Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by vlado_s
porubcan wrote:zamykam L3 všetko od Primary street hore
Ja zamykám D, RC, cesty I. triedy a zriedkavo II. triedy. V ranných začiatkoch som zamykal (L2) aj parkoviská, keď som ich 100% zakreslil, ale nebolo to brané férovo.
Včera som zbadal BB po korekcii p-reguli-m. Napasoval takmer všetko na bing, ešte aj rampy k I/59 čo neboli zamknuté a pritom časť BB má posunuté mapy. Okrem soft turnov a spol. som v októbri prešiel takmer celú BB - korigoval segmenty podľa gps stopy, upravil hlášky v zložitejších križovatkách a teraz je všetko v ťahu. Za to máme nové označenie obce a novú obec :oops:

Milo, ako je to s tým mojim zamykaním?
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Správna otázka, ale nie som presvedčený, že to je správna cesta. Skôr by sme mali tlačiť na waze, nech zmení systém, ako by sme ho mali lokálne znásilňovať. Má prísť nový "zamykací" systém, ktorý by mohol poriešiť niektoré problémy, tak navrhujem počkať.
Ak sa bojíme o odomknuté segmenty (o ktoré bolo požiadané), nič nebráni po úpraváť vrátiť zámok ako navrhol porubcan.
Netreba zabúdať, že waze občas niečo zmení a ovplyvní to 10-20% hlášok. A môžeme začať štvorčekovať od začiatku namiesto fixnutia najpoužívanejších lokalít.
GinBook wrote:Provede se kontrola třeba vícero kolegy a pokud se uzná jako 100 procentní stav, nahodí se L5 a zápis hodnocení v dokumentu.
Máme dostatok tých kolegov (100% stav), lebo im nedávam dlhú životnosť mimo psychiatrie.

Pernstein, inak tu zostal jeden soft turn a nepozdáva sa mi ani hláška na konci tohto segmentu.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
Nechcem byť večný pesimista, ale akákoľvek nová fičura bude znamenať vrátiť sa späť a potom budeme hromadne odomykať a následne zamykať L5 zámky :?: Dnes sa objavili šípky pre U-turny na koncoch obojsmerných segmentov. Ak budú povoľovať U-turny na koncoch všetkých koncových segmentov, tak len editori L5 by to robili presne koľko hodín/dní/rokov ako nás "alfa" ťahá za nos.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
porubcan wrote:to ale neznamena, ze hlavne tahy nemam vytunene uz davno...
Tak to by som Ti vedel rozporovať veci na Major HW. Aj som to chcel v zime opraviť, ale aby som to nezamkol na L4 prižmúril som všetky 4 oči, no takéto vety ma štartujú...
porubcan wrote:jedine zmeny, ktore budu potencialne potrebne v buducnosti:
ešte by som doplnil, zmeny správania sa navigácie (posledne "zvýhodnenie" DSVx namiesto pokračuj priamo)

Ku hlasovaniu: je mi jedno či to bude zamykané od Primary alebo Minor HW ale určite by sme nemali zamykať všetky segmenty.

K Tvojmu príkladu: máš to pekné spravené, ale tak ako Ty robíme maximálne piati, takže buď budeme prechádzať/finalizovať celú mapu len my a budeme to robiť veeeeeeeľmi dlho alebo budú veľké rozdiely medzi územiami/editormi.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
porubcan wrote:Nikdy som netvrdil, že nerobím chyby, že sa nestane, že niečo prehliadnem... Stane sa, nie je to naschvál...
Nemyslel som na chyby ale nedokonalosti k ;)
porubcan wrote:to ale neznamena, ze hlavne tahy nemam vytunene uz davno...
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by Zirland
Trochu se nám ta diskuse rozjela do stran, řeší se tu asi tak 4 věci zároveň.

Ohledně zamykání bych teď asi neodpověděl, ono se to lehko řekne z pozice člověka co má L5, mně to nakonec může být jedno. Ale vzpomeňte si na ten pláč a skřípění zubů a demonstrativní odchody ve chvíli, kdy se zavedly omezení levelem. Tolik kurev co tu padlo nahlas.

Jistě že bych chtěl chránit mapu, nejraději bych to celé zamknul. Ale pak přece nemůžu s čistým svědomím lákat lidi a tvrdit všude, kde šířím evangelium a slovo Waží, že může editovat každý uživatel.

Nicméně co se tu objevilo je ta mřížka mapová, to je hrozně seksi. Jak se to dá dosáhnout?
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
Dovolil jsem si s ohledem na rozlohu státu v první fázi navrhnout L3 grid o velikosti cca 3,5 x 3,5 km
L3grid.png
(1.11 MiB) Downloaded 556 times
L4 grid bych pak navrhoval 10x10 L3 modulů (35 km)
L5 grid bych navrhoval 5x5 L4 modulů (175 km)
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
GinBook wrote:Mas nejaky script na to? A sel by dat do fora pro ostatni?
Jaký script, na co potřebuješ script. Uklidni se, hezky si sedni a počkej až ti zveřejním mapu s gridem :) Prvně se snad dohodneme na tom jak to má být velké, ne?
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
vitj wrote:Ještě bych se chtěl zeptat k čemu čtverce L4 a L5?
Za předpokladu, že systém čtverců použijeme pro přidělování AM oblastí, tak je výhodnější pro člověka, který udělal L4, kterému jakože víc budeme věřit, přidělíme jeden velký čtverec než 100 malých.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"

Post by Zirland
vitj wrote:
Zirland wrote:
vitj wrote:Ještě bych se chtěl zeptat k čemu čtverce L4 a L5?
Za předpokladu, že systém čtverců použijeme pro přidělování AM oblastí, tak je výhodnější pro člověka, který udělal L4, kterému jakože víc budeme věřit, přidělíme jeden velký čtverec než 100 malých.
To už ale zabíháme někam jinam, původně čtverce měli být pro jiný účel. Může to tak být, ale to teď asi není důležité. Obecně pro zamykání mi přijdou menší čtverce lepší, aby se dali v reálném čase dokončit.

Porubčan to sepsal hezky, takto mi to dává smysl.
Já jsem v tomto směru jen převzal belgický model, netvrdím že čtverce L4 a L5 musíme za každou cenu používat. Taky netrvám na tom, aby se čtverce používaly na AM, i když by to jistě mohlo usnadnit komunikaci a definici oblasti Navíc nestalo by se, že by člověk při údržbě zjistil, že půlka čtverce pro úpravu leží mimo jeho AM.
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"