Post Reply

Galati

Post by
Salutare.

Exista careva in Galati care se da cu waze-ul?

POSTER_ID:2131197

1

Send a message

Post by addrian20
Care micro-uri? despre ce e vorba?
addrian20
Posts: 142
Send a message
Area Manager for Constanta, Romania

Post by addrian20
Nu trebuie sa te pierzi in detalii, sunt destule de facut pana acolo. Pentru un oras cum e Galati, ordinea obiectivelor ar fi:
- editarea bulevardelor principale (scopul ar fi sa poti obtine rute decente dintr-un punct in altul, macar orientative)
- editarea strazilor secundare, cu prioritate pe cele mai des circulate
- restul de strazi si poi/landmarks

Vreau sa atrag atentia ca e un pic dezordonata clasificarea strazilor. Bulevardul Brailei oscileaza intre Street si Primary Street desi nu cred ca e cazul. De asemenea, ai denumit "Strada Nicolae Balcescu", are titlul de strada, alaturi de "Eroilor", care nu are nici un titlu. Aici pe forum ne-am inteles sa prescurtam bulevardele cu Bd. si strazile cu Str. Daca nu vrei sa urmezi conventia asta, macar sa aiba toate strazile nume uniforme.
addrian20
Posts: 142
Send a message
Area Manager for Constanta, Romania

Post by adryanosss
Este cineva in Galati care ma poate ajuta cu editarea a catorva strazi si adaugarea unor benzinarii (eu sunt level prea mic sau nu am fost prin zona respectiva sa o pot edita) ?
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Chiar acum vreo 3 zile m-am plimbat cu Waze prin oras cu gandul de a putea edita mai apoi o arie mai mare, dar vad ca nu a inregistrat nimic. E obligatoriu sa-i setez o destinatie ca sa inregistreze traseul?

Legat de functia Pavare, o voi folosi prin locurile prin care voi trece si nu sunt trecute pe harta. Momentan as dori daca se poate sa mi se dea acces la Soseaua de Centura si la Strada 1 Decembrie 1918 pentru ca am de unit cateva drumuri pe acolo.
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Bine ai venit florintaxi. Te-am vazut de vreo cateva ori prin oras :).
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
La tine la o cautare a benzinariilor apar statiile Rompetrol de langa XXL, MOL de la iesirea spre Tecuci si Lukoil din Micro 20?

Daca ai timp sa te uiti pe harta si vezi ceva benzinarii lipsa poate le vei adauga tu. In mare eu cred ca e adaugat tot pana acum din cele cunoscute (Rompetrol, Petrom, MOL, OMV, Lukoil).
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Am adaugat-o si pe aceea.
Acum e nevoie sa ajung pe la nivelul 3 sa pot edita majoritatea strazilor.
Cred ca de maine voi incepe sa adaug POI's.
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Ceva ce cred eu ca ar fi important si eu nu pot edita inca ar fi sensul giratoriu de la intrarea in oras dinspre Tecuxi si sensul giratoriu de pe centura din zona Billa 2, ultumul nefiind respectat de foarta multa lume. Si eventual la intersectia de la ultimul leu scoasa denumirea de sens giratoriu daca e posibil cumva pentru ca acolo nu este un sens giratoriu. Este Bd. Brailei cu prioritate si celelalte strazi fara prioritate. Cei care nu sunt din oras si sunt atenti la GPS si nu la indicatoare au o sansa foarte mare de aface accident pe acolo.
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Km apar uneori dupa cateva ore sau chiar dupa cateva zile.
Poti marca cumva pe harta locul cat mai exact (in caz de treci de acolo) in care este sensul giratoriu de la intrarea la Dedeman (Str. Prelungirea Brailei)?
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Daca poti sa te invarti o data pe acolo si sa dai Pave road ar fi perfect.
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați