Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Waze mapy po 6 mesiacoch

Post by grafik
Dnes som si našiel trošku času aby som vyrendroval obrázky z Cartouche ktoré som pred 6 mesiacmi začal sťahovať.
Môžete si pozrieť pribeh úpravy máp počas 6 mesiacov z Bratislavy, Prahy, Brna a Viedne.
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times

POSTER_ID:22328

1

Send a message

Post by dprochazka
Je to super, dnes jsem tak jel vyjímečně s navigací a říkal jsem si jak je to super, když konečně jezdím ulicema a ono to naviguje a funguje.
dprochazka
Posts: 8
Send a message
Symbian Nokia C5
Area Manager: Ostrava a okolí

Post by foxitrot
Dnes som na to video nahodou narazil na YouTube - pekny napad :)
grafik wrote:Pripravujem ale iné video, nechajte sa prekvapiť. [...] Bude video ukazujúce stav všetkých ciest od diaľníc až po cesty III. triedy. Zmeny budú viditeľné od dnešného dňa. Na výsledok si treba ale počkať pár mesiacov.
To bolo skoro pred rokom a pol. Podarilo sa Ti dokoncit to novsie video? Na Tvojej YouTube stranke som nic nenasiel.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by grafik
Vikos wrote: máš i jiné mapy - krom uvedených? zajímala by mě třeba Ostrava :) nebo severní morava
Bohužial, keď som to začal bola Ostrava úplne prázdna. Z Čiech už iné snímky nemám, na Slovensku ešte Levice, Trenčín a Košice.
Pripravujem ale iné video, nechajte sa prekvapiť
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Vikos wrote: no škoda :)
ale zase mě těší, že se mi plus těm pár lidem, co se v Ostravě pohybují povedlo za půl roku udělat mapy v takové podobě v jaké jsou :)
Bude video ukazujúce stav všetkých ciest od diaľníc až po cesty III. triedy. Zmeny budú viditeľné od dnešného dňa. Na výsledok si treba ale počkať pár mesiacov.
V Ostravě máte za sebou pekný kus práce, len tak ďalej ;)
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by grafik
Lu-Ko wrote:Mohl bych se zeptat, v čem je to tvořené, jakým nástrojem snímáš mapu? Nebo je to tvé know-how? ;)
Nie je to nič komplikované. Tie obrázky sú rovnaké čo ti zobrazuje Cartouche.
Na začiatku boli mapy skoro prázdne a mal som problém vycentrovať to tak aby som zachoval pomer strán a čo najväčšie územie ktoré bude na obrázku vidieť. Keď prekročíš určitý limit tak ti napríklad prestane zobrazovať Streets alebo aj Primary Streets. Cartouche sa dosť často menil takže sa mi viac krát stalo že mi to prestalo fungovať takže som to musel neustále kontrolovať.
Napísal som si na sťahovanie perlový skript ktorý sa o všetko staral sám, za 8 mesiacov naťahal na server asi 200GB dát.
grafik
Posts: 148
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by Lu-Ko
Mohl bych se zeptat, v čem je to tvořené, jakým nástrojem snímáš mapu? Nebo je to tvé know-how? ;)
Lu-Ko
Posts: 49
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by vikos
Hodně pěkné :)

máš i jiné mapy - krom uvedených? zajímala by mě třeba Ostrava :) nebo severní morava
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by vikos
grafik wrote:
Vikos wrote: máš i jiné mapy - krom uvedených? zajímala by mě třeba Ostrava :) nebo severní morava
Bohužial, keď som to začal bola Ostrava úplne prázdna. Z Čiech už iné snímky nemám, na Slovensku ešte Levice, Trenčín a Košice.
Pripravujem ale iné video, nechajte sa prekvapiť
no škoda :)
ale zase mě těší, že se mi plus těm pár lidem, co se v Ostravě pohybují povedlo za půl roku udělat mapy v takové podobě v jaké jsou :)
vikos
Posts: 223
Been thanked: 1 time
Send a message
:!: Než začnete editovat: :!:
* Waze Czech wiki / Editace / Značení cest / POI - překlad / video návody *

HTC Desire (Android 2.2) + Waze release 2.0.2.4 (Beta :) )
Area manager: Ostravsko, Opavsko a Frýdecko

Post by Zahorak1
Pred chvilou sa mi objavil na Facebooku na to odkaz - dobreee, museli ste na BA dost vela makat, klobuk dole!

http://www.waze.com/blog/watch-eastern- ... -6-months/

Andy
Zahorak1
Posts: 4
Send a message