Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
guidance regarding most common issues found in WME and APP
Post by areneran
Zakaj državna cesta 11 v Kopru ni označena kot Major Highway, kot bi morala biti po dogovoru? Sem jo že tako označil, pa je bila spremenjena in zaklenjena. Kakšen poseben razlog za to potezo?

Še vedno trdim, da bi morale biti povezave (rampe) med avtocestami označene kot Ramp. Tako kot je zdaj, zavajajoče zgleda kot da se dvopasovnica kar nadaljuje, a v resnici so to večinoma enopasovni prehodi, kjer je omejitev hitrosti 80 km/h in manj.

Kar se tiče neasfaltiranih cest predlagam, da so ne glede na uradno oznako označene kot makadam. Nočem, da me navigacija pelje po takih cestah, ker so pač označene kot navadne, v resnici pa so za traktorje. Mislim, da bi morali upoštevati značilnosti waze navigacije in ne vsiljevati slovenskih birokratskih oznak, ki so za pravilno navigacijo popolnoma nerelevantne.
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Snakebite625 wrote:Cesto 11 sem jaz popravil vsaj že 3x na Major hw, nazadnje pred enim tednom, ko sem popravljen del tudi zaklenil na level 5. Nekdo vztrajno del okoli nadvoza spreminja v primary... Bom popoldne še enkrat preveril, kaj se tam dogaja.

Za makadamske ceste imaš v bistvu prav. Če že Waze omogoča, da izbiraš ali se boš vozil po takih cestah ali ne, je bolje, da se označijo kot 4x4, kljub temu, da prehod z Minor HW na dirt izgleda hecno.

Pri Ramp pa pomoje nismo tako daleč narazen, kot se zdi :-)
Vsekakor se strinjam, da enopasovnice ne morejo biti drugo kot Ramp. Ampak kaj pa recimo prehod iz A1 na H3 iz smeri Štajerske? Dvopasovnica, 80km/h, pa še odstavni pas... Ramp? Ne vem no... Stvar dogovora. Bi se še kdo pridružil s svojim mnenjem? pretnarm? alkley? lhorvat? SpanovicBorut? erikusaj? antoni44?
Pri tisti 11 sem celo razmišljal, da mogoče ni tako slaba ideja jo dat na Primary. Malo čudno izgleda Major Highway sredi malega mesta, a vseeno je le to pot do Luke, tako da bi kakšnemu kamionistu-wazerju prišlo prav. :) Sem pa tudi slišal za to cesto, da se bo prekategorizirala, ko bo narejen dostop do luke z avtoceste, a stvar je še v negotovi prihodnosti.

Glede 4x4 cest sem imel ravno to v mislih. :)

Rampe -- kaj pa vem, več kot razmišljam, bolj se mi zdi smiselen tvoj predlog/pogled, tako da je verjetno res stvar dogovora in morda glasovanja.
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Snakebite625 wrote:Cesta 11 je popravljena. Upam, da nimaš nič proti, če jo pustim zaklenjeno, da ne bo spet treba popravljat... Drugače je kar prav, da je Major... Skozi veliko mest grejo Major HW - tudi Krško, Litijo, Novo mesto, Laško, Ribče.... ;-)
Super, nimam nič proti. ;)
Snakebite625 wrote: Edino, kar mi še na tem delu ni jasno je ali se pusti Luka Koper ali jo preimenujemo v Luka Luka Koper :mrgreen:
:mrgreen:
pretnarm wrote: Kaj pa če bi se poimenovalo brez '' izvoz'' in ''uvoz'', saj že navigacija napiše exit, npr: 3 Lesce Bled (št. priključka + smer)? Čeprav kot gledam imajo v Avstriji in Italiji to vključeno v ime (v A kot AS (ausgang) & v Italiji uscita). :?: Mnenja :idea:
Se strinjam s tem + s prejšnjimi Snakebite625-ovimi predlogi. :)

---

Pa še eno opozorilo: prosim, da odseka ID 177183474 ne spreminjate. Satelitska slika in Google Maps še vedno prikazujejo staro traso ceste, dejansko pa sedaj cesta poteka tako, kot je vidno v povezavi. Cesto sem zaklenil na level 3. Snakebite625, bi jo morda zaklenil na višji level, da je slučajno ne bi še kdo spreminjal na podlagi satelitske slike?
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Še eno opozorilo:

lepo prosim, bodite pozorni na državo. V zadnjem mesecu se je na Obali pojavilo kar nekaj ulic, ki so bile dane pod Italijo.
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Lepo prosim uporabnika Quokka_I, da naj ne označuje cest, kolesarskih stez itd. izven naselja z naseljem. City se uporablja samo za ceste in ulice več ali manj strnjenega naselja.

Če ga kdo pozna, naj mu to pove. ;)
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Quokka_I wrote:Ko bom šel skozi, bom sproti popravljal kar sem urejal. :?
Super. ;)

Bodi, prosim, pozoren na naselja. Ravno sem opazil, da si v eni ulici označil kot naselje Markovec. Markovec ni naselje, je le ljudsko poimenovan del naselja, naselje je Koper. Pri naseljih pridejo prav ti viri:

http://www.stat.si/KrajevnaImena/
http://gis.arso.gov.si/atlasokolja/prof ... a_AXL@Arso
https://maps.google.com/

Ko v Atlas okolja ali Google Maps vneseš ime naselja, ti lepo pokaže ozemlje naselja. V tistem območju je pod "City" lahko samo ime naselja in nič drugega. Zraven tega upoštevaj še dogovor na forumu, da so naselja le strnjena skupina hiš, da ne pride do primerov, ko bi bile vasi večje od mest ipd.

Še en predlog za vse: landmarke ne bi označeval s city, ker lahko pride spet do absurdnih povečanj naselja (razen če so ti landmarki v neposredni bližini ali v naselju).
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Snakebite625 wrote:Quokka_I malo imam težav s pošiljanjem ZS (ne vem kaj se dogaja, kar v outboxu ostanejo in ne grejo naprej)... Zate imam še eno prošnjo. Poglej prosim https://www.waze.com/editor/?env=row&zo ... TTTFTTTTTT , cesto, ki gre pod AC...
Se motim, ali je ta cesta urejena dvosmerno s semaforjem? :?
Se vmešavam, a si me spomnil na še en segment, ki je podobno urejen. Bi popravil sam, a je krožišče na level 4 in ne morem. Torej, sam odsek https://www.waze.com/editor/?env=row&zo ... =185474286 ima še naštimano pravilno omejitev vožnje, ampak a ne bi bilo treba še to isto omejitev naštimati na puščici, ko se zavija iz krožišča? Tako je namreč urejen odsek, o katerem sprašuješ Quokka_I-ja. Je sploh potrebno oboje, ali je dovolj eno ali drugo?
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
gregetz wrote:Alan, odklenil sem ti omenjeno krožišče na lock 3. Tako bo najlažje, zadevo ti najbolj poznaš.
Hvala, sem dodal restrikcijo za zavit iz krožišča, ki je v bistvu enaka restrikciji na odseku, v katerega se zavija. Če je sploh komu jasno, kaj sem napisal. :D
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Snakebite625 wrote:Quokka_I malo imam težav s pošiljanjem ZS (ne vem kaj se dogaja, kar v outboxu ostanejo in ne grejo naprej)... Zate imam še eno prošnjo. Poglej prosim https://www.waze.com/editor/?env=row&zo ... TTTFTTTTTT , cesto, ki gre pod AC...
Se motim, ali je ta cesta urejena dvosmerno s semaforjem? :?
Spet se vmešavam, odseku sem dodal kar jaz omejitve.
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message

Post by areneran
Snakebite625 wrote:Samo se mi zdi čudno, da (kakor pravi Quokka) naj bi bila zelena v eno smer 5 ur, ostalih 19 pa v drugo :?
Je čudno, a je res tako. :)
areneran
Area Manager
Area Manager
Posts: 43
Has thanked: 25 times
Been thanked: 15 times
Send a message