Post by tex232
Mám stejný názor. I já jsem googlu upravil i pár věcí a už je to v mapách.
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by vargosz
Facebook... jen to nééé :roll: Nemám a ani mít nechci!

Odesláno z mého ST27i pomocí Tapatalk 2
vargosz
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 257 times
Been thanked: 200 times
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)

Post by vargosz
V našich zeměpisných šířkách bych pokles aktivity editorů spíš přičítal ročnímu období, prostě jak začne být teplo a svítit sluníčko, tak se dá dělat mnohem víc věcí než jen sedět u počítače... Nebo alespoň já to tak mám. (je teda pravda, že k předním pozicím v týdenních statistikách jsem se nepřibližoval nikdy) :D
vargosz
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 257 times
Been thanked: 200 times
Last edited by vargosz on Tue May 21, 2013 12:17 pm, edited 1 time in total.
[L4] Android 5.1.1 Sony Z1 Compact Stock ROM (Waze - actual Beta version)

Post by vlado_s
Ak by waze odkúpil FB, tak by to bola menšia tragédia ako keby to bolo aplle.

Každý (google, apple, samsung, htc, provideri, aj vlády) s gsp údajmi robí/bude robiť business a je len na užívateľoch ako umožnia vzájomne "jednoducho" spájať tieto údaje. Ak máš jedno FB konto pre komunikáciu s priateľmi, tak pre waze si vytvoríš nové (tak isto aj priatelia). Detto mail na zasielanie waze notifikácií atď. Potom sa Ti nestane, že napr. FB bude vedieť lepšie cieliť reklamu či do FB alebo waze...

Určite bude pre editorov lepšie ak to kúpi FB, lebo on štandardne stavia na sile komunity, naproti tomu apple si buduje veci vlastnými kapacitami a má iba "užívateľov".

PS: Nie som FB positive a waze vôbec netuší či mám nejaký FB účet 8-)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Has thanked: 133 times
Been thanked: 357 times

Post by vlado_s
guri211 wrote:...alebo vo Waze zistili, ze podobne clanky im prinasaju vela novych pouzivatelov, tak umyselne krmia medveda :D
Na nakoniec ich ten medveď zožerie :lol: tak im treba...
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Post by vlado_s
guri211 wrote:Podľa mňa ľavá ruka iba nevie čo robí druhá ľavá...
Guri, toto reprezentujte aj to čo si pred časom tlmočil, že žiadny predaj sa nerieši?
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Post by vlado_s
wazz wrote:satelitní snímky Googlu patří
Skôr si ich kúpili od lokálneho snímkovača na presne definovaný účel. Googlu by mohol patriť skôr Street View ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager

Post by wazz
Jestli se to potvrdí, tak s Waze končím. Na mobilmanii koukám v diskuzi mnoho názorů, s kterými plně souhlasím. FB nemám, nechci mít, nehodlám dávat FB informace kde a kdy jsem, bydlím, pracuju, koho vyzvedávám, ... Zkousnu ledacos, ale přes tohle vlak nejede. Info co poskytujeme Waze je pokud se nedodrží anonymizace dat celkem citlivé a vůbec si nedělám iluze, jak s tím FB naloží.
wazz
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times

Post by wazz
vlado_s: Jestli si myslíš, že si všichni kvůli Waze udělají fake účty a vytvoří paralelní síť přátel a hlavně, že to vůbec je potřeba, tak se silně pleteš. S právy, jaké aplikace má (čtení kontaktů, vyhledávání účtů v zařízení, pro jistotu mohou přidat čtení stavu a identity telefonu), nemusíš zadávat vůbec nic nebo mít klidně všude nesmysly a jen z toho, co o tobě mají v telefonu ostatní, se přesně ví, kdo jsi, ke komu ta získaná data patří.

Zirland: člověk se až diví, za jak málo jsou lidi ochotni vyměnit své soukromí. To, co se nepovedlo ani komunistům s hromadou uvědomělých informátorů (a sice o každém vědět kde, kdy, co, s kým), to nyní lidi naprosto ochotně napráskají sami na sebe. Je opravdu naivní si myslet, že se ta data budou používat jen pro lepší cílení reklamy.
wazz

Post by wazz
Hledal jsem a nenašel.. Waze mělo předtím satelitní snímky od MS, které byly volně k použití a mohlo se obkreslovat (teda myslím). Po koupi Googlem se vyměnily snímky, ale na rozdíl od klasických map satelitní snímky Googlu patří, takže se může obkreslovat taky, chápu to správně?
wazz