Post by tex232
Normálně prostě bych tam nedával ty úhlopříčky...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
mylan wrote:Vtedy ti vznikne problém s u-turns, ktorý práve tieto uhlopriečky riešia (pri navigácii tam môže waze otáčať užívateľa do protismeru).
Sem tak nějak o čekával že podpora u-turn bude zapnutá v editoru přimo tak abychom nemuseli vyrábět tyhle hrůzy...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
foxitrot wrote:
tex232 wrote:Sem tak nějak o čekával že podpora u-turn bude zapnutá v editoru přimo tak abychom nemuseli vyrábět tyhle hrůzy...
Zial ostalo to ako mnozstvo dalsich ficur v rozbabranom stave.
Já vím a je to velká škoda ...
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
bebebrumik wrote:Hm, pravdu máš, po smazání čísel už to jde :-)
zajímavé to by mne nenapadlo ..
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Blekota wrote:Ahoj, ja sem to udělal jako ta křižovatka hned vedle, tak asi špatně no:) Vy tady řešíte 1 křižovatku ale když se kouknete za Prahu tak tam nejsou skoro žádný silnice :?
Občas tam nějaká je :-)
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by tex232
Pernstein wrote:Já přeju pevné nervy, nic složitějšího asi u nás nenajdete... 11 směrů na jedný křižovatce bez kruháku... Good luck.
u nás né ale ...

https://world.waze.com/editor/?lon=-1.7 ... =146603676

http://en.wikipedia.org/wiki/Magic_Roundabout_(Swindon)
tex232
Map Editor - Level 4
Map Editor - Level 4
Posts: 2889
Has thanked: 428 times
Been thanked: 352 times
Send a message
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2

Post by vitj
Taky mi to nejde, nahlasit na support nebo zkusit smazat a vytvorit znovu.
vitj
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 4112
Has thanked: 807 times
Been thanked: 835 times
Send a message

Post by vlado_s
Pernstein wrote:
mylan wrote:Pruhy tam dotvoril Perstein, tak to nechám na neho, nech vysvetlí zámer. DSVL/DSVP tam bude hlásiť aj pri prejazde rovno, keďže odbočovacie pruhy sú rovnako nazvané ako ulica.
Já k tomu můžu říct už poněkolikáte asi tolik, že opravdu nevím, co tam navigace hlásí, protože nemám hlas zapnutý. Pokud máte tento problém, doporučuji to vyřešit tímto způsobem:-) Důležitější je pro mě funkčnost takové křižovatky při výpočtu ETA v místech, kde vznikají velmi často zácpy jen při odbočování vlevo. Stačí se podívat na následně rozdílný vývoj průměrné rychlosti těchto a podobných segmentů. Zde není úplně markantní, ale např. o křižovatku vedle Vršovická x Kodaňská je to v pruhu rovně 20 km/h a v pruhu vlevo 7 km/h. Osobně jsem přesvědčen, že to pomůže routingu ve špičkách v místech, kde se dá takovým místům vyhnout mimo světelné křižovatky. Přes tuhle konkrétní křižovatku jezdím denně a nikdy jsem se tam nesetkal při navigaci s žádným problémem. Spíš by to potřebovalo obdobně předělat vedlejší světelnou křižovatku U Slavie x Vladivostocká, kde po mě občas chce Waze, abych se otočil na světlech. Ale je to zamčený na L5 a jsem línej s tím otravovat:-)

Ještě jedna věc, já v podobných případech pruhy jako ramp neznačím. Občas to tak předělá Zirland. Smysl této úpravy mi též uniká.
Máš dosť svojský názor a nie len na to, že Ti to je jedno ale aj na to ako ETA funguje. Je viacero vecí prečo sa to takto kresliť nemá:
1. udalosti vzniknuté/nahlásené v odobočovacom pruhu sú hlásené ako na Vršovickej, ale podľa Tvojho zakreslenia nijako neovplyvňujú Vršovickú
2. ak wazer jazdí bez navigovania, tak jeho autíčko môže byť prilepené na jeden z týchto paralelných segmentov (alebo na protismerný segment, nech som úplne presný) a jeho prejazd prilepený na nesprávny segment nevhodne ovplyvňuje ETU
3. čím viac segmentov a nodov, tým zložitejší výpočet route a ETA (v minulosti "chýbal" výkon na generáciu mapy a routovacie výpočty)
4. čokoľvek neštandardné ľahšie neznalý editor nechtiac pokazí
5. nestačí, že len Ty tým hláškam rozumieš, tá mapa slúži tisíckam wazerov

Zakočím to podľa Teba. Ak máš problém, doporučujem to vyriešiť vypnutím WAZE :D

PS: Ak si myslíš, že tu https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =191802065 bude správna hláška pre smer U Slávie tak eee.
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
GinBook wrote:A co se ti na tom nelíbí? Nějak to nefungje? Vypadá to složitě, ale logicky.
Žartuješ???
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message

Post by vlado_s
GinBook wrote:Puvodne muj prispevek mel jeste predtim jednu vetu, kterou jsem par minut po odeslani editoval, vlastne smazal. Mozna ji nekdo zaregistroval.

Vlado, preber si to jak chces.
Reagoval som iba na to čom čítal... Ešte nemám rootnutý Tvoj počítač, aby som tam mohol nasadiť minimálne keylogger ;)
vlado_s
Area Manager
Area Manager
Posts: 3205
Has thanked: 134 times
Been thanked: 358 times
Send a message