Post by Marcin_S
Zniwek wrote:
cr42y wrote:Trochę odświeżę wątek :)

Możecie mi wyjaśnić dlaczego drogi na parkingach mają być oznaczane jako [P], bez nazwy miasta?
Dróg na parkingach raczej nie musisz w żaden sposób oznaczać - pole miasta i nazwy zostaw puste.
Co do zasady nie powinno sie żadnych dróg zostawiać z pustymi opisami, chyba ze zarówno pole miasta jak i ulicy wylaczy sie zaznaczając brak (none).
Ja edytujac drogi parkingowe podaje nazwę miasta i wyłączam ulice. Uważam, ze wszystkie drogi w obrębie danej miejscowości powinny mieć co najmniej jej nazwę - tworzą sie wtedy granice miast.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Marcin_S
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1696
Has thanked: 754 times
Been thanked: 730 times
Send a message

Post by mll0dy
Warto to jakoś uściślić bo nie wiem czy mam teraz poprawiać parkingi w swojej okolicy czy zostawić tak jak jest.
Zniwek wrote: Oczywiście miałem na myśli zaznaczanie None :)
A jeśli parking jest w obrębach miasta i otoczony jego obszarem, to chyba nie trzeba już miasta podawać?
Łatwiej jest powiedzieć: „W obrębie miasta ZAWSZE uzupełniaj nazwę”
niż kombinować z zasadami: „Jak jest w centrum to nie, a jak na obrzeżach to tak, a jak faza księżyca taka to nikt nie wie.”
Lepiej nie kombinować.
mll0dy
Area Manager
Area Manager
Posts: 86
Been thanked: 17 times
Send a message

Post by noforgayproud
berestovskyy wrote:Witam,
Gdzie można znaleźć listę wszystkich węzłów na (chociaż) autostradach? Szukałem już na GDDKiA i na Wikipedii -- znalazłem lub tylko dla jakichś odcinków lub tylko węzły z drogami A i S :( Pomóżcie mi?

Dzięki!
Hmm. Ja rysuję i wpisuję dopiero gdy przez taki przejadę i czytam na tablicach. Na ekspresówkach i autostradach jest tylu wazerów, że dokładne narysowanie węzła następuje dość szybko. Przy okazji ; S8 miedzy Piotrkowem a Mszczonowem jest słabo obrysowana, a bing jest tu fatalny. Proszę Was o skupienie na szczegółach, gdy będziecie tamtędy przejeżdżać. Dzięki :D
noforgayproud
Posts: 6
Send a message

Post by psciborek
berestovskyy wrote:Skończyłem drogi główne, proszę o sprawdzeniu: link
Pytanie 1: dlaczego ekspresówki mają nie mieć zaznaczonego miasta nawet jak przebiegają przez jego środek, np: Trasa Toruńska: https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... =195241051

Pytanie 2: Po co tego typu konstrukcje: https://world.waze.com/editor/pl/?zoom= ... =209008743
Oczywiście zadziała, ale nie lepiej nazwać 2 rampy i od węzła puścić dalej po prostu primary street?

Pytanie 3: Miało nie być o rampach, ale jednak: dlaczego separacja ukośnikiem a nie przecinkiem? Oczywiście kolejność elementów pomijam, choć trzeba jakoś skończyć tą dyskusję.

Sugestia 4: Napisałeś, żeby uważać na kąty: może dodać opis jaki kąt powoduje jaką instrukcję nawigacji. Wiem, że oficjalnie nie zostało to nigdy określone, ale pamiętam, że był gdzieś opis.

Stwierdzenie 5: Jest trochę literówek, ale poprawię jutro.

Stwierdzenie 6: Dobra robota :)
berestovskyy wrote: Nazwy ramp na razie są wpisane jak w innych krajach, proszę na to nie zwracać uwagi.
Tak tak, no jasne: lub czasopisma ;)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
Cześć,
berestovskyy wrote:
psciborek wrote:Pytanie 2: Po co tego typu konstrukcje: https://world.waze.com/editor/pl/?zoom= ... =209008743
Oczywiście zadziała, ale nie lepiej nazwać 2 rampy i od węzła puścić dalej po prostu primary street?
Właśnie, tak tam i było wcześniej. Poszukiwałem przykładu, na skoro nic nie znalazłem :( Jeśli masz dobry przykład (dwa wjazdy -> jeden wjazd -> droga innego typu) -- będę wdzięczny ;)
Ostatnio robiłem to: https://world.waze.com/editor/pl/?lon=1 ... s=59011314. Myślę, że się nada ;)
berestovskyy wrote:
psciborek wrote:Pytanie 3: Miało nie być o rampach, ale jednak: dlaczego separacja ukośnikiem a nie przecinkiem? Oczywiście kolejność elementów pomijam, choć trzeba jakoś skończyć tą dyskusję.
Więcej używam Waze -- więcej rozumiem ;) Ukośnik używają w innych krajach myślę dlatego, że:

1. Waze wszędzie używa przecinki dla adresów: Street, City, Country i używanie przecinków w Street może spowodować zamieszanie, np. A4 > Balice, Katowice, Poland
2. Waze wszędzie używa ukośniki dla nazw/znaczeń alternatywnych: Dirt road / 4x4 Trail, Bus Station / Bus Terminal, Museum / Visitor Center / Monument etc etc.
No tu będę polemizował. Lokalizacja polega nie tylko na przetłumaczeniu na dany język ale i dostosowaniu do lokalnego sposobu zapisu. Dlatego np używamy przecinków a nie kropek do oddzielania części dziesiętnej w liczbach, dlatego mamy podwójny a nie pojedynczy cudzysłów, itp.
Po polsku kilka elementów na liście po prostu oddziela się przecinkiem, po którym zgodnie z zasadami typografii musi wystąpić spacja.

