Post Reply

Špatná navigace - bug?

Post by kerpof
Nemůžu přijít na to co je na téhle křižovatce špatně. Navigace mě totiž žene takto, což je nesmysl.

http://sklad.obrazku.cz/t539176_wrongrouting.jpg

Sjezd je pochopitelně o kousek dřív a silnice 20 se podjíždí. Jenže ta mrcha mi tam klidně řekne abych odbočil doleva.

Křižovatka hír. Ale ať koukám jak koukám, zákaz odbočení tam je a přesto to takhle naviguje. Co je špatně?

Možná že ty sjezdy a nájezdy mají být zeleně jako Ramps, ale to má akorát vliv na hlasový pokyn a ne na navigování.
kerpof
Válcuju s iPhone 4S ve Škodě Superb. AM pro Plzeň a Plzeň-jih.

Post by kerpof
Jenže odbočení vlevo už je omezeno! Když to zkusím znova nastavit, tak mi to hodí hlášku Turning here is already restricted. Tak nevím.
kerpof
Válcuju s iPhone 4S ve Škodě Superb. AM pro Plzeň a Plzeň-jih.

Post by fotrik
Turning restrictions jsou dobre. Je mozne, ze to nekdo opravil az v poslednich dnech a jeste se to neprojevilo do mapy. Zkusil bych to overit za par dnu po dalsi aktualizaci mapy.
fotrik
Localizers
Localizers
Has thanked: 102 times
Been thanked: 145 times
https://wazestats.com/Waze-sig-fotrik.pnghttps://wazestats.com/images/wazestats-logo.png

Post by MagicOfLA
steinj wrote:čus
sice to asi neni bug, ale přidal sem to do tohohle tématu.
Při navigování Plzeň - Folmava nenaviguje přes Stod, protože v ulici Domažlická je průměrná rychlost 2km/h.nejde tuhle průměrnou rychlost nějak změnit?? Protože to pak naviguje velkou oklikou. Podobný problém je i mezi Holýšovem a Ohučovem tam je mimo obec průměrná rychlost 20km/h.
Napada mi proste zmazat a rucne tu cestu znova nakreslit.
Samozrejme okrem moznosti to tam poriadne prejst...

M.
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times

Post by Droncz
Ahoj, donedávna jsem na svém Waze (na WM 6.5) zažíval podobné podivné chování - Waze mě na mnoha místech navigoval úplně nesmyslně. Tj. velkými oklikami i v místech, kde k cíli vedla relativně krátká v podstatě přímá cesta. Kdysi jsem to zažil, když byly špatně spojené silnice, což jsem pak v Kartuši ručně opravil (ačkoli by se to časem "projezdilo").
Tentokrát ale byly silnice spojené korektně (několikrát jsem to kontroloval, kde se to projevovalo na mnou spravovaných úsecích) a ani se to "neprojezdilo" (a to jsem čekal min. měsíc téměř denního ježdění). Navíc - na jiných Waze klientech to navigovalo korektně - problém byl tedy jen můj. Dokonce jsem psal i na Alfu - bezvýsledně. Nakonec jsem to po různých pokusech vyřešil tím, že jsem celého klienta odinstaloval, zcela smazal složky, které po něm na mém mobilu zbyly, nainstaloval znovu a - voilá - už zas naviguju bez problémů.
Vůbec netušim, co to způsobilo, ale zjevně něco, co leží přímo u klienta. Nebyly to ale nejspíš keše map (tj. složka "Waze/Maps"), protože ty jsem smázl samostatně jako první, takže jsem ho donutil mapy stáhnout znova.

Píšu to sem jen proto, že se možná potkáváš se stejným chováním. Nejjednodušší způsob, jak si takový problém ověřit je zřejmě nechat si naplánovat trasu, která ti způsobuje problémy jak ve Waze klientovi, tak na online mapách na world.waze.com. Pokud tam je zjevný rozdíl, tak nejspíš máš stejnej problém, jako jsem měl já...
Droncz
Has thanked: 1 time

Post by guri211
Ahojte,

Verím že existuje pre toto nejaké logické vysvetlenie:

http://files.guri.sk/waze-rk-ba-3.png

Prečo pri ceste z Ružomberka do Bratislavy vždy Waze uprednostňuje cestu po R1 (fialová) namiesto po D1 (zelená), napriek tomu že cesta po D1 je o 11 minút rýchlejšia a diaľnica je na dlhšom (ucelenejšom) úseku?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Has thanked: 541 times
Been thanked: 382 times
Waze 2.4 @ Ericsson GA628 (landscape mode preffered)
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by guri211
Presne to ma napadlo - vacsia pravdepodobnost kolony. Ale preco to nie je zohladnene v tom predpokladanom case cesty netusim... Inak cez R1 sa snazi navigovat aj v casoch kedy pod Strecnom kolony nie su (napr. dopoludnia, v sobotu na obed a tak podobne). Ak nikoho nic dalsie nenapadne, poslem casom na alphu.
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by duky5
Pochybujem že kvôli kolónam...v BA ma to kľudne hodí do hlásenej stojatej kolóny na moste, pričom prejazd mestom by bol ok....takže predvídanie kolóny asi nie :)
duky5
Been thanked: 10 times

Post by guri211
Podla mna to chce v Bratislave iba viac wazerov (aby bola zapcha potvrdena od dvoch a samozrejme nie cez manual report, ale ako farebne zvyraznenie), plus dobre rozjazdit trasy cez mesto v spicke. U mna osobne Waze 2x elegantne pomohol obist zapchu (1x Patronka cez bocne ulicky, 1x obchvat medzi Darexom a Pristavnym mostom), zakazdym ale bolo na mape dost wazerov.

Mozno by nam mohli poradit wazeri z Prahy (kde je waze rozsirenejsi): Je bezne ze vas waze posle do stojatej zapchy, alebo realne pomaha? Berie do uvahy vzdy iba predpripravene alternativne trasy, alebo najde novu trasu aj mimo nich?
guri211
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Škoda 100 MB 1977 (grey)
Pressburg, Slovakia

Post by duky5
Konkrétne u mňa to bola klasická zápcha na prístavnom moste o 17tej, hlásená 2-3 wazermi manuálne a aj automaticky. Išiel som z ružinova do lamača, waze ma tvrdo posielalo do tej zápchy, ja som šiel teda cez mesto, ktoré bolo ok...a nestalo sa mi to raz toto...
duky5
Been thanked: 10 times