ca acum cateva saptamani am observat si eu aceeasi problema.
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message

Post by twist3r
La mine se vede corect. Si in 2D si in 3D. Cred ca mai degraba e ceva problema de la Android. Stii ca Android a avut ceva probleme cu caracterul ț. Probabil ca atunci cand am avut si eu problema cu acest caracter in Waze aveam alt ROM (le schimb ca pe sosete :) )
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message

Post by twist3r
Ce Android ai acum ? Eu am 4.0.4 dar am facut un flash cu fontul Robotic adaptat limbii romane cu diacriticele corecte. Acum nu mai am probleme cu diacriticele.
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message

Post by twist3r
Atunci de la asta e. Ca 4.0.4 default asa cum vine el de la Google nu are fontul corect romanesc. Eu a trebuit sa fac flash cu un font actualizat. Nici nu stiu daca s-a rezolvat problema in 4.1.2 si versiunile mai actuale.
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message

Post by twist3r
Timpul dupa care dreptul de editare dispare este conform wiki-ului de 2-3 luni. Din decembrie pana in Martie sunt deja 3 luni deci totul e corect. Nu e o eroare, e ceva normal.
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message

Post by twist3r
Oare sa mai astept un update mai recent pana sa postez un link catre un segment care nu mai poate fi sters/modificat in editor ?
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message

Post by twist3r
Mie imi merge ok layerul Bing. Mai greu se incarca Roads decat Bing, cel putin la mine.
twist3r
Map Raider
Map Raider
Posts: 732
Has thanked: 59 times
Been thanked: 124 times
Send a message