Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

D1 - rozdelenie na kratsie useky

Post by milo12
Ahojte, dnes som zazil na ceste z Prahy na D1 zaujimavu situaciu. Pred Deviatimi krizmi frezuju dialnicu a dialnica sa zuzuje z 2 na 1 jazdny pruh. Pred zuzenim vznikla cca 4 km kolona. Predo mnou bol wazer a vdaka kolone sa rychlost znizila na 71 km/hod. a za chvilu zmizla.

Problem vznikol nasledovne: Dlhy usek medzi dvoma junction, v prvej polovici stojaca kolona cca. 4 km a v zvysnej casti cca. 4 km rychlost asi 100 km/hod. Waze najskor vyhodnotil, spomalenie (kolonu) a na prislusnom useku (celom) ukazal zapchu a znizenie na 71 km/hod. a po chvilke ked wazer zrychlil na 100 (prisiel usek kde sa uz jazdilo v jednom pruhu a rychlost sa zvysila na 100), uplne zrusil spomalenie v celom useku. Ako jedine riesenie ma napadlo rozdelit dlhe useky na kratsie a zaviest max. vzdialenost medzi junction.
Milo
PS: Cesta mi este nenabehla, ked nabehne pridam permalink na spravny usek.
milo12
Area Manager
Area Manager
Posts: 402
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

POSTER_ID:860453

1

Send a message

Post by guri211
Je to zbytočné, skúšali sme to, nepomohlo to. Farebné zvýraznenie je jedna vec, čas prejazdu a ovplyvnenie routingu je vec druhá. A to druhé funguje bez ohľadu na farebné zvýraznenie.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1725
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Send a message
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by MagicOfLA
Toto mi robieva občas na R7, ale nemyslím, že by trebalo rozdelovať diaľnicu len preto, že (podľa nás) zle farbičkuje zápchy. Jednak je otázne, či by to pomohlo, pretože server nekreslí zápchu od junction po junction ale nejak divne po svojom, a jednak na funkci rostlináře (ani routovanie) to nemá vlyv, je to čisto kozmetická vec...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by tex232
Zirland wrote:Podle Ehuda, který Waze vymyslel, takže bych mu věřil, není vhodné segmenty "násilně" rozdělovat na kratší úseky. Speciálně jsme to v sobotu řešili. Waze interně segmenty zpracovává po částech.

Nerozdělujte prosím cesty.

Odesláno z mého A511 pomocí Tapatalk 2
Naopak je treba defragmentovat useky.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by vitj
Souhlas, tak po kilometru by se mohla dalnice rozdelit.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by Zirland
Podle Ehuda, který Waze vymyslel, takže bych mu věřil, není vhodné segmenty "násilně" rozdělovat na kratší úseky. Speciálně jsme to v sobotu řešili. Waze interně segmenty zpracovává po částech.

Nerozdělujte prosím cesty.

Odesláno z mého A511 pomocí Tapatalk 2
Zirland
Posts: 1534
Has thanked: 29 times
Been thanked: 243 times
Send a message
"The Wazebrity"