foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 649 times
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Asi sa dá očakávať, že čisto Waze priatelia už nevzniknú (v čo som roky tajne dúfal) :-( Asi pribudnú G+ a ak si Waze nepresadí neutralitu, tí FB možno zmiznú. Ideálne by mohlo existovať aj viac typov priateľov...
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by foxitrot
wazz wrote:Po koupi Googlem se vyměnily snímky, ale na rozdíl od klasických map satelitní snímky Googlu patří, takže se může obkreslovat taky, chápu to správně?
Už si niekde zaregistroval vymenené snímky?

Keď sa budú môcť obkreslovať, asi ich uvidíme medzi vrstvami ako "Google Layer". Dovtedy... to chápeš nesprávne.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Uz je to i na mobilmania.cz
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1574 times

Post by GinBook
Guri, kdyz uz si to nakousnul, tak povidej o cem spolu jednaji.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Dalsi zarucene zpravy o koupi Waze. :)
Google chce preplatit facebook.

http://m.zive.cz/rvacka-o-waze-mapovou- ... ?textart=1
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by GinBook
Ani konkurence nespí. Otevřeli mapy pro editaci běžným uživatelům. To jak pro Google tak pro Mapy.cz.
Takže je pochopitelné, že nastanou změny k lepšímu i jinde. Waze na to nemá vliv dle mne.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Post by guri211
Waze niekto "zarucene kupuje" v priemere 2 - 3 krat rocne. Tak klud :) Su to klebety ako obvykle (a viem aj dovod preco spolu jednaju).
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Priatelia priatelia, nechceme tu flamewar :) Dovoľte mi pridať svoj názor na vec.

Pred necelými dvoma týždňami sa pár z nás stretlo s ľuďmi z Waze. Predstavovali nám veľa vecí pri ktorých sme boli požiadaní aby sme ich ďalej nešírili. Mal som možnosť osobne sa rozprávať s dvomi spoluzakladateľmi Waze. Z prezentovanej stratégie nie sú žiadne náznaky, že by malo dôjsť k transakcii práve teraz. Napíšem aspoň všeobecne prečo:

1.) Chystajú sa nové zaujímavé funkcie v spolupráci s Facebookom. Mimochodom toto môže byť dôvod, prečo sa Waze a FB ľudia navzájom stretávajú.

2.) Waze nám prezentoval stratégiu prepojenia s ďalšími sociálnymi sieťami. Nevidím dôvod prečo by sa tým niekto zaoberal vo fáze "pokročilých jednaní o odkúpení".

3.) 1 miliarda USD je "málo" na to aby majitelia Waze predali. V podstate každý z majiteľov je budúci multimilionár. Určite ho nepredajú len kvôli vidine zisku. Ak ho predajú, bude musieť byť za tým jasný cieľ - rýchlejšie získavanie nových používateľov, lepšie funkcie, atď.

Týmto nechcem povedať že Waze nikdy predaný nebude. Pravdepodobne bude, či sa vám to páči alebo nie. Ale nie teraz.

Kto má záujem o Waze? Sú to hlavní rivali Googlu: Microsoft, Apple, Facebook. Osobne si myslím, že kúpa Facebookom bude ešte ten lepší prípad.

A obava o stratu súkromia? Je mi jedno že niekto (to je jedno kto) neznámy vie že som išiel včera do práce o 5 minút neskôr. Je mi jedno že vie kde bývam ja a ďalších milión užívateľov (veľa inštitúcii to už aj tak vie). Za moje súkromie považujem niečo úplne iné. Ak mi nejaká aplikácia pomôže (Facebook - zostať v kontakte s priateľmi, Waze - byť informovaný o dopravnej situácii), budem ju používať.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Has thanked: 538 times
Been thanked: 382 times
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia