Post by Keel0
Ogólnie w piątek przed swietami w Szczecinie to tylko na waze mozna bylo zobaczyć zakorkowanie no i na mapach google bo naviexpert tez chyba padl bo 3/4 ulicy europeskiej i przyległej dworskiej to byl jeden wielki korek a na naviexpert pokazywalo zielona droge heh. Chyba wynika z tego ze nie mają uchwytów samochodowych bo na FB co chwile zamieszczaja zdjecia i informacje gdzie suszą gdzie korek ;/
Keel0
Area Manager
Area Manager
Posts: 12
Been thanked: 10 times
Send a message

Post by Konrado_1
Faktycznie mało Wazerów hula po drogach. Na co dzień jeżdżę po Warszawie i tu jest jeszcze znośnie, choć w wielu miejscach zgłaszam wydarzenia jako pierwszy, podczas gdy Yanosik sygnalizuje mi je od dawna (jeżdżę ze zbójem w tle). Rzadko wypuszczam się za miasto, ale w trakcie moich dalszych wakacyjnych podróży nie spotkałem na drodze żadnego z Wazerów, nie mówiąc już o aktualnym trafficu. Niewątpliwym plusem aplikacji jest to, że nie zdarzyło mi się, by padła funkcja nawigacji (w trakcie szczytu wakacyjnego Yanosik niestety tradycyjnie padł i sygnalizował jedynie zdarzenia na drodze).
Konrado_1
Posts: 24
Has thanked: 3 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by loituma
Tak ale w taki sposób korek jest zaznaczony tylko w jednym segmencie. Kolejny segment dla Waze jest luźny i Waze zaczyna przeklamywać - niestety.


Sent from my iPhone using Tapatalk
loituma
Area Manager
Area Manager
Posts: 342
Has thanked: 9 times
Been thanked: 59 times
Send a message
Cierpię na chroniczny brak czasu...
https://s.waze.tools/c3.png

Post by Marcin_S
[quote="Gutore"]
1. Gdy uruchomię aplikację nie widzę ani jednego użytkownika na mapie. Z czego to wynika? Małej liczby Wazerów, problemy z aplikacją czy to dlatego, że na razie mam status "Bobasa"?

Zaraz po uruchomieniu Waze'a powinien Ci się pojawić komunikat podający ilość Waze-rów w najbliższej okolicy. Ja jeżdżę głównie w okolicach Warszawy i zdarza mi się nie spotkać nikogo, mimo że komunikat początkowy podaje np. 300 Waze-rów w okolicy. W godzinach szczytu widać, że jest nas trochę po ilości komunikatów o korkach itp.

Pozdrawiam,

Marcin_S
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 729 times
Send a message

Post by oscarek
wezcie pod uwage, ze Waze nie pokazuje wam wszystkich wazerow w postaci ikonek na mapie. nawet jak juz pokazuje, to informacje o ich polozeniu sa z opoznieniem. dalej, chyba priorytet maja wazerzy z grup do ktorych nalezycie. i na koniec, jak w szczycie w Wawie jest 50 raportow zgloszonych o korkach itd plus automatyczne oznaczenia przez waze o spowolnieniach, to przeciez z powietrza sie to nie robi samo :)

na koniec, jezdzijcie ZAWSZE z wlaczonym waze, nawet na trasach ktore juz znacie, ktore juz sa wywalcowane itd... chodzby po to, zeby wlasnie taki "bobas" nie zrazil sie na starcie, ze nikt z tej appki nie korzysta. zreszta nigdy nie wiadomo kiedy w trakcie jazdy trafi sie korek, policja do zgloszenia czy jakis wypadek ;) no i waze caly czas sie uczy, poza geometria ulic zbiera tez srednie predkosci przejazdow o danej porze dnia oraz wasze ulubione trasy.

na pocieszenie cos takiego znalazlem, Warszawa, grudzien 2012 :)
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 5371_n.jpg
oscarek
Posts: 18
Send a message
https://www.waze.com/wiki/images/5/5a/W ... M_only.png
Poland - Warsaw & Radom
Area Manager: Radom

Post by psciborek
zorkus wrote: Mnie w Wawie czasem denerwują ikonki korków. Powinni dodać jakiś mechanizm złączania tych ikonek, bo niektórzy stojąc wysyłają raport co chwila i na odcinku 3 km korka jest potem 6 ikonek.
Weź pod uwagę, że Waze analizuje każdy segment oddzielnie, więc wystarczy, że do głównej arterii dochodzi jakaś mała dróżka i już ta główna będzie miała 2 oddzielne korki, albo gorzej - będzie miała tylko jeden.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by pwlsrs
szkoda że nie koszysta z map od google albo chociażby z openstreet maps. Z tą pierwszą to kto wie w końcu google kupiło sobie waze
pwlsrs
Posts: 1
Send a message

Post by szalejot
Nie wiem, czy też macie takie odczucie, ale ostatnio jakby mniej Wazerów widzę na drodze (jeżdżę głównie w Warszawie). Czyżby jakaś konkurencja zjadała nam użytkowników? Może Google?

Swoją drogą nie wiem, czy to zmniejszenie liczby użytkowników nie zbiegło się z wyłączeniem numerów ulic. Jak dla mnie apka sporo straciła na tym. Wcześniej numery w wielu miejscach kulały, no ale teraz w ogóle ich nie ma.
szalejot
Posts: 55
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by theblackzork
Ja też zauważyłem, że ostatnia wersja na Androida pokazuje mało Wazerów. Na 3.6 miałem tak, że w Wawie pokazywał mi jednego na raz. Jak przesuwałem ekran, to pojawiał się drugi a pierwszy zaraz znikał.

Zaktualizowałem do 3.7 i teraz jest trochę lepiej, ale moim zdaniem i tak pokazuje ich znikomy procent. Tak jakby system miał ustawione "pokazuj 5% jeżdzących" bez dolnego limitu. Może w US lub na zachodzie tyle ludzi jeździ że te X procent jest dostosowane pod nich?

Na trasie rzadko kogoś spotykam, w Wawie sporo osób jeździ. Mapa samego miasta jest ok, dróg brakuje na peryferiach.

Co do jeżdżenia z Waze ja sobie zrobiłem tak, że jak telefon wpinam do zestawu to Waze się odpala automatycznie.

Gutore, ja w wolnych chwilach uzupełniam Zabrze, bo to moje rodzinne miasto ;)

pozdrawiam,
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--

Post by theblackzork
Ja mam oryginalny do SGSII, ale wystarczy jakikolwiek z wejściem USB, żeby telefon wiedział, że został włożony do zestawu samochodowego.

Do tego użyłem aplikacji Tasker, gdzie ustawiłem regułę "po włożeniu od zestawu, jak bateria > 10% poczekaj 5 sek i uruchom Waze". Do tego musiałem dodać jeszcze drugą regułę "po włożeniu do zestawu zabij wszystkie bzdurne programy 'voice control' by samsung" :)

Tasker kosztuje 5USD czy jakoś tak. Być może są darmowe odpowiedniki co potrafią to samo.
theblackzork
Posts: 162
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Łukasz
--