A do tego komunikat "Uważaj, za zakrętem dzieci grają w piłkę w piłkę na ulicy!" lub "Uważaj, za tobą nieoznakowany samochód ITD!"
Tylko czy to na pewno tak działa?
Sprawdziłem i jeżeli miejscowość nie ma nazwy ulicy to nie pozwala mi wprowadzić alternatywnej nazwy (nie mam dostępnej opcji).
Sprawdziłem i jeżeli miejscowość nie ma nazwy ulicy to nie pozwala mi wprowadzić alternatywnej nazwy (nie mam dostępnej opcji).
Zablokowany na Waze...
Korzystam z https://www.openstreetmap.org
Korzystam z https://www.openstreetmap.org
Nie chcę na siłę dawać nazwy ulicy, tam gdzie jej nie ma lub jej nie znam. Poczekam i przetestuję temat jak problem będzie rozwinięty.berestovskyy wrote:Tak, kiedyś już zgłaszałem to jako błąd WME, ponieważ bez nazwy ulicy nie mogłem nawet usunąć Alt name (przykład/permalink).
Workaround: 1) nazywasz ulicę 2) pracujesz z Alt names 3) usuwasz nazwę ulicy
Dostałem odpowiedź, że ten błąd jest już znany.
Zablokowany na Waze...
Korzystam z https://www.openstreetmap.org
Korzystam z https://www.openstreetmap.org
Problem jest nie tylko na poziomie wyszukiwania miejscowości - w Warszawie mamy:
Aleję Wilanowską (na Mokotowie), ulicę Wilanowską (na Powiślu) i ulicę Wilanowską (w Wesołej). Wesoła, jako miejscowość niedawno wchłonięta przez Warszawę ma wiele ulic o takich samych nazwach jak w "starej" Warszawie (np. Gabriela Narutowicza - jedna z nawigacji wysyła ludzi tam zamiast na Ochotę). Wracając do Wilanowskiej - Waze prowadzi do tej na Powiślu nie pytając czy chodzi o Aleję czy o ulicę (czy o Wesołą)
Bez możliwości wprowadzenia podziału do poziomu gmin / dzielnic nie da się pewnie tego uporządkować. Nie wiem czy tego typu problem występuje także w innych miastach, ale przy zmianach administracyjnych granic miast pewnie może wystąpić wszędzie. Tą w Wesołej nazwałem Wilanowska (Wesoła) ale ktoś szukający takiego adresu zapyta pewnie o samą Wilanowską i jeżeli system nie daje wyboru to pojedzie nie tam gdzie chce.
Pozdrawiam,
Marcin_S
Aleję Wilanowską (na Mokotowie), ulicę Wilanowską (na Powiślu) i ulicę Wilanowską (w Wesołej). Wesoła, jako miejscowość niedawno wchłonięta przez Warszawę ma wiele ulic o takich samych nazwach jak w "starej" Warszawie (np. Gabriela Narutowicza - jedna z nawigacji wysyła ludzi tam zamiast na Ochotę). Wracając do Wilanowskiej - Waze prowadzi do tej na Powiślu nie pytając czy chodzi o Aleję czy o ulicę (czy o Wesołą)
Bez możliwości wprowadzenia podziału do poziomu gmin / dzielnic nie da się pewnie tego uporządkować. Nie wiem czy tego typu problem występuje także w innych miastach, ale przy zmianach administracyjnych granic miast pewnie może wystąpić wszędzie. Tą w Wesołej nazwałem Wilanowska (Wesoła) ale ktoś szukający takiego adresu zapyta pewnie o samą Wilanowską i jeżeli system nie daje wyboru to pojedzie nie tam gdzie chce.
Pozdrawiam,
Marcin_S
LC and CM Pakistan and Poland, GC
https://s.waze.tools/s0300.png https://s.waze.tools/lcpl.png https://storage.googleapis.com/wazeoped ... Badge2.png https://s.waze.tools/gc.png https://s.waze.tools/c6s.png
https://s.waze.tools/s0300.png https://s.waze.tools/lcpl.png https://storage.googleapis.com/wazeoped ... Badge2.png https://s.waze.tools/gc.png https://s.waze.tools/c6s.png
Tabliczki z numerami dróg pojawiają się od jakiegoś czasu, podobnie jak nazwy ulic (jeżeli numer ten podany jest jako "Street Name")
LC and CM Pakistan and Poland, GC
https://s.waze.tools/s0300.png https://s.waze.tools/lcpl.png https://storage.googleapis.com/wazeoped ... Badge2.png https://s.waze.tools/gc.png https://s.waze.tools/c6s.png
https://s.waze.tools/s0300.png https://s.waze.tools/lcpl.png https://storage.googleapis.com/wazeoped ... Badge2.png https://s.waze.tools/gc.png https://s.waze.tools/c6s.png
LafarM - te tabliczki mogą być przydatne... żeby jeszcze do tego kilometraż był... i jeszcze nasz Wazowy głos mówił (TTS): za dwa kilometry misiaczki z suszarką... Się rozmarzyłem...
