Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Suik
dzajro wrote:Tiez uz sa mi stalo, ze ma waze teraz v zime prehnal cez neodhrabane uzke lesne useky, lebo zla, hoc 'korektna' klasifikacia. Raz som sa uz videl ako cuvam v noci 5km na fakt hnusnom useku.
Toto su polomarginalne zalezitosti, ale pre nie nadsencov mozu znamenat aj posledny pokus pouzit waze. Lebo ked uz sa vas waze pokusa zabit, zacina ist do tuheho :-)
nuz...otazne je kedy pride doba s plnoautomatickym soferom, spoliehajucim sa len a len na GPS... v sucasnej dobe sa neda verit 100% ani jednej navigacii....kamionisti v centrach miest na minikruhacoch a v slepych ulickach by vedeli rozpravat. Ale tak, stale treba mat otvorene oci a ked sa mi ta cesta uz na prvy pohlad nepaci, tak podla moznosti nou nejdem a necham waze preratat alt. cestu....ked uz teda ide o zivot :)
Suik
Posts: 893
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times
Send a message
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko

Post by tex232
GinBook wrote:
ed0147a wrote:sipky ano, pre zmenu ale nezobrazuje vobec gps vrstvu ?
ou ou
už ano ale nefungovalo to
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
fotrik wrote:
audis wrote:uuáááá. edituju a vytvářím obec Úpice. Udělám 5 změn, chci si Uložit a ta svině mi napíše

Code: Select all

While you were editing, the elements you're trying to save have been modified and/or deleted.
Please refresh and try again. <OK>
a přesune bílé kolečko na zdroj problému. Což by mělo být nepsávné křížení nezeditovaných cest. něco tam rychle pošolichám, opět dám Uložit a kolečko s hláškou se přesune na druhý konec jedné z cest. A takto furt dokola.

Donekonečna se mi to dělat nechce, páč editor za pár minut přestane reagovat jako vždycky. Co ku*va s tím?
Muze (a nemusi) to mit souvislost s timhle http://status.waze.com/intl-map-rollbac ... 3-0855-utc
Pokud se tam v dotcenem obdobi editovalo, ale je videt predchozi stav, muze editor drzkovat prave to, co drzkuje.
je to presne tak
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
foxitrot wrote:Konecne som nasiel velmi dlho hladany plugin WME Junction Angle info
To je super udělátko!!!!!
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Tohle mi poslal LiborA kdysi:
LiborA wrote: Je to velmi jednoduché a najdeš to i na fóru, bohužel ve wiki je pořád verze pro cartuche (nějak nemám čas se k tomu dostat a opravit to :(. Používám tyto skripty, které mám uloženy jako záložky v prohlížeči, k otevření okna mapy.cz a google maps v místě mapového okna editoru Waze. Pro mapy.cz používám tuto verzi:

Code: Select all

javascript:(function(){var center_lonlat = new OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new OpenLayers.Projection("EPSG:900913"), new OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://www.mapy.cz/#q=' +center_lonlat.lat + '°N, ' + center_lonlat.lon + '°E');})();
Pro google pak:

Code: Select all

javascript:(function(){var center_lonlat = new OpenLayers.LonLat(wazeMap.center.lon,wazeMap.center.lat);center_lonlat.transform(new OpenLayers.Projection("EPSG:900913"), new OpenLayers.Projection("EPSG:4326"));window.open('http://maps.google.com/maps?q='+center_lonlat.lat+','+center_lonlat.lon+'&z='+ (wazeMap.zoom+12));})();
Postup samotné práce je pak následující:
1. v editoru maximálně zazoomuji na místo, které mne zajímá
2. pomocí záložek se skriptem výše otevřu příslušné mapy (vždycky musí být člověk v okně s editorem při použití záložek).
No a pak už jen koukám, zda jsem tam, kde jsem chtěl být - používám to zejména tam, kde není ortofoto, abych určil přesně polohu čehokoliv. Tam kde je kvalitní ortofoto si většinou vystačím s vizuální kontrolou - přesnost do 10-15 m považuji pro navigaci za dostačující, a pro to nemusím být maximálně přizoomovaný :D (tj. odpadá bod 1.).
Podobný skript je i pro openstreetmap, takže pokud jej nechceš hledat zde na fóru, tak napiš a já Ti jej pošlu.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
Last edited by tex232 on Wed Mar 27, 2013 8:33 am, edited 1 time in total.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
pogot wrote:

Code: Select all

http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=45845
podla tohto by to malo byt uz v produkcii a ja to uz mam v editore tiez
napada ma dalsia vec, dohodnut dake pravidla, ci na koncovych segmentoch U-turn povolit a tak

EDIT: tak a uz to znova zmizlo
Mne to funguje. U-turn jsou tam

EDIT: A zmizela mi orotofoto vrstva někde. Tam kde byla špatná.

EDIT2: Chtělo by to nadefinovat nějaká pravidla jak s těmi U-turny ....
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Já povoluji u-turn zatím na konci slepých ulic - tam kde jsme dávali junction. Jinak zatím nikde.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Specialni ulicky kam smis zaject a uz nesmis ven ;-)
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
foxitrot wrote:
tex232 wrote:Já povoluji u-turn zatím na konci slepých ulic - tam kde jsme dávali junction. Jinak zatím nikde.
Tam by to mal WME a/lebo router robit automaticky. Diskutuje sa o tom.
(Ako editor by som chcel mat moznost to v niektorych uzkych ulickach rucne zakazat.)
A je to tak nebo ne? Standardně je U-turn červený ... tak ať to hromadně změní takhle je v tom bordel...

EDIT: Tak ne všechny koncové segmenty s junctions jsou červené někde je to standardně zelené (s otazníkem).
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
Last edited by tex232 on Tue Apr 09, 2013 10:39 pm, edited 1 time in total.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
A ty s junctions? Pokud vím tak jsem zatím všechny koncové segmenty kreslili s junctions.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2