Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by MagicOfLA
shalafi wrote:
Jonypony wrote:The traffic jam is calculated not by the average speeds on that segment, but by the segment type.
The segment in question is a "Major highway" and those usually have a higher average speed.
[..]
I apologize for not explaining properly - "Major Highways" are regarded in WAZE as segments with speeds higher than 50Kmh, so 54Km is a "slow" speed for this road-type, making the system regard it as a "jam".
BS. To by som v RK vytvaral sustavne zapchy...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by meskam
No a este ak by to dokazalo pridelit bod za kazdu trafenu jamu (cosi ako pacman mode na SK sposob). To by som bol po minulom vikende v rebricku asi aj niekde v prvej trojke :D
meskam
Posts: 11
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by mylan
Tie hlásené zápchy v 2 hodiny v noci na okruhu sú naozaj veľmi bežné. Hlási to vždy užívateľ "czech", takže tipujem egaraz. Bežne nachádzam hlásenia od czech, ktoré sú nezmyselné a na mape vydržia veľmi dlho (väčšinou nehody, zápchy a pod, ale už aj uzávierky niektoré). Na egaraz by som nechal len uzávierky, tam nahlásené zápchy nemajú veľmi informatívnu hodnotu.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by petk0
tak tie najhorsie useky sa daju oznacit cez egaraz aj na dlhsie, ale kto to bude strazit? a tiez je problem zapichnut hlasku presne na tu jamu, pretoze kym pridem k PC uz je waze hlaska prec.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
mne sa tiez stracaju vsetky hlasenia po par minutach. Odhadujem to na pol hodinu, ale mozno aj menej. A zaujimave je ze ked sa intenzivne zoomujem v mieste hlasenia, tak sa sem tam stratene hlasenie objavi. Mizne to podobne ako zmizli wazeri z mapy. chvilku ich vidim a chvilku zase nic.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
dnes som zapichol hromadu udalosti, vsetky miznu po 13 minute obcas najdem starsie hlasky od novych userov. Som ja na nejakom blackliste, ked moje miznu? Pritom minuly tyzden som narazil na 10 hodin stare hlasenia policajti, odstavene auto, to som zmazal cez symbian. Takto uplne odradia wazerov a prejdu do google. Tam je to rovnako bez udalosti a bez wazerov v mape.

Edit zapichol som tri hlasenia s odstupom jednej minuty a vsetky mi dozili len 13minut. Keby to bolo 1,3 hodiny tak je to super. Ale 13 minut nema vyznam.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by petk0
guri211 wrote: Reporter na Slovensku sme zrušili pred 1,5 rokom z viacerých podobných dôvodov.
Aky Reporter myslis? egaraz funguje aj na sk, vid Nitra, kde sa tym oznacila oprava R1.

Ale divne je, ze existuje skupina wazerov, ktorym tie hlasky vydrzia dlhsie ako 15minut. Pritom zapichnu rovnaky typ hlasenia, na rovnakom mieste.
petk0
Area Manager
Area Manager
Posts: 1229
Has thanked: 250 times
Been thanked: 156 times
Send a message
Huawei P9 Lite Android 6. Xiaomi Redmi Note 4 Android 7.1.2

Post by Petnek
Nemohli bychom tuto záležitost s délkou trvání hlášení z klienta reportovat někam výš i my? Kdyby se takových hlášení sešlo víc, mohlo by se to začít řešit. Taky mě to docela trápí.
Petnek
Posts: 32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Honor 20Pro @ Waze 4.73.0.3
Cars: Volvo S60 D5 2003
https://images.spritmonitor.de/900753_2.png

Post by Petnek
Zajímavý mi přijde i fakt, že mnohdy po vjetí na úsek "s pomalým provozem" se po chvilce informace smaže i přes to, že tam pořád pomalý provoz je a můj klient to může potvrdit.
Petnek
Posts: 32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time
Send a message
Honor 20Pro @ Waze 4.73.0.3
Cars: Volvo S60 D5 2003
https://images.spritmonitor.de/900753_2.png

Post by Phaedroth
M-A-L wrote:Kvalitu ciest neovplyvníme a jazdiť musíme na tých, ktoré tu máme.

Občas to skĺzava do tém aby to nevyzeralo ako na diery.sk
Neštudoval som ako sa tam presne zadávajú jamy, ale napríklad na Jarošovej v BA,
pred svetelnou križovatkou pri kukurici tam boli kreslené asi 4 jamy
a mám pocit, že išlo o jednu a tú istú (tá bola ak tam ešte je 0,5x0,5m a 10cm hĺbka)

Pokiaľ ide o "súvislú sieť" ako je napríklad na Račianskej kde na úseku 30m (možno aj viac)
je čo krok to jama, alebo na tej ceste pri Demandiciach čo bolo to video,
tak tam zadá užívateľ jamu na začiatku, možno v strede a na konci, hovorme pri dlhých úsekoch.
Na Račianskej hodíte tak na začiatku.
Dôvody sú nasledovné:
- na Waze nestihnete tak rýchlo zadávať jamy, kým to zadáte v menu a kým on nahrá hlášku,
oznámi Vám body a môžte znova zadávať, tak ste väčšinou už za
- označím jamu na začiatku a potom držím oči na ceste, lebo keď budem kukať na displej tak akurát
odtrhnem koleso

Waze je nástroj na pomoc pre vodičov.
Policajné hliadky, zápchy na ceste, vozidlo na kraji cesty, dážď to sú prekážky, ktoré vedia byť neaktuálne za pár minút.

Tá jama väčšinou tak rýchlo nezmizne.
Niektoré dni prejdem potej iste ceste viackrát počas dňa, ráno zahlásim jamu, na obed tam už hláška nie je hoci tam jama stále je.
Ten čo tade ide raz za týždeň si už nepamätá či tam niečo bolo alebo nie.
A najhoršie je keď je večer a nebodaj prší alebo pršalo, to už neuvidí vôbec nič.
Preto si myslím, že by jama mohla mať dlhšie trvanie, aspoň 24 hod.

Pokiaľ jamu nikto nepotvrdí tak po uplyntí platnosti zase zmizne. Čo asi na diery.sk nemizne.

Ešte jeden bod, na Waze mapu sa pozerám ako vodič a vidím vždy úsek predomnou, po ktorom idem. Štandardne sa na ňu nepozerám tak, že si zúmnem out celé mesto a uvidím len žlté trojuholníky.

Preto si nemyslím, že by sa Waze znehodnotilo, len by to pomohlo.
Súhlasím, keď vidím že o 100 metrov predomnou je nejaká diera, tak mám viac času sa jej vyhnúť (platí to hlavne pri takých, kde cestári nedajú ani značku a pritom je to hneď za vrcholom kopca).

A podľa mňa má zmysel reportovať iba také, kde reálne hrozí nebezpečenstvo poškodenia auta (hlboké, ťažko viditeľné, prípadne začiatok úseku s dierami).
Phaedroth
Posts: 28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Phaedroth