Fixat.Svenne33 wrote:Behöver låsa upp Djurhagshusvägen för att laga den trasiga rondellen.
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... s=90270469
/Patrik
Fixat.Svenne33 wrote:Behöver låsa upp Djurhagshusvägen för att laga den trasiga rondellen.
https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... s=90270469
Kollade lite.Daisuke-Jigen wrote:Någon som är mer erfaren eller listigare än jag är. Trafik till Rimbo har waze velat routa norrut via Jälnsättravägen. Hittade då ett dubbelvikt segment som jag rätade ut. Nu uppstår tydligen problemet i riktning söderut i stället ?
https://world.waze.com/editor/?lon=18.3 ... =143063191
/Johan
Blev det bättre nu? Vägarna är upplåsta till nivå 1 tills vidare. Säg till när detta området ser bra ut så låser vi det igen. Vill egentligen inte låsa men erfarenheten säger att om det förblir olåst kommer någon ändra tillbaka så att det ser ut som på satellitbilden i bakgrunden.UlfEnhager wrote:pnylin: Kista södra blev bättre, men är inte korrekt!
Den västra rondellen är ingen äkta rondell! Rondellen kommer att bli en rondell i kombination med den del som befinner sig på östra sidan. Rondellen liknar mer ett "nålsöga", eller snarare två "nålsögon". Det går inte att köra ett helt varv i den!
/Ulf
Fixat.clhe wrote:En rondell som ska vara "Major Highway" (en del av riksväg 35).
https://world.waze.com/editor/#?zoom=6& ... 0,90075271
Tyvärr saknas detaljerade ritningar över trafikplatsen på Trafikverkets webbsida men de skisser de har visar bara ett nålsöga. Samma som vid Lindvretens Tpl (Kungens kurva södra).UlfEnhager wrote:
Det verkar inte bli något högra nålsöga trots allt, utan en vanlig korsning. Den ser nog bra ut som den är.
Avfarten E4 norrgående var inte öppnad, men kanske imorgon bitti ...
/Ulf
Robertfor wrote:https://world.waze.com/editor/?lon=20.3 ... =103498913
En röd pil som skulle behöva åtgärdas!
Fixat.Peter_Jac wrote:Kan någon ansluta dessa vägar till E4 söder om Söderhamn.
Alla svängar är tillåtna.
https://world.waze.com/editor/?lon=17.0 ... ,205385264
/Peter
Fixat.Agusa-154 wrote:https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =199956264
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =199956313
Allow all turns
level 5
Tack!
Det ser ut som det ska. Norrtullsgatan är dubbelriktad men det är inte tillåtet att köra ut på Odengatan. Infart från Odengatan är tillåten. Visst går det att delas upp Norrtullsgatan i två enkelriktade segment på delen närmst Odengatan men tycket inte det behövs. Det är ingen vältrafikerad gata.Svenne33 wrote:Ser ut att vara fel här. Någon kan ju kolla över.
https://world.waze.com/editor/?lon=18.0 ... s=60447388
Re: Hjälp - vägen är låst