Podajesz przykłady z edytora. Weźmy coś takiego:

Code: Select all

Government / Municipal Building
Obecnie mamy:

Code: Select all

Budynek rządowy / Samorządowy
A według mnie powinno być:

Code: Select all

Budynek rządowy, samorządowy
czyli przecinek i poprawna wielkość liter.
berestovskyy wrote: Codo końca dyskusji. Mam już zgodę od LafarM, wampcia i Krzysztof1964/mousepl codo decyzyj w takich pytaniach (jak już pisałem wcześniej). Dawaj ja przygotuję tezy dla wariantu "numer > kierunki", a ty dla ">> [numer] kierunki" (jeśli jeszcze nie zmieniłeś swoją decyzje ;) i spróbujemy podjąć ostateczną decyzję, ok?
Mógłbyś rozwinąć? Jaką zgodę? Na co dokładnie?


Tak jeszcze w kwestii nazywania dróg: brakuje informacji co w sytuacji, gdy dana droga to jednocześnie 2 drogi. Ostatnio zmieniałem typ drogi na odcinku Lublin - Piaski bo stała się oficjalnie ekspresówką. Tylko, że to jednocześnie S17 i S12. Ma być po przecinku? Ma być jedna jako normalna nazwa, a druga jako alternatywna?

Pozdrawiam,
Patryk
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
psciborek wrote: Ostatnio robiłem to: https://world.waze.com/editor/pl/?lon=1 ... s=59011314. Myślę, że się nada ;)
A to robiłem kiedyś: https://world.waze.com/editor/pl/?lon=2 ... =103798282

Pojawiły się nowe zdjęcia i trzeba będzie geometrię trochę poprawić.
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
Powiem Ci, że czytasz mi w myślach ;)

Ja mam w planie wystąpić z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej do GDDKiA by udostępnili taką listę wraz ze współrzędnymi GPSowymi. Na razie wystąpiłem do nich z wnioskiem w innej sprawie i czekam czy mi coś odpowiedzą ;)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
cr42y wrote:Trochę odświeżę wątek :)

Możecie mi wyjaśnić dlaczego drogi na parkingach mają być oznaczane jako [P], bez nazwy miasta?
A gdzie tak jest napisane?
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
berestovskyy wrote:Witam!
1. Punkty orientacyjny są w budowie, napisano o tym na samym początku. A na dodatek teraz w przebudowie jest cała strona internetowa Waze i na wiki nie widać nawet wszystkich obrazków :(
Łojejku, ale namieszali. Na http://www.waze.com działa lepiej ale i tak przekierowuje docelowo na world. Trzeba poczekać aż skończą.
berestovskyy wrote: 2. Brak miasta nie wpływa na granicy miejscowości: parkingi najczęstszej są w otoczeniu segmentów z nazwami miast i ulic. Z innej strony brak miasta oznacza, że [P] nie jest zwykłą nazwą ulicy, tak samo jak i nazwy zjazdów/wjazdów na autostrady.
A jaki jest sens nazywania takiej drogi? Według mnie droga na parkingu powinna być traktowana tak samo jak droga na stacji. W zasadzie czym się one różnią? Według mnie powinno być: zawsze oznaczone "no street", nazwa miasta podana tylko gdy jest w mieście.

Oczywiście co do wpływu masz rację.
berestovskyy wrote: 3. Musimy stworzyć grupę, która by zajmowała się wprowadzeniem takich standardów, ponieważ każdy AM ma swoją opinie i nigdy się nie dogadamy.
Jestem za!
berestovskyy wrote: 4. Nie jestem polish native speaker, potrzebuję chociaż podstawowego sprawdzania tego, co jest napisane na wiki.
Do usług. Daj tylko znać, że coś jest do sprawdzenia.
berestovskyy wrote: Właśnie, z powodu ostatnich dwóch punktów już dawno się nie zajmuję wiki :( Ale zawsze jestem gotowy ;)
Na m.in. ten temat mam już od jakiegoś czasu przygotowany post tylko muszę go opublikować ;)
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message

Post by psciborek
Droga wojewódzka
staramy się bez potrzeby nie rozdzielać dwujezdniowe drogi.
Co miałeś na myśli?

Droga pomocnicza
droga na osiedle mieszkaniowym
droga dojazdowa do gruntów rolnych i leśnych
droga wzdłuż autostrad i dróg ekspresowych (serwisowa)
Ja bym w dwóch pierwszych przypadkach twierdził, że to powinna być droga wewnętrzna a nie pomocnicza (na pewno dla dróg, które podałeś jako przykład)... A jeżeli to normalna ulica to wręcz podał typ 'Street'...

Swoją drogą w przykładach linkujesz do edytora w wersji beta.

Tory, szyny
PKP lub Tramwaj lub Metro
To Metro bym wywalił. W Polsce mamy na razie całą jedną linię, a jak będą 2 to i tak będą schowane pod ziemią :)

Same definicje typów dróg skądś brałeś?
psciborek
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 600
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Send a message