Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by komichal
My to chcem to Brna taky! :)
komichal
Area Manager
Area Manager
Posts: 931
Has thanked: 324 times
Been thanked: 291 times
Send a message

Post by M-A-L
Čo sa týka BA,
mal som navi po Vajnorskej cez D1 do Senca.
Koniec Vajnorskej ako sa pripája na Rožňavskú pri Tescu bol na semafóroch zapchatý.
Waze ma navigovalo cez starú Vajnorskú aby som sa tej zápche vyhol.
Takže OK.

Takisto ráno ponúka obchádzku niektorých úsekov.
Zaujímavé je, že niekedy aj keď ešte nikto nestihol nahlásiť zápchu, ale zápcha tam v danom čase štandardne býva (napr. Jarošova okolo 8:20) tak Waze ponúkne inú trasu.
Haluz je, že nie vždy (rovnaká cesta, rovnaký čas)
M-A-L
Posts: 60
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Kategorie si nastavoval nejakym systemom, ci zatial len tak skusmo?
Konevova, Vinohradska, Cernokostelecka, Jeremiasova su Primary road, na druhej strane Pod Kastany je Minor Highway... Na Vinohradech je to sama Primary, zato na Sestce v podstate nic... snazim sa pochopit system :).
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Minuly piatok som zas otvaral oci. Praha komplet zasekana, ako najrychlejsiu cestu letisko-Chodov ponukalo 10km obchadzku cez okruh a Kunratice, ale ako alternativu uzasnu prazdnu Liboc-Vypich-Podbelohorska, divny cik-cak na Smichove a Palackeho most, dalsi cik-cak a od Botica strmo hore k Vysehradskej pevnosti a magistralou von. Na niektorych tych miestach som za tych 10 rokov este ani nebol...

Podla mna to v Prahe rozhodne funguje lepsie.
Teraz este aby sa Zirland vratil a naplnil pohare nasej zvedavosti ;).
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Brno-Drazdany Jizni spojkou? Ja teda jedine obchvatom, Jizni spojka nie je rychlejsia, pokial ide obchvat plnule...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by MagicOfLA
Sorry, netusim preco som si vymenil Drazdany a Chemnitz :).

Mas samozrejme pravdu, siel by som Jizni spojka, Prumyslova a na D8. V pripade zasekanej spojky by som strihol Uhrineves-Sterboholy, pripadne krizom cez Chodov a Hostivar... ci sa toho ale dockame od Waze, netusim.
Stale mam silnejsi pocit, ze preferovanie tried vyssej triedy na dlhych trasach nie je na tunajsie luhy a haje to prave :(. No som zvedavy, co vybrainstormuju v Blave...
MagicOfLA
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 1312
Has thanked: 82 times
Been thanked: 178 times
Send a message

Post by mylan
Nitra - Praha, dnes bez problémov. Waze ma ťahalo klasicky cez Bratislavu po D1-Einsteinova-D2. Trošku ma to vtiahlo do zápchy, kde ukazovalo 44km/h, pričom reálna rýchlosť bola asi 5km/h. To sa stane raz za čas, zápcha nebola dlhá, tak snáď to bola naozaj aj najrýchlejšia trasa.

mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Písal som to už v inom vlákne, ale tam to zrejme Zirland a ostatní z CZ prehliadnu.

Prahe sa vyhýba diaľkový routing, ktorému sa zrejme nepáčia MinorHW. Potom navrhuje nezmyselné cesty, ktoré Prahe ignorujú a vedú len po okruhu (MajorHW), napríklad: Brno - Drážďany - ideálna trasa je po Jižní Spojce a ďalej na D8. Keďže je Jižní Spojka MinorHW, tak waze túto trasu ani neponúkne.
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Obchvatom? Myslíme obchvat to isté (R1)? A kde sa chceš napájať na D8? Pretože ísť cez Louny, Teplice bude pomalé a naokolo.
Dá sa ísť buď cez magistrálu, Argentínsku (ak plynulé, tak lepšie. Pokiaľ myslíš túto cestu, tak súhlasím :) ), alebo Jižní spojkou, Průmyslovou,... (plynulé takmer vždy, momentálne otras kvôli rekonštrukcii).
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague

Post by mylan
Pokiaľ urobíte rekategorizáciu v celej ČR teraz, tak sa stane celá ČR prakticky nepoužiteľná pre diaľkový routing. Evidentne diaľkový routing (nad 300-400km?) sa vyhýba MinorHW, ako to vidno aj v Prahe, ktorú routing obchádza. Nový routing je síce sľúbený, ale vie niekto, kedy ho nasadia? Dali vo waze nejaký termín (nech si vieme pripočítať pol roka k tomu)? Na Slovensku sa dohodli na vrátenie MajorHW aspoň v niektorých úsekoch, keďže momentálna rekategorizácia je žiaľ nepoužiteľná.

Prahe to pomohlo v rámci Prahy, ale poškodilo navigovanie cez Prahu. Skúsil by som MajorHW nasadiť na úsek Spořilov - Černý Most, Vysočanskú radiálu (ktorá je po novom vedená aj ako rýchlostná cesta s obmedzením rýchlosti na 100km/hod), atď až smer na D8. Stred mesta nechať ako je a uvidíme čo to urobí s routingom v rámci Prahy (magistrála už nebude MajorHW, tak by to nemalo tak škodiť ako predtým).
mylan
Area Manager
Area Manager
Posts: 765
Has thanked: 81 times
Been thanked: 230 times
Send a message

Waze β 4.25.0.0 @ iOS | AM: Slovakia + Prague