A jak moc jsi si jist tim, ze se vsechny typy segmentu handluji stejne?.... Nevalcuje se cokoliv nahodou (tj. vc. zeleznice) defaultne jako "street"... a street vs. railroad nemusi tedy byt vyhodnoceno jako valcovani existujicicho a do mapy se to zanese... na rozdil od street vs. street? Ja muzu na toto tema udelat nejaky cileny experiment, ale ze zatimni zkusenosti bych rekl, ze se to chova, jak jsem popsal.vlado_s wrote:Keby to tak bolo ako píšeš, nepísali by sme tu o neexistujúcom probléme.sindelm wrote:No, priznejme si, ze delat zeleznice jako walking trail je pekna opicarna....
K valcovani na okraj: mam takovy pocit, ze v klientu je to valcovani jen takove online divadelko pro usera. V realu se validita valcovani resi asi nekde na serveru. V mape editoru tak lze vyvalcovat cestu, ktera tam neni, ale je videt v klientu (treba proto, ze ji nekdo v editoru smazal) a naopak nelze duplicitne vyvalcovat cestu, ktera v klientu neni, ale v editoru uz ano...
A neni uz lepsi "Trať XYZ". Zeleznice zni dost kostrbate a je to i dlouhe...GinBook wrote: Vznikl napad na jmeno "Železnice xxx".
Dobře ještě chápu u hotových železnic L5-L6, kde už se moc měnit nebude. (Stajnak by stačila L4.) Ale nechápu naco je u všech železnic L5. Když jsou to i případy jako tenhleGinBook wrote:
L5-6 je proto, ze kdys se to udela, aby novacci nemenili dany stav. To ze budou kreslit novou zeleznici po svojem se da cekat. Ovsem pokud si toho vsimneme tak to opravime a zase L5. Nevidim na tom nic spatneho. Zas tak casto se na kolejich needituje a namusi to nikomu vadit.
https://world.waze.com/editor/?lon=12.9 ... TTTTTTTTFT
Iphone 5, Jb Ios7
Jak je to s přejezdy? Dělat přejezd jako křižovtku nebo ne? Zkoušel jsem to na pár místech dělat jako křižovatku i s povolením odbočení a waze nedělalo zadny blbosti. Nesnazilo se to odbocit na zeleznici. A kdyz nastavil jako cilovy bod zeleznici, tak navigovalo pouze na nejbliší cestu.
Iphone 5, Jb Ios7
Ja som sa s tym v mojej EA uz popravde dost dlho nestretol. Neviem ci ta preklapacka je nutna... To uz ked na nieco by sahat mali, tak nech cvaknu RR "on" a hotovo ...a moze to byt aj ciernobiela (polo)vyrazna ciara, ako byva zvykom v mapach.
Ako poznam waze, este aj pouzivanie waze vo vlakoch budu potom chciet pouzit na presne zistovanie meskania/polohy vlaku (co je u nas uz sice teraz), pripadne cisto nejake socialne funkcie....alebo taky vizualny "trainradar24"
Ako poznam waze, este aj pouzivanie waze vo vlakoch budu potom chciet pouzit na presne zistovanie meskania/polohy vlaku (co je u nas uz sice teraz), pripadne cisto nejake socialne funkcie....alebo taky vizualny "trainradar24"
The one that returned
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
almosthttps://s.waze.tools/s0025.pnghttps://s.waze.tools/c3.png
Renault Fluence 2011, 1.6 16V, Samsung GS7 stock Android 6.0.1, Waze 4.18.0.1
FB pg: Waze Slovensko / Twitter: @waze_slovensko / G+: Waze Slovensko
Hlasoval jsem také ale obávám se že to nebude nic platné přitom železnice a železniční přejezd je velmi dobrý orientační bod.b-007 wrote:Hlasoval jsem pro tuto funkci...škoda, že nejde dát víc jak 3 body
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
To neni moc pekny workaround. Chce to.tlacit.foxitrot wrote:Level -5 je len opticka zalezitost.GinBook wrote:Nekde jsem videl:
Private route
Level -5
A zadne napojeni na cestu. Vzdy pod- pres segment)
Napojenie na cestu by bolo vhodne kvoli tomu, aby router vedel, ze ma upozornovat na priecestie (ak to vobec raz bude robit, momentalne RR segmenty total ignoruje).
Myslim ze Holandania (ci Belgicania? to je jedno ) ich robia ako Walking trail - nenaviguje cez ne, ale su vidiet aj z dost vzdialenych zoomov.
(Tiez tie RR segmenty nechcem menit, ale je pravda, ze by sme to pomenili tam aj spat (napr. RR->WT->RR) aspon 37 x rychlejsie, nez Waze "implementuje" (zly vyraz, ved oni uz vraj kedysi par dni boli zobrazovane) ich zobrazenie.)
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Je to smutny pritom jde jen o to to zobrazit. Neni treba vyhledavat ani routovat... je to vlastne takovy liniovy landmark ....
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Urcite pospojovat - minimalizovat segmenty a pak nejaky chodnik... Rozhodne nemazat a rozhodne ne landmarkyLiborA wrote:Jako bys mi Honzo mluvil z duše, jen proti tomu mazání jsem. Předělávat to je neskutečná práce, která (doufám) se jednou ukáže jako zbytečná a Waze konečně pochopí, že železnice, kterou několikrát křižuje silnice, je při řidiče poměrně dost významná součást mapy. V prvé řadě bych pospojoval jednotlivé segmenty železnice (zrušil na nich obce) a očísloval je. Pak se dá uvažovat třeba o chodnících, protože snad každému dojde, že chodníky se nečíslují ( i když jsem koukal, že si někdo očísloval vnitřní komunikace v Chemopetrolu ). Osobně jsem proti landmarkům, je to neskutečná "robota", která nemá "jednoduchou" cestu zpět.Zirland wrote:Já z toho mám celkově dost smíšené pocity. Nevím.
Nedokážu se rozhodnout jestli landmarky nebo chodníky a nebo to neprasit jak to je a nebo smazat
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Tak to je dobře. Přepnout pak následně všechny segmenty na železnici je sice opruz ale ne takový jako landmarky ....fotrik wrote:To je logicke, ze ladmarky neresi valcovani. Osobne bych poprosil o vyber mezi stavajici situaci a belgickym modelem.
[L5] AM CZ, Waze 4.49.90.901 iPhone 6 & iPad Air 2, iOS 12.2
Re: Co delat s lidmi co valcuji jiz nakreslenou zeleznici?