Wazeopedia Revamp is live! read the post and join the advanced editing webinar on Dec 4th
Post by shalafi
Pozor pozor, uz niekolko dni nefunguje v cartouche "Enable All Turns", treba robit connections rucne. Zatial je tato chyba potvrdena grafikom a mnou, ak to niekomu ide / nejde, dajte vediet.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Has thanked: 158 times
Been thanked: 176 times
Send a message

Post by shalafi
nedavno sa mi stalo, ze mi kus cesty v archive chyba - namiesto zatacky je tam rovny usek a pri segmente je hlaska FILTER_STRAIGHT. To by nebolo nic hrozne, ale v telefone tam tu zatacku mam! Takze GPS som mal ok, pravdepobne je chyba niekde v prenose dat na server. Je mozne, ze mi tam niekde vypadol GSM signal, to by ale cestu nemalo nijako ovplyvnit.
http://i51.photobucket.com/albums/f393/ ... raight.jpg
http://i51.photobucket.com/albums/f393/ ... gps_ed.png

navrh ako taketo useky riesit: vytvorit cestu aj z rovneho segmentu, aby bola cesta aspon navigovatelna - cize nenechavat diery. Ako nazov ulice zadat FILTER_STRAIGHT, [nazov najblizsej obce] napr. FILTER_STRAIGHT, Čankov. Takto bude pri prejazde danym miestom jasne, ze je tam chyba a bolo by fajn zapnut valcovanie.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
problem ale skor nastava v dlhych usekoch kde niesu krizovatky - ak vam klesne presnost GPS pozicie (co je v horach aj v meste dost caste), tak uz Waze nemusi spravne priradit data k prechadzanemu useku. V archive vam vznikne cerveny alebo zlty usek. podla mna je lepsie mat cesty rozdelene do mensich usekov, tym sa zaruci, ze sa vacsina dat z GPS spravne priradi k danemu useku.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
to je fakt, na fore to spominal niekto zo supportu, ze za kazdu krizovatku su urcite "minusove body" pri vypocte trasy .. :/ .. ale myslim, ze viac zavazi dlzka a celkovy cas trasy. tazko povedat ako to vyzera v praxi.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
Napisal som na alpha, uvidime o par dni ako sa vyjadria. Spomenul som aj prilis dlhe segmenty, aj kalkulaciu cesty cez prilis vela krizovatiek.

Niekde by mohli byt zverejnene informacie ako funguje routovanie a navigacia, takto to clovek sklada len z "doslechu" a z toho co sa vyskytne na fore :/ Ked uz tie mapy tvorime, mohli nam aj nejako oficialne povedat ako to je z pohladu Waze vlastne najefektivnejsie..
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
Oficialna odpoved z alpha znie, ze je dobre odstranovat vsetky zbytocne krizovatky tam kde sa realne neneachadzaju. Takze mam na par tyzdnov o pracu postarane :)
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
bohuzial nie .. creation time sa nedozvies. Kedysi sa dali selectnut GPS body a tam ukazovalo cas kedy bol dany bod vytvoreny, ale to uz zrusili.
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
Lu-Ko wrote:Narazil jsem na zajímavě řešený most: http://world.waze.com/cartouche/#?zoom= ... FFFFFFTTTT - nebylo by lepší počkat, až waze zavede podporu pro skutečné mosty?
Cele zle.
a) je nelogicke aby ten most mal Level +1 ked je realne v rovnakej vyske ako okolite segmenty
b) zbytocne 2 junction navyse, pri routovani kvoli tomu ta cesta dostane o kusok nizsiu prioritu
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
Ahoj DiamantSK, v prvom rade dakujem, ze sem pises! Prosim, neber tie moje pripomienky v Update Requestoch ako kritiku Tvojej prace, vyvalcoval a upravil si toho za kratky cas neskutocne vela, prave preto som do toho chcel vniest toho kolektivneho ducha, o ktoreho sa na tomto fore snazime {:

Co sa tyka nepomenovanych ulic, bodka podla mna v kliente posobi rusivo, ale s tou medzerou to mozeme skusit. Ak niekto nevie ako no to, podrzte Alt a vytukajte 0160, vlozite tym specialny znak, ktory sa zobrazuje ako medzera. Narozdiel od beznej medzery ho vsak Waze akceptuje ako nazov ulice.

A napisali ti aj kde bol problem, alebo len to, ze ho opravili?

[via Tapatalk @ i7500]
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message

Post by shalafi
To je prave chyba a neprisposobdnie realite - ak odbocujem na nepomenovanu cestu, Waze mi ukazuje nasledujucu pomenovanu - ta ale moze byt kilometre daleko, kludne aj v inom meste! Predsa ak odbocujem na cestu bez mena, tak sa mi ma ukazat odbocenie bez nazvu. Ine navigacie ti napriklad uvedu, ze odbocujes na "unnamed road", naproti tomu Waze ti ukaze meno, ktore v zavislosti od poctu nepomenovanych ulic na tvojej trase moze byt uplne scestne.

[via Tapatalk @ i7500]
shalafi
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Send a message