Post by porubcan
hoci nie som zastancom znacenia infocedul do mapy, musim chtiac-nechtiac suhlasit s fotrikom.
s rastucim poctom uzivatelov sa nam nahlasene (a nepotvrdene) radary, fake radary a dokonca sem-tam aj semafor-kamery, mnozia. takze aspon v miestach, kde sa mnozia najviac (prave tam, kde je infocedula) by sme sa mohli snazit tomu predchadzat...
najlepsie by bolo, keby z report menu radar zmizol dakde do map-issue... aspon by to nemali uzivatelia tak na ociach a nereportovali by nezmyselne radary tak casto...
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by porubcan
Niekto vyrobil pri viacerych fake radaroch na zapade SK UR s popisom: nie je to radar iba infocedula. Ako s tum nalozime? Pomazeme fake radary z mapy? A o tyzden ich niekto vyrobi?

Sent from my HTC Desire C using Tapatalk
porubcan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6826
Answers: 1
Has thanked: 633 times
Been thanked: 1859 times
Send a message
https://storage.googleapis.com/wazeoped ... 00k_6c.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
SK Country Coordinator, SK Country Manager, Global Champ, Waze Beta Tester

Post by rolfovo
Nějak nechápu celou tuhle diskuzi - proč by měly být v mapě nějaké infocedule označené jako radar? Když chci, aby mě mapa upozorňovala na radary, tak mě nějaké infocedule nezajímají.
rolfovo
Posts: 79
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by rolfovo
porubcan wrote:kedze hlasovanie dopadlo ako dopadlo, tak asi fake radary v mape chceme.

No mně právě v mapě upozornění na cedule vyskakuje :-( To už tam rovnou můžeme zanášet i fake hlídky a fake silnice :-(
rolfovo
Posts: 79
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by rolfovo
Teď to na mě vyskakovalo cestou z Moravy, za 14 dní tam mám zase cestu tak si to poznamenám.
rolfovo
Posts: 79
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Sanicko
guri211 wrote:
porubcan wrote:Zatial som sa v ziadnej inej navigacii nestretol s fake radarmi.
Presne. Do prdele (PIIP), ktora ina navigacia vam ukazuje infocedule? Aku informativnu hodnotu ma tato informacia vo Waze? Budete sa podla toho orientovat? Za infocedulou odbocte vpravo, ci co? Skutocne ma prekvapuje vysledok tohoto hlasovania :shock:
Mylim, ze hlasujuci zvazili uvadzane argumenty ;) :
- ked sa budu mazat, novi wazeri (a robi sa vsetko preto aby nas bolo viac), ich budu stale pridavat... to jednoducho nikto neustrazi
- lepsie je to tam raz mat a hotovo a s tym sa uz da dalej pracovat (fake, filtrovat - raz snad- na klientovi)
- ze to nemaju ine navigacie nie je argument - prave z vyssie uvedenych dovodov... ine navigacie maju jasny a overeny zdroj podkladov a tak sa mozu rozhodnut
- Waze je o jazdeni a aj bezpecnosti... ak niekto niekam postavil fake radar, mohol na to mat padny dovod, ktorym je casto nehodovy ci inak nebezpecny usek, v takom pripade ma informacia o tomto fakte svoju hodnotu... a tu informaciu nech si uz vyhodnoti kazdy sam
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by Sanicko
porubcan wrote:dobre pani, ak hlasovanie dopadne tak ako to vyzera, tak sa budem musiet prisposobit vacsine. to je holt demokracia.
Demokracia nie je nic ine, len diktatura vacsiny (a primernosti ;) )
porubcan wrote: pytam sa vsak, ako mam zistit, co za radar mi uzivatel nahlasil pomocou klienta? podla coho mam vediet, ci sa jedna o "cedulu" (a mam ten radar potvrdit ako dummy) alebo tam iba stala hliadka s trojnozkou (a tym padom ho mozem zmazat)?
resp. sa toho nemam chytat dufajuc, ze niekto kto to pozna a je si na 100% isty, tak to niekedy mozno dokonci? (dopadneme ako na tom linku co je uvedeny skor)

a co s uzivatelmi, ktori nepovazuju "cedulu" za radar a budu ich "mazat" z klienta (staci niekolko krat prejst okolo a dat "not there"), pripadne robia UR "tu neni radar"?
- bohuzial hlasenia uzivatelov ani dnes nedokazes bez fyzickej znalosti daneho miesta odlisit
- z dalsieho tvojho popisu vyplyva jedine - Waze (a hlavne cinnost jeho uzivatelov) ma "samocistiacu schopnost" - trojnozky, raportovane ako radar (s tym by sa malo na klientovi nieco robit - to je bez diskusie) vypadnu po case same - prave klikanim uzivatelov
- fake tabule - mozu tiez popisovanym sposobom vypadnut a po case opat pribudnut... tu uz je na mieste len osveta

Ja by som (okrem uz vyssie spominanych dovodov) do "samocistenia" Waze nezasahoval... Kazdy (aj dobre mieneny) zasah do takehoto mechanizmu to len skomplikuje (vyhodis to z mapy, nasledne tade prejde 5 Wazerov, kazdy z nich to odklepne s nejakym oneskorenim... a ani sa nenazdas a mas to tam 5-krat... a pod.)
Sanicko
Posts: 560
Has thanked: 36 times
Been thanked: 17 times
Send a message
AM: Košice
Waze Android 4.0.2 & Sony Xperia Z (Android 5.0.2, rooted) & Ford C-Max & DoD LS460W

Post by SharkNX
porubcan iGo ich ma normalne zakreslene v mape ako Infotabule ... Aj ikonka sa podoba na ten display.
Osobne si myslim, ze to tam kludne moze byt, kedze fake radar navigacia nehlasi hlasovym upozornenim a je vizualne rozoznatelny od realneho.
SharkNX
Posts: 10
Send a message
iPhone 3GS/iPhone 4 - iOS 5.1.1
Waze 3.2.0

Ford Fiesta 2005 - Grey Metalic
Kia Cee'd SW - Silver

Post by SharkNX
Chalani, prosím nezmažte mi dva nahlasené radary na D2 pred zjazdom na Stupavu a pred OMV. Čakám na vyjadrenie Pašku.
Uz dlhšiu dobu mám podozrenie, že sú to brány sektorového radaru. Valentine V1 aj Beltronics 965i mi tam hlási laser alert vzhľadom na IR prisvietenie, ktoré je charakteristické pre sektorové radary používané v ČR.
SharkNX
Posts: 10
Send a message
iPhone 3GS/iPhone 4 - iOS 5.1.1
Waze 3.2.0

Ford Fiesta 2005 - Grey Metalic
Kia Cee'd SW - Silver

Post by Suik
BlackReider wrote:
Co date na miste, kde stoji fizl z radarem, aby te o kus dal mohli sebrat maskovani?
vzdy len hliadka a na vyber skryta pripadne viditelna.
Suik
Posts: 893
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times
Send a message
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko