Post by Mykiss86
GinBook wrote:
Mykiss86 wrote:OMG: Nemohl by někdo trochu zjednodušit toto: https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... TTTTTTTTFT
A co se ti na tom nelíbí? Nějak to nefungje? Vypadá to složitě, ale logicky.
JE tam jeden soft-turns.
Viz název tohoto stringu... Já jsem také perfekcionista, ale praxe mě naučila, že jednoduchost se mnohdy vyplatí mnohem víc... ;)
Mykiss86
Posts: 5
Has thanked: 4 times
Send a message

Post by Mykiss86
Sorry všiml jsem si pokračování stringu až teď... Jsem trochu busy.
Dneska večer budu mít chvilku tak pokud už tam sindelm nebo vlado něco nenasadil, mrknu na to.

BTW: Vladovo řešení se mi líbí.
Mykiss86
Posts: 5
Has thanked: 4 times
Send a message

Post by mylan
Podľa mňa to Ok nie je. Pri prejazde cez križovatku budú len hlášky DSVL/DSVP a to niekedy aj keď pôjdeš rovno (pri odbočovaní ani nehovorím, tam iné hlášky ani nebudú). Na podobnej križovatke by som očakával hlášky OVL/OVP, alebo žiadnu ak idem rovno.
Naviac prepojovacie segmenty nepomenovávame a tento segment by mal byť private road.

Ja by som križovatku riešil podobne ako túto, s tým, že nepoužil by som rampy (tie nepatria na danú križovatku) a uistil by som sa, že sú právne uhly, aby hlásilo OVL/OVP.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Upravené, ak niekto pôjde po aktualizácii cez, nech prosím skontroluje hlášky a správnosť prejazdu.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Križovatku som upravoval 29ho júna a vyzerá to tak, že sa zmeny nedostali ešte do update k 29.6., zrejme len o pár hodín minul update tieto zmeny (súdim podľa vedľajšej križovatky, kde je v aplikácii ešte vidno rampy). Takže áno, hlási to DSVL/DSVP, ale preto, prečo píšem v prvom príspevku.
Až prebehne ďalší update máp, potom prosím vyskúšaj (upravoval som uhly aj na druhej križovatke, ktorú spomínaš).
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Upravil som aj križovatku Na Strži-Antala Staška, taktiež postupne skontroluj aj tú, keď prebehne update. Pokiaľ bude táto schéma fungovať dobre, nechám križovatky uzamknuté.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Teoreticky áno, aj keď namiesto OVL/OVP tam bude zrejme hlásiť DSVP/DSVL. A tie prepojovacie segmenty by mali byť bez názvu.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Zúžením križovatky nie nie, ale upravením uhlov podobne ako tu.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Ako by si to chcel riešiť lepšie? Toto považujem za minimalistické a funkčné riešenie (ak sa upravia uhly). Pokiaľ budeš kresliť pre každý pruh samostatný segment, tak vtedy vznikajú hlášky DSVL/DSVP. Tie sú buď nadbytočné (pri ceste rovno), alebo podľa mňa nevhodné. Keď som priateľke, či kamarátovi nainštaloval waze, najviac im vadila navigácia, lebo používa hlášky DSVL/DSVP na križovatkách, kde sa má odbočiť a je to mätúce. Ja hlášku DSVL/DSVP taktiež očakávam len pri rozdvojení ciest a nie pri odbočovaní.

Aj jedno z hesiel waze je simplicity:
Simplicity
It is not a goal to model the physical roadway lane-by-lane. Doing so often leads to unnecessary complexity--which means a cluttered map, confusing verbal directions, and lots and lots (and lots!) of extra map maintenance.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Vtedy ti vznikne problém s u-turns, ktorý práve tieto uhlopriečky riešia (pri navigácii tam môže waze otáčať užívateľa do protismeru).
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague