Algoritmus routovania - ako Waze vypočítava optimálnu trasu?
Zaujímalo by ma, ako Waze vypočítava trasy, keďže niekedy mi to ukazuje riadne nezmysly.
Príklad 1: trasa z Račianskej do Pezinka, optimálna trasa by mala byť takáto: http://goo.gl/maps/Xb1LN - otočenie cez koľajisko na križovatke so Sliačskou. Ale Waze ma naviguje buď takto http://goo.gl/maps/vWb7k - s otočením na svetelnej križovatke (kde je to jednak zakázané a jednak nebezpečné), prípadne ma chce viesť nezmyselne tadiaľto: http://goo.gl/maps/dzHcG Pričom v editore vidím, že tam nie je zakázané odbočenie.
Príklad 2: Piatok poobede, trasa Pezinok > Štúrovo, optimálna trasa vedie po diaľnici smer Nitra (tak to vypočítajú aj iné navigácie, iGo, Sygic, Google...) http://goo.gl/maps/ENRks Ale Waze ma posiela nezmyselne cez Senec, kde je hustý traffic, a zápcha na min 20 min: http://goo.gl/maps/4dOhg Očakával by som, že diaľnice majú prednosť a takisto, že Waze zoberie do úvahy hlásené zápchy - v skutočnosti ma waze posielalo cez najhoršiu možnú trasu v danej chvíli ...
Príklad 3: Išiel som z bodu A do bodu B takto: http://goo.gl/maps/RfT7s A waze ma vytrvalo posielalo tadiaľto: http://goo.gl/maps/SG392 ... Podotýkam, že v okolí nebola hlásená žiadna nehoda ani žiaden traffic, ktorý by bránil Waze v navigácii najkratším spôsobom.
Príklad 4: Viď príloha, na mape vidno cieľ aj moju polohu, no vypočítaná cesta vedie niekam úplne inde
Spôsob navigácie mám nastavený ako "najrýchlejší".
A takýchto príkladov by bolo samozrejme viac, ale nemám screenshoty alebo si nepamätám cez akú divnú trasu ma Waze posielalo V mne neznámych mietach mám v aute pre istotu zapnutú vstavanú navigáciu, ktorá ma zatiaľ nikdy neposlala nijako nevhodne
Príklad 1: trasa z Račianskej do Pezinka, optimálna trasa by mala byť takáto: http://goo.gl/maps/Xb1LN - otočenie cez koľajisko na križovatke so Sliačskou. Ale Waze ma naviguje buď takto http://goo.gl/maps/vWb7k - s otočením na svetelnej križovatke (kde je to jednak zakázané a jednak nebezpečné), prípadne ma chce viesť nezmyselne tadiaľto: http://goo.gl/maps/dzHcG Pričom v editore vidím, že tam nie je zakázané odbočenie.
Príklad 2: Piatok poobede, trasa Pezinok > Štúrovo, optimálna trasa vedie po diaľnici smer Nitra (tak to vypočítajú aj iné navigácie, iGo, Sygic, Google...) http://goo.gl/maps/ENRks Ale Waze ma posiela nezmyselne cez Senec, kde je hustý traffic, a zápcha na min 20 min: http://goo.gl/maps/4dOhg Očakával by som, že diaľnice majú prednosť a takisto, že Waze zoberie do úvahy hlásené zápchy - v skutočnosti ma waze posielalo cez najhoršiu možnú trasu v danej chvíli ...
Príklad 3: Išiel som z bodu A do bodu B takto: http://goo.gl/maps/RfT7s A waze ma vytrvalo posielalo tadiaľto: http://goo.gl/maps/SG392 ... Podotýkam, že v okolí nebola hlásená žiadna nehoda ani žiaden traffic, ktorý by bránil Waze v navigácii najkratším spôsobom.
Príklad 4: Viď príloha, na mape vidno cieľ aj moju polohu, no vypočítaná cesta vedie niekam úplne inde
Spôsob navigácie mám nastavený ako "najrýchlejší".
A takýchto príkladov by bolo samozrejme viac, ale nemám screenshoty alebo si nepamätám cez akú divnú trasu ma Waze posielalo V mne neznámych mietach mám v aute pre istotu zapnutú vstavanú navigáciu, ktorá ma zatiaľ nikdy neposlala nijako nevhodne
Re: Algoritmus routovania - ako Waze vypočítava optimálnu tr