Linköping med omnejd
Hej
Linköping har de senaste dagarna blivit helt nedklottrat med "lokal"namn i postortsfältet, dvs, stadsdelar syns på kartan. Jag är helt ny så det kanske är så det ska vara men när användaren som lägger in detta är klar om någon vecka kommer det vara än värre än det är nu. Kikade på Göteborg som är större och hittade inte att man gjort så där.
Känns som användaren tänker att detta är en karta mer än navigation. Han har även lagt till massa privata vägar och gårdsnamn utanför Linköping. Hur korrigerar man detta och går det säga till att han ska sluta?
Linköping har de senaste dagarna blivit helt nedklottrat med "lokal"namn i postortsfältet, dvs, stadsdelar syns på kartan. Jag är helt ny så det kanske är så det ska vara men när användaren som lägger in detta är klar om någon vecka kommer det vara än värre än det är nu. Kikade på Göteborg som är större och hittade inte att man gjort så där.
Känns som användaren tänker att detta är en karta mer än navigation. Han har även lagt till massa privata vägar och gårdsnamn utanför Linköping. Hur korrigerar man detta och går det säga till att han ska sluta?
Re: Linköping med omnejd