Pozdrawiam,
Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
Pozdrawiam,
Wysyłane z mojego LT15i za pomocą Tapatalk 2
LC and CM Pakistan and Poland, GC
https://s.waze.tools/s0300.png https://s.waze.tools/lcpl.png https://storage.googleapis.com/wazeoped ... Badge2.png https://s.waze.tools/gc.png https://s.waze.tools/c6s.png
https://s.waze.tools/s0300.png https://s.waze.tools/lcpl.png https://storage.googleapis.com/wazeoped ... Badge2.png https://s.waze.tools/gc.png https://s.waze.tools/c6s.png
A do komunikatu jeszcze komunikat o przyrządzaniu kawy, info o naładowaniu baterii telefonu oraz ilości aktywnych uplinków z satelitai GPS
https://s.waze.tools/gc.pnghttps://s.waze.tools/lcpl.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/c6s.png
To dlatego, że raz wpisana nazwa miejscowości pozostaje na zawsze w bazie miejscowości, nawet, jeśli usuniemy albo przemianujemy wszystkie jej segmenty. Dlatego zmiany nazw, jeśli są błędne, trzeba zgłaszać supportowi, a nie robić ręcznie. Oni to robią zmieniając nazwę bezpośrednio w bazie danych - niewielkim nakładem pracy i bez skutków ubocznych.LafarM wrote:Jakiś czas temu zauważyłem, że mam problemy z wyszukiwaniem miejscowości (np. szukając miejscowości Rudnik, otrzymywałem miejscowość Runik, ale nie otrzymywałem "Runik (woj. lubelskie)" (ta nazwa to też jest błąd - powinno być Runik (woj. lubelskie) ale na razie nie zmieniam jej do czasu wyjasnienia sprawy).
Jeśli nie wiesz w jakiej gminie lub powiecie leży dana miejscowość, a ta wiedza jest konieczna dla ujednoznacznienia, to nie znajdziesz jej w żadnym systemie. Jak sobie wyobrażasz znalezienie miejscowości, jeśli znasz tylko jej nazwę i województwo, a w województwie są 3 takie miejscowości? Jedyne co mógłbyś zrobić, to spróbować każdej z nich.Nie zawszem wiem do jakiej gminy czy powiatu należy miejscowość do której chcę dojechać co utrudnia wyszukiwanie.
To by się dało, ale zajęłoby więcej miejsca na ekranie, którego mamy mało, zwłaszcza na smartfonach. Doprecyzowanie, że chodzi o Rudnik w powiecie lubelskim jest najkrótsze, a jednocześnie wystarczające dla ujednoznacznienia: powiat lubelski jest jeden w kraju, a podanie województwa to za mało, bo w województwie lubelskim masz 2 Rudniki. Gmina Wólka też jest tylko jedna w kraju, gdyby się okazało, że w powiecie lubelskim są 2 Rudniki, to napis "Rudnik (gm. Wólka)" będzie jednoznaczny, a jednocześnie najkrótszy spośród jednoznacznych. Gdyby były dwie gminy Wólka i w obu wieś Rudnik, to faktycznie trzeba by dopisać jeszcze powiat albo województwo.Obecnie w nazwach miejscowości są dodawane nazwy wojewódzctw, powiatów lub gmin. Jeżeli miała by nie być dodanego podziału administracyjnego to może trzeba będzie się zastanowić nad zmianą nazwy takich miejscowości i nazywać je zawsze podając pełną strukturę, np. Runik (lubelskie>lubelski>Wólka) (z pominięciem woj./pow./gm.) dla miejscowości http://pl.wikipedia.org/wiki/Rudnik_%28 ... ubelski%29
Pominięcie słowa "pow." też może być mylące, bo wyszukiwarka będzie mylić "Rudnik (lubelski)" i "Rudnik Lubelski". OK, akurat miejscowości Rudnik Lubelski nie ma, ale jest miasto Kowalewo Pomorskie (które wcale nie leży w województwie pomorskim) i jest wieś Kowalewo (woj. pomorskie).
Wszystko to jest i tak jedna wielka proteza, dopiero jak wprowadzą na poważnie prawdziwy podział administracyjny, przystający do warunków polskich, to zacznie działać normalnie, do tej pory będziemy się bez końca spierać, czy pisać w nawiasach, czy z przecinkami, skrótem czy w całości, i czy podanie powiatu jest wystarczająco jasne, czy nie.
Jeszcze raz tylko podkreślę, że nie powinno się ręcznie zmieniać nazw miejscowości, bo to powoduje, że obie nazwy pozostają w bazie, i nawet jeśli znikną z mapy, to pojawiają się np. w wynikach wyszukiwania. Dlatego jeśli chcecie zmieniać format nazw, to przemyślcie to dokładnie, żeby nie było tak, że za miesiąc ktoś wymyśli jeszcze lepszy format, albo uzna, że jednak stary był dobry.
My previous login name was rl_pl.
Jakoś trzeba zaczać oznaczać bo np miejscowośc gdzie mieszkam jest 5 w Polsce i dużo takich dubli jest.
Będę upierać się przy systemie jaki porponuje wikipedia, gdyż to ona często jest źródłem tworzenia nazw miejscowości i zawsze łatwiej jest control+C i potem control+V. Dyskusujne może być czy nazwy jedn teryt skacać czy nie. Mym zdaniem to vsyo ravno
Fuck you waze/google motherfuckers !
Re: Problem z wyszukiwaniem miejscowości