Post by mylan
ArtooDeetoo wrote:Včera na mě vyskočila chyba mapy na Spořilově - spojte body A a B, přičemž jeden ležel na silnici a druhý na Railroad tramvajové smyčky. GPS šipka ukazovala, že to někdo projel (možná jen přestoupil z auta na tram) a systém zareagoval a chtěl to propojit.
Tu bude skôr známy waze-tramvaják...
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by Pernstein
Děkuji za tento topic, s blížícím se letním rozkopáním Prahy a hlavně míst, přes která často jezdím, jsem uvažoval, že založím něco podobného.

Původně jsem myslel, že nejpřehlednějším, na první pohled v mapě patrným je přetvoření na Pedestrian boardwalk s Unknown direction. To jsem si ale neuvědomil, že změna zpět na Unknown již není možná. Tudíž se přikláním k odpojení segmentů s uzavírkou od zbytku světa a jejich opětovné připojení ke dni ukončení uzavírky.

Jelikož považuji možnost flexibilní reakce na uzavírky za jednu z největších výhod Waze a zadávání uzavírek v klientu je na dvě věci, nabízím se jako AM pro Prahu, že budu značit do mapy uzavírky přesně dle dat obsažených v informačním systému TSK na adrese http://www.praha.eu/jnp/cz/newsletter/o ... pagination který je dle mých zkušeností pro Prahu aktuálnější než JSDI, od kterého se v detailech liší.

Uzavírky navrhuji značit formou odtržení uzavřených segmentů od zbytku světa či jejich zjednosměrnění (např. momentálně Francouzská) a zamčení všech souvisejících segmentů po dobu trvání na L3.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Pernstein
foxitrot wrote: Myslím že tá zmena na Pedestrian (v pripade úplnej uzávierky) by bola rozumná (optické vysvetlenie uzávierky). Segmenty by som možno neodtrhol, ale spojil krátkym WalkingTrail (ako keď oddeľujeme dve cesty stĺpikmi)?
Já bych tedy radši odtrhával. Je to potom mnohem přehlednější při uvádění do původního stavu. Nehledě na další dílčí změny, např. jednosměrná ulice, ústící do uzavřené, musí být po dobu uzavírky změněna na obousměrnou slepou, tedy i s "otáčecím segmentem" na konci. Při odtržení bude toto mnohem lépe patrné i v klientu...
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by Pernstein
GinBook wrote:V tom pripade vytvorit novou cast diskuzniho fora kde by se zapisovali tyto zmeny a to zpusobem - obrazek ci obrazky pred odpojenim neboli rozdrbanim krizovatky, plus permalink.
A kazdy by si mohl pripadne spetne dohledat jak to bylo. Nasledne zamknout dany topic jako hotovo.

( jen uvaha)
Já jsem si zavedl seznam, kde eviduji data, kdy se mají změny vrátit do původního stavu. Společně s tím si tam zapisuji všechny změny, které jsem v souvislosti s tím udělal - tedy většinou jednosměrky, které se přechodně stávají slepými ulicemi, nebo zákazy odbočení. Nová část diskuzního fóra by to být mohla, ovšem v některých situacích - dlouhé uzavřené úseky - by musela být dokumentace poměrně obsáhlá.
Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Pernstein
Posts: 278
Has thanked: 23 times
Been thanked: 30 times
Send a message

Post by porubcan
uz dlhsiu dobu Waze ludia slubuju, ze budu existovat time-based turn restrictions. teda, ze bude mozne definovat cas kedy sa na segment da vojst a kedy nie. ono je tych scenarov vsak viac:
* zakaz vjazdu v urcitych dnoch
* zakaz vjazdu v urcitych hodinach
* nebodaj kombinacia roznych hodin v zavislosti na dni v tyzdni
* cesta uzatvorena v zime alebo inom obdobi
* cesta rano jednoserna A->B, vecer B->A
asi nie je uplne jednoduche dostat takuto funkcionalitu do editora tak aby to bolo prehladne a predchadzalo sa omylom z nepozornosti/nevedomosti a zaroven tomu prisposobit routing servery. takze to trva... a tazko povedat ako dobre to zvladnu

uzatvorenu cestu kvoli udrzbe je dobre skusit uzatvorit z klienta. teda sa skuste viaceri dohodnut, ze pomocou mock locations sa pokusite z klienta ten usek uzatvorit.
my sme take skusali s tunelom Sitina, no nepodarilo sa nam to (myslim, ze sme boli 4 - L5 + 3x L3). no dovodom nasho nezdaru moze byt to, ze tunel nakoniec uplne uzatvoreny nebol a tym padom tadial prechadzajuci uzivatelia uzavierku automaticky zrusili...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
Info by sa mohlo dat do alt. Name

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by shalafi
Walking Trail 2x drivable - FAIL:
Screenshot_2013-04-28-15-56-39.png
(137.5 KiB) Downloaded 566 times
Screenshot_2013-04-28-15-58-03.png
(203.55 KiB) Downloaded 562 times
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Unknown direction sa nepouziva na zamedzenie navigacie, ale iba na vizualne zvyraznenie! Je to tu na fore aj v announcementoch. Odporucam skor pozakazovat "sipky".
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message

Post by shalafi
Ako si spravne napisal, sipky sa iba nezobrazia. (Mne) nie je celkom jasne, co sa s nimi stane, ale urcite sa nezmenia - cize ak boli povolene, Ty das Unknown, su stale povolene (akurat ich nevidno). Co je este horsie, lebo za a) nevies ako su nastavene, za b) nedaju sa zmenit :D
Cize ak sa Unknown direction pouziva v sulade s odporucanim, tak je asi vhodne najprv konektivitu natvrdo zakazat a az potom dat Unknown.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1773
Has thanked: 158 times
Been thanked: 177 times
Send a message