Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Kamery (Red Lights Cameras)

Post by mylan
Raz som to už skúsil, avšak tento nešvar sa začína po Prahe rozmáhať čím ďalej tým viac.

Veľmi často jazdím po Rohanskom nábřeží a som si na 100% istý, že tam nie je toľko kamier (sem tam mi blbne vrstva speed cameras v editore, ak aj vám - vypnite/zapnite danú vrstvu, aby sa kamery ukázali), ktoré by monitorovali prejazd na červenú, nebude tam ani jedna. Sú tam bežné dopravné kamery, ktoré len monitorujú premávku (viď streetview). To, že sa nejedná o kamery fotiace prejazd na červenú sa dá spoznať veľmi ľahko:
  1. Kamera, ktorá merá prejazd na červenú musí byť umiestnená ZA daným semafórom, alebo v úrovni, kde vidno, že vozidlo naozaj prekročilo hranicu križovatky na červenú. Všetky tieto kamery sú nad daným semafórom a nemajú šancu zachytiť prejazd...
  2. Kamera musí byť doplnená bleskom, alebo ďalším zariadením, ktoré pomôže spoľahlivo odhaliť špz a tvár osoby aj v noci. Tieto kamery majú veľmi nízku kvalitu obrazu (napríklad kamera na argentínskej) - sú to dopravné kamery.
Waze ma samotnú wiki stránku, ktorá sa kamerám venuje a upozorňuje tam, aby sa do mapy nezanášali zbytočné kamery. V samotnej sekcii Know your cameras vysvetľuje rozdiely medzi kamerami a hneď druhý typ sú kamery použité v Prahe (tie, ktoré sa nemajú zanášať do mapy): http://www.waze.com/wiki/index.php/Came ... ur_Cameras

Snažil som sa kontaktovať tec007(3), ktorý dané kamery v Prahe zamyká na level 3, avšak mazať ich nechce, citujem: "Mazat je nebudu, ať se o nich ví, i kdyby k tomuto nesloužily. To máš jako nahlašování informačního měřeni rychlosti jako Fake radarů". Fake radary síce tiež v mape nemám rád, avšak na fake radary ma waze neupozorňuje a na mape až tak neobťažujú. U týchto kamier vždy vyskočí pop up okno.

Po Prahe je týchto oblastí viac, avšak reálnych kamier je v Prahe len zopár. Môže to prosím niekto premazať, tak ako doporučuje aj waze wiki...
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times

POSTER_ID:988545

1

Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

EfendiM9
Posts: 1640
Answers: 1
Has thanked: 215 times
Been thanked: 313 times
Send a message
SK Country Coordinator, Local Champ, Waze Beta Tester

Post by foxitrot
shalafi wrote:Ak su to dopravne kamery, nemaju v mape co hladat :!: [...] Ak po precitani a pochopeni clanku stale trva na hlaseni dopravnych kamier ako red light cameras, je na mieste varovanie od CM. Ak nepomoze ani toto, odobratie AM.
Tak nejak asi...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
mylan wrote:Beriem to teda tak, že môžem tie kamery premazať a odkázať tec007 do tejto témy?
Podľa dohodnutých pravidiel je AM povinný byť k dispozícii pre prípadnú diskusiu. Poniektorí neboli a nie sú...
mylan wrote:Snažil som sa kontaktovať tec007(3), ktorý dané kamery v Prahe zamyká na level 3, avšak mazať ich nechce, citujem: "Mazat je nebudu, ať se o nich ví, i kdyby k tomuto nesloužily. To máš jako nahlašování informačního měřeni rychlosti jako Fake radarů".
A ak nie je k dispozícii ani kvôli problémom s jeho prácou, tak ho odkáž priamo na Shalafiho príspevok.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by mylan
porubcan wrote:vratit approved kameru (akukolvek s akymkolvek vysokym lockom) do un-approved stavu je relativne jednoduche.
je potrebne vyskladat pocet not there s vahou rovnou alebo vyssou vahe editora, ktory kameru approvol (tzn. L5 approved kamera sa da zrusit tym, ze ju 2x da "not there" L3 AM alebo 5x bezny uzivatel (v oboch pripadoch to moze byt ten isty) alebo rozne kombinacie). testovali to chalani tusim v portugalsku.
To síce áno, avšak tec007 pravidelne kamery prechádza a zasé im dáva approve (vidno kedy napr boli viaceré kamery updateované). Naviac pár kamier je otočených a approved tak, že ich waze nikdy nezobrazí v pop-up okne, tak sa nedá odkliknúť "už nie". A aby som striehol, kedy sa kamera dá odstrániť... Radšej to poďme vyriešiť nejak normálne.

Prečítal som inak celú tému fake radarov a žiaľ, naučil som sa ich akosi rešpektovať, aj keď ťažko :roll:
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
O L3 som už zažiadal (pre východ Slovenska, neviem ako to bude aplikovateľné v Prahe), čakám na vyjadrenie.
Nežiadal som však preto, aby som si s niekým robil naschvály a mazal rovno niečo po niekom a bojoval s ním. Nemyslím, že to je najlepšie riešenie, potom sa to zvrhne len do zbytočných žabo-myších vojen a navyše pre každého bude ľahšie ak sa dohodnú pravidlá a vysvetlí sa to každému. Preto som založil tému, aby sa tu vysvetlilo a dohodlo čo je kamera na červenú, ktoré značiť do mapy a čo mazať...
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Bratislava má pár radarov (doslova pár) zle zaznačených, Praha je na tom o dosť horšie - celé územie Prahy by potrebovalo čistku.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Beriem to teda tak, že môžem tie kamery premazať a odkázať tec007 do tejto témy? Alebo ako to riešiť ďalej? (fake rady ponechať na základe hlasovania :| )
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by porubcan
suhlasim. na SK neviem o jedinej ozajstnej red-light kamere a napriek tomu sa kazdy tyzden najde niekolko nahlasenych... nastastie tu zatial nemame nikoho, kto by ich approvoval.

na temu fake radarov tu bola celkom vydatna diskusia a aj hlasovanie, nebudem sa k tomu vracat.

vratit approved kameru (akukolvek s akymkolvek vysokym lockom) do un-approved stavu je relativne jednoduche.
je potrebne vyskladat pocet not there s vahou rovnou alebo vyssou vahe editora, ktory kameru approvol (tzn. L5 approved kamera sa da zrusit tym, ze ju 2x da "not there" L3 AM alebo 5x bezny uzivatel (v oboch pripadoch to moze byt ten isty) alebo rozne kombinacie). testovali to chalani tusim v portugalsku.
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6816
Answers: 1
Has thanked: 632 times
Been thanked: 1856 